Skocz do zawartości

Płyta Główna uszkodzona ???morele co robić ??


Recommended Posts

wczoraj był u mnie kurier ze sprzętem i wychodzi na to że płyta główna jest uszkodzona

kozystac ze zgłoszenia 3 dniowego czy 10 zwrot ??

Z87 extreme 4 + i5 4670k + MX2+Phanteks+Vegenance 1600mhz 8gb cl9 bequiet l8 630w

co mi radzicie zrobić

moje przypuszczenie to wygięte 2 piny w podstawce procesora

sam bawic i prostować niechce tych pinów

co zrobią jak im wysle w te 10 dni,zwrócą kase

czy wybrac 3 dniowe i wymienią na nowe ??

Link to post
Share on other sites

trudna sprawa, niewiadomo kto zawinił, była juz uszkodzona czy podczas składania poszlo cos nie tak, mogą być problemy, odesłać można sprzet nieużywany a reklamacja z reguły dotyczy wad fabrycznych, najlepiej zadzwoń i zapytaj sie jak to mozna szybko załatwic, może pójdą ci na ręke

Link to post
Share on other sites

przeto masz książkę z opisem tego błędu...  też chciałem w morelach zamówić te płytę ale niedostępna była ... no i na to wychodzi że zakupie w ram necie :D bo to jedyny poznański sklep co posiada te płytę w racjonalnej cenie :D a z tego co wiem jest infolinia dla niecierpliwych w morelach to możesz zapytać :]]

Link to post
Share on other sites

pewnie było tak, ten pan co składał, troszę mu na delirce rączki chodziły i nakapał pastą na piny, i zamiast wyczyścić alkoholem styki na płycie, podlał tymże związkiem chemicznym styki w głowie, no i potem przystąpił do dzieła, a efekt masz teraz widoczny


no ja bym po 1 zadzwonił do tego jegomościa co to składał i zapytał czy nie pamięta momentu kiedy miał wrażenie że coś poszlo nie tak, aby się upewnić że to jego bądź nie jego wina, a najlepiej jak spróbujesz je wyprostować, i tak to teraz bez różnicy bo jak jest mechaniczne uszkodzenie to nici z gwarancji, więc masz wybór albo wziąć i wywalić płytę na złom, albo wyprostować piny i albo ruszy, albo nie, ale lepiej spróbować


bo jak oddasz z pogiętymi pinami to szanowna komisja z asrocka cie wyśmieje po czym dostaniesz pisemko, gdzie wyjaśnią dosadnie, że chyba kpisz i tyle


a poza tym kto zawinił to i tak nie jest trudno swierdzić, bo nawet jak fizycznie płyta przyszła zbobcona, to ktoś kto to montował powinien zwrócić uwagę na ten fakt, i tak miałbyś świadka że przyszła w takim stanie ta płyta, a jak już było przy niej robione to za późno

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/99141-pasta-na-sokecie-czym-usun%C4%85%C4%87/page-2

 

...Już nawet nie ważne... pokrzywił się piny w sockecie...

Wczoraj koleś skrzywił piny a dziś jakiś user narzeka na skrzywione piny...

 

Czy tylko mi się wydaje czy jest jakaś dziwna zbieżność z tymi dwoma tematami ? :D

 

Co do skrzywionych pinów, oczywiście można próbować je wyprostować, sam to kiedyś robiłem (ale nie na płycie głównej) tylko trzeba bardzo uważać żeby ich nie złamać. Wydną się jeszcze ze 2 razy i odpadną.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...