Skocz do zawartości

Drukarka do 400 zł


Recommended Posts

Nie znam rynku drukarek, więc nie doradzę jaka najlepsza, ale mogę powiedzieć, że 30-40zł za jeden tusz to bardzo droga eksploatacja. Z tego co pamiętam, to HP ma dyszę drukujące w kartridżach, więc zamienniki nie polecam. Same z nimi wtedy problemy i gorsza jakość druku (miałem kiedyś drukarkę HP). Obecnie używam drukarki Brother DCP-J315W. Dyszę drukujące są po za kartridżami, więc kupując zamiennik wymieniamy tylko tusz. Jak kupimy go dobry to drukujemy dokładnie tak samo jak na oryginalnym tuszu. Ja kupuje tuszę firmy Dulin (uwaga na podróbki) i zestaw 3 kolorów i 2 czarnych kosztuje 32zł. Zero problemów i na 100% taka sama jakość druku jak na oryginalnych tuszach. Zawsze jak kupuje drukarkę to drukuje kilka różnych wydruków w celu porównywania jakości. Tak też było w przypadku Brothera, więc po zakupie zamienników mogłem znowu wydrukować ten sam zestaw i porównać. Zero różnic.

Jeśli chodzi o drukarkę którą mam, to sprawuje się od 2 lat bez żadnych problemów. Ma naprawdę dobry skaner, świetnie drukuje w czerni, ale nie poleciłbym ją typowo do zdjęć/fotografii. Stara drukarka HP5150 drukowała o wiele lepiej zdjęcia, tyle że taki wydruk był kompletnie nie opłacalny, bo taniej było iść z tym do fotografa. Duża zaleta tej drukarki to automatyczne czyszczenie głowic co jakiś czas jak nic nie drukujemy. Nie musimy się przejmować, że jak drukarka będzie stała miesiąc to po takim czasie nie pójdzie nic wydrukować.

Edytowane przez AndreoKomp
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli idzie o taniość eksploatacji to najlepiej wypadają chyba urządzenia Brothera. Do 400zł kupisz bardzo fajne urządzenie wielofunkcyjne. Na przykład model DCP-J315W czy  DCP-J140W. Dobre zamienniki tuszy można kupić za 7zł od tonera. Czarny i 3 kolory, wychodzi więc 28zł za komplet. Oba powyższe modele mają obsługę wifi i automatyczne czyszczenie głowic. Sam używam J315W od trzech lat i bardzo sobie chwalę. :)

Edytowane przez Frantic
Link to post
Share on other sites

 

 

30-40zł za jeden tusz to bardzo droga eksploatacja.
 

Zależy jak na to spojrzeć, bo mówimy o oryginalnych pojemnikach, a nie o zamiennikach.

 

 

 

Z tego co pamiętam, to HP ma dyszę drukujące w kartridżach, więc zamienniki nie polecam. Same z nimi wtedy problemy i gorsza jakość druku (miałem kiedyś drukarkę HP).
 

Po pierwsze do drukarek HP Ink Advantage zamienników raczej nie ma, jedynie można sobie uzupełniać. No i z tego co widzę głowica nie jest w pojemniku z tuszem, może kiedyś faktycznie tak było.

 

Mam od roku HP Ink Advantage 3525. Zero problemów. Zarówno drukowanie, jak i skanowanie poprzez WiFi. Do tego wbudowany dupleks (automatyczne drukowanie dwustronne, pozwala zaoszczędzić na czasie i papierze).

Prędzej miałem Brothera i póki używałem tuszy BlackPoint było dobrze. Wystarczyło raz włożyć coś tańszego i głowica drukująca poszła się ... wiadomo co. Do tego zwariowała elektronika i drukarka czyściła się codziennie zużywając masę tuszu. Wymieniona w serwisie głowica zepsuła się ponownie (nie drukowała czerwonego, reszta rozmazana).

 

Tak więc co użytkownik to inna opinia, ja Brothera już nie tknę i każdemu odradzam :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Zależy jak na to spojrzeć, bo mówimy o oryginalnych pojemnikach, a nie o zamiennikach.

No ja patrzę ile kosztuje wydrukowanie kartki, a czy to zamiennik czy oryginał mnie nie interesuje pod warunkiem, że jakość wydruku jest taka sama.

 

 

 

Prędzej miałem Brothera i póki używałem tuszy BlackPoint było dobrze. Wystarczyło raz włożyć coś tańszego i głowica drukująca poszła się ... wiadomo co. Do tego zwariowała elektronika i drukarka czyściła się codziennie zużywając masę tuszu. Wymieniona w serwisie głowica zepsuła się ponownie (nie drukowała czerwonego, reszta rozmazana).

To nie wina drukarki. Wkładając najtańsze tusze sam ją można powiedzieć zepsułeś. Nie wkłada się najtańszych, niesprawdzonych zamienników. Bardzo często takie tusze wchodzą w reakcje chemiczne już z pozostałościami starego tuszu i głowicę drukujące idą się ... jak sam napisałeś. Spotkałem się również z zaleceniem, że jeśli chcemy korzystać z zamienników, to lepiej by było nie wkładać oryginalnych tuszy, tylko od razu zamienniki i cały czas te same zamienniki używać. Ja kupując Brothera wiedziałem już, że będę kupował zamienniki Dulin, a z nimi nie było problemów nawet kiedy wcześniej się używało oryginalnych, dlatego najpierw zużyłem oryginalne i potem zamienniki Dulin. 32zł za 3 kolory i 2 czarne to naprawdę mało i nic tańszego nawet nie szukam.

