Skocz do zawartości

5850 grafika szaleje


Recommended Posts

Mam kłopot.

 

Zainstalowałem windows 7 64 bit . Zassałem sterowniki z neta pod win vista 64 bit i windows 7 64 bit instaluje je i po zainstalowaniu i zresetowaniu pc wyskakuje mi komunikat sterowniki zablokowane z powodu niezgodnosci.

 

Mam takie gry jak starcraft 2 beta , bf bad company 2 stalker zew prypeci i wiedzmin .

 

Są dwie rzeczy które mnie niepokoją :

1 .Gdy gram w wiedźmina coś się dzieje z grafiką. Są takie jakby prześwity postaci miga mu np ramie i widać obraz w tle i takie szybkie miganie jest cały czas, czasami pojawiają się jakieś dziwne paski ( jakby takie kosmyki włosów ,proste paski ciągnące się no od postaci) jakby coś się działo z teksturami.Nie wiem jak gra się zachowywała gdy miałem windows xp bo gry jeszcze nie posiadałem.

 

2. Podczas odpalania gry (zjawisko występuje tylko gdy jestem w menu i po włączeniu gry) słychać dziwne dźwięki dochodźące z wnętrza pc (głownie przy wiedźminie i stalkerze). Przypominają one takie szmery , czasami dzwięk się nasila i przypomina jakby duszącą się cebule na patelni. Te dzwięki sa ciche . W stalkerze zaobserwowalem tez drobne przycięcia jak biegne tak co 100m są one bardzo małe ale da sie wyczuć. Battle field bad company 2 i starcraft 2 działają graficznie bez zarzutu.

 

Gdzie leży problem ?? Gdy zainstaluje sterowniki z płyty wszystko wygląda tak samo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Procesor: Intel Core i5 750 4x2.66 GHz BOX (LGA1156, 8MB)

2. Płyta główna: Asus P7P55D, P55, DDR3, SATA2, GBLAN, ATX, FW, Core i5

3. Pamięci: DDR3 4GB 1333MHz A-Data (2x2GB, DualDDR, CL9)

4. Dysk twardy: Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3

5. Nagrywarka: LG GH-22NS50 DVD±R 22x, DVD±RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 12x, DVD-RAM 12x, OEM, SATA, Black

6. Karta graficzna:Radeon HD5850 Gigabyte 1024MB GDDR5, HDMI, DVI, PCI-E 2.0

7. Obudowa:Antec Three Hundred (bez zasilacza)

8. Zasilacz do obudowy ATX 500W OCZ ModXStream Pro SLI (Fan 135mm, PFC)

Link to post
Share on other sites

1 odinstalowałem stery do karty graficznej rozdzielczość się zmieniła tak jak przed ich instalacją .

2 restart pc

3 zainstalowałem stery do mobo z płyty cd która mam nazywają się intel chipset drivers !

4 teraz instalować ?? sterowniki ati ?? do grafiki te które mam na dołączonej płycie?

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem te co miałem na płytach.

 

1 odinstalowałem stery do karty graficznej rozdzielczość się zmieniła tak jak przed ich instalacją .

2 restart pc

3 zainstalowałem stery do mobo z płyty cd która mam nazywają się intel chipset drivers !

4 zainstalowałem sterowniki ati z płyty dołączonej do karty

 

5. Po odpaleniu wiedźmina grafika dalej "szaleje"

 

6. W obydwu grach słychać ten cichy szmer , chociaż nie wiem czy to problem bo może to normalne .

Link to post
Share on other sites

możliwe ,że znalazłem problem bo miałem zainstalowany direx 11 beta jakis odinstalowałem go i zainstalowąłem dx 9 . W wiedzminie już nie ma tych anomalii . Ale jeszcze restartne pc i się upewnie.

 

Czy od pocżatku to nie wiem bo na poczatku to ja grałem w bad company 2 i działał bez zarzutu i teraz tez działa bez zarzutu mam tylko problem z wiedzminem

 

jednak dalej grafika szaleje ;/ mowa oczywiście o wiedźminie

Link to post
Share on other sites

sprawa wygląda tak wszystkie gry odpalam na max detalach wszystko na full

 

1. Wiedzmin 80 klatek fps i często ta grafika szaleje

2 . Bad company grafika stabilna wszystko wporządku liczba klatek 50 +- 5

3. Stalker Ma najgorszą grafike a pokazało mi 40 klatek spadło nawet do 37 a max 45 około , co tak mało?????

Link to post
Share on other sites

http://g1.pcworld.pl/news/1/9/197689 a zobaczcie ile ma fps na tych testach w stalkerze 149!!!!!!!!!!!!!!! rozdzielczość taka jak u mnie 1920 x 1200

 

w ccc ustawiłem co się dało na wydajność a nie na jakość i resztę ustawień na standardowe. Wszystko chodzi tak jak chodziło . A wiedźmin szaleje .

 

W stalkerze w opcjach antyalysing wyłączyłem i klatek tyle samo. Po restarcie stalkera klatki dochodzą do 80 max

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...