Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość usunięty

Ale jest wygodniejszy.

To prawda.

 

Czekają w piwnicy na swoje czasy.

Chyba na podniesienie swojej wartości. Nie wiem, czy wiesz, ile kosztuje pierwszy (w ogóle) numer Supermana na ten przykład. Może i Ty masz w tej piwnicy jakiegoś "białego kruka"?
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Ehh młodość :D

 

Kajko i Kokosz,, Tytus Romek i A'Tomek, Kleks, komiksy TM-Semic (Spider-Man i X-Men), Thorgal, Yans, Funky Koval, Tajemnica Atlantydy (wg Danikena), Entemologia Motylkowska i Profesorek Nerwosolek, Doman, Hans Kloss, Tajemnica Złotej Maczety oraz Asterix

 

Generalnie klasykę Baranowskiego, Christy, Pawel posiadam do dziś (niestety nie wszystkie kompletne), a obecnie powoli zbieram Thorgala :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zabrałem się ostatnimi czasy za nadrabianie batmanowych przypowieści. W tym celu wygrzebałem z odmętów internetów listę 25 najbardziej kultowych powieści graficznych z netoperkiem w roli głównej i postanowiłem sprawdzić przynajmniej Gothamową wierchuszkę . Użyję więc tego szczęśliwego splotu okoliczności jako pretekstu do tego żeby zanudzić Was kilkoma opiniami (pseudorecenzjami).

 

http://www.grouchoreviews.com/content/features/60/1.jpg

Jako pierwszy na warsztat wskoczy The Long Halloween. Pierwszy, bo jest w mojej opinii wzorowym przykładem batmanowej przypowieści. Jest tutaj wszystko co może rozkochać nowicjusza w komiksach począwszy od wspaniałej fabuły a na mrocznym i klimatycznym rysunku kończąc. Autorzy wspaniale grają kreską która wydaje się rozmyta i niedokładna gdy akcja nabiera tempa, stabilizując się i rysując szczegóły wtedy gdy fabuła wytraca pęd i zostawia czytelnika wraz z bohaterami w sieci ślepych uliczek i fałszywych tropów.  Bo to właśnie fabuła nakręca tę maszynę. Ze wszystkich znanych mi batmańskich historii to właśnie TLH najlepiej nadaje się na film. Mroczny, detektywistyczny i pełen zwrotów akcji i zwieńczony końcówką jak w dobrym thrillerze. Wszak batman to przede wszystkim detektyw.  Nie chcę zdradzać szczegółów fabuły ale warto wiedzieć że zobaczycie tu jak tajemniczy morderca stawia w szachu całe gotham- policję, bohaterów, mafię, a nawet szaleńców. Czy batmanowi uda się odkryć kto stoi za serią morderstw?  Pytanie oklepane jak tyłek sashy grey- więc może jednak nie?   

http://i.imgur.com/Dzy3gDj.png

Koniecznie sprawdźcie.

9/10

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

The Long Halloween.
 

 

Jako ciekawostkę można dodać, że jest to jedna z grubszych opowieści: ponad 300 str. na ślicznej matowej kredzie.

Co więcej; komiks ten był wydany niedawno w PL i można kupić go obecnie w bardzo promocyjnej cenie około 90zł(cena sugerowana 149zł). Warto. Nakład, jak wszystkich komiksów PL pewnie się skończy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Owszem. Ceny na amazonie są bardzo atrakcyjne. Praktycznie nie ma wydań droższych niż 15€ (killing joke, dark knight returns, year one itp.) jeśli są dostępne na amazonie a nie od zewnętrznego sprzedawcy przez amazon. A wydania są piękne. W tym tygodniu będę miał troszkę nowości to pochwalę się kolekcją. 


Arkham Asylum kupiłem dziś za 10€. Czekam jeszcze na Dark Victory i całą serię sów. 

Link to post
Share on other sites

Polskie zafoliowane wydanie AA kosztowało z drugiej ręki ponad 200zł.

Obecnie ciężko nawet i takie dostać :/


Miękkie zeszty trzymam w kartonach.
Twardziele w regaliku nerda... Co 2-3 dni małża stęka, że nie pasuje do salonu.
Na to odpowiadam, że będzie pasować jak nad nim powieszę megaboard Batmana:)))

http://i.imgur.com/FaCkduJ.jpg
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

:cry: Piękne. Ja dopiero wystartowałem z papierową kolekcją choć większość już przeczytałem na srajpadzie. 

 

http://i.imgur.com/fwJRKK9.jpg

 

W tym tygodniu będą:

-trzy części sów (na bank dwie, ostatnia może być w przyszłym tygodniu; pierwsza w zestawie z maską)

-Arkham Asylum

-Dark Victory

 

W zamówieniach wiszą mi jeszcze nadal niedostępne

-son of the demon

-śmierć w rodzinie w zestawie z maską

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem All-Star Superman wraz z Batmanem (nie chciałem pokazywać ich wspólnie w jednym poście aby BIGI się nie wkurzył) 

 

 

 

Trochę szkoda, ze są w Polsce ale z drugiej strony nie mam czasu się nimi delektować tu, myślę ze zasługują na trochę więcej uwagi.

 

 

 

że nie pasuje do salonu.

 

Mam deal z Gonia, biorę regal z salonu do siebie a w salonie znajdzie się podwójny (jak na zdjęciu które przerobiłeś)  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...