 

 

 

Tak więc co użytkownik to inna opinia, ja Brothera już nie tknę i każdemu odradzam :)

No i w tym momencie swoją opinią wprowadzasz ludzi w błąd. To zła opinia należy się tuszowi który do niej włożyłeś, a nie drukarce. Wlejesz do samochodu rozpuszczalnik, pojedziesz i silnik się rozleci to też będziesz odradzał ten model samochodu? Wiadomo, że nie, tak samo w przypadku drukarki również nie powinieneś.

Link to post
Share on other sites

Mam od roku HP Ink Advantage 3525. Zero problemów. Zarówno drukowanie, jak i skanowanie poprzez WiFi. Do tego wbudowany dupleks (automatyczne drukowanie dwustronne, pozwala zaoszczędzić na czasie i papierze).

Tak powolutku przymierzam się do polecanego przez Ciebie modelu, ale miałbym jeszcze dwa pytania:

 

Gdzie znajduje się pojemnik na papier? Czy jest całkowicie schowany=zabezpieczony przed kurzem?

 

Czy drukarka pracuje normalnie bez pojemników z tuszami kolorowymi, nie zgłasza jakiegoś błędu? Raczej nie przewiduję drukowania w kolorze.

 

No, może jeszcze jedno: gdybyś nie "zepsuł" swojej poprzedniej drukarki, używając zamienników, to byłbyś z niej równie zadowolony, jak z obecnie posiadanej?

 

 

O, kurczę!

Przyjrzałem się temu modelowi, który zachwala AndreoKomp i ..., mam dylemat. 

Choćby taki, że DCP-J315W ma dwa lata gwarancji, jest szybsza, ale przy druku dwustronnym wymaga z kolei ręcznego przekładania papieru.

Edytowane przez uppersilesian
Link to post
Share on other sites

 

 

Gdzie znajduje się pojemnik na papier? Czy jest całkowicie schowany=zabezpieczony przed kurzem?
 

Nie całkowicie, papier jest "schowany" tak w 2/3, reszta wystaje z przodu.

 

 

 

Czy drukarka pracuje normalnie bez pojemników z tuszami kolorowymi, nie zgłasza jakiegoś błędu? Raczej nie przewiduję drukowania w kolorze.

Chyba żadna nowa drukarka na takie coś nie pozwoli, a nawet jeśli to lepiej tak nie robić. Przede wszystkim dlatego, że spowodowałoby to zaschnięcie głowicy.

 

Co do kwestii głowicy mojego brothera, to nie drukowała ona wyłącznie czerwonego koloru. Tak więc używałem jej nadal i moja negatywna opinia nie bazuje wyłącznie na tym. No ale to nie temat o tym, wyraziłem moją opinię i tyle :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Sam planuję zakup DCP-J315W lub DCP-J140W. Jednak koszt drukowania sporo tańszy od HP czy Canon-a. Ojciec w firmie używa modelu 195C i jest to jedyna drukarka która po 3 latach działa jak nowa i nic się z nią nie działo. A od samego początku używa zmieników. Średnio miesięcznie drukuje około 1800-2000 stron + 500 stron skanuje. Jeśli DCP-J315W lub DCP-J140W są tak samo trwałe to nie widzę nic lepszego na rynku. Canon odpada bo mój IP4300 strasznie gryzie się z zmienikami a do tego wydruk na papierze foto jest o wiele gorszy (na zamiennikach, przy oryginalnych tuszach drukuje idealnie ), czego nie ma na zamiennikach do brothera. W grę wchodzi jeszcze HP 3525 jednak po przygodach z serią HP 7xxx nie mam zaufania do tej firmy. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witajcie,

również szukam atramentówki do domu - drukowanie dość sporadyczne (głównie czerń, ale czasami kolor też). Cena maks. 350 - 400 zł. Po długich poszukiwaniach, moje typy to:
HP OfficeJet Pro 8100
HP Deskjet 3545
Brother 132W/152W

Ponieważ cztałem, że trzeba uważać na zamienniki do Brothera, a podobno dla HP mają w ogóle wycofywać zamienniki - mam dylemat. Najbardziej skłaniam się ku HP 8100 - wydajność 1500 str. za 78 zł (oryginalny czarny tusz) podczas gdy Brother ma 600 str. za 77 zł (również na oryginale). HP ma duplex co akurat mi się przydaje. Tylko jak ja drukuję dajmy na to 50 str./m-c, to taki tusz wystarczy na jakieś 2 lata - czy nie wyschnie mimo, że jest oryginalny?

Z drugiej strony ogólnie lepsze opinie zbiera chyba Brother.

 

Nie zależy mi na urządzeniu wielofunkcyjnym.

Ten HP 3545 chyba najmniej ekonomiczny jest...?

 

Aha, ze względu na to, że drukuję stosunkowo rzadko, pewnie będę kupował oryginalne tusze (obawiam się, że zamienniki będą zasychać, a o ile dobrze się orientuję, już nawet nowsze modele hp nie mają dysz w kartridżach).

Potrzebuję wsparcia w ostatecznym wyborze http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif - ew. jakieś inne propozycje...

PS. Drukarkę muszę kupić jeszcze w czerwcu http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif

Łukasz

Edytowane przez luko80
Link to post
Share on other sites

Osobiście brałbym Brothera. Brothery mają funkcję automatycznego czyszczenia (o ile są podpięte do zasilania i nie wyłączone tylko w trybie uśpienia) - tusze nie zaschną. Swojego DCP-J315W katuję od przeszło dwóch lat najtańszymi zamiennikami z allegro i wszystko bangla jak trza. Żadnych wylewów, żadnych zaschnięć, jakość 4 (w skali  1-6).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...