Skocz do zawartości

Komputer działa bardzo wolno


Recommended Posts

Mój komputer działa bardzo wolno i nie wiem co jest przyczyną. Otóż 3 dni temu rano używałem komputera, poszedłem do pracy, a gdy wróciłem odpalam i znikąd 15 minut czekania na załadowanie ikonek z traya od audio i połączenia lokalnego. Po kliknięciu w chrome czekałem 12 min zanim się uruchomił. Wymieniłem dysk twardy i przy próbie instalacji Win na drugim dysku 30 min oczekiwanie na załadowanie menu instalacji. Sprawdzałem RAM ( wyjąłem 1 kość, a później drugą i na obu działa tak samo ) czy to coś z płytą może?

 

Intel Dual Core E5400 2.6 GHz

Gigabyte E43-UD3L

Geforce 9600GT

Seagate 500GB ale nalepka jest nieczytelna i nie znam modelu dokładnie

Modecom 530W i tu ten sam problem

 

PS: Komp ma z 5-6 lat więc nie dziwota że w końcu coś się zepsuło, proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu za którą z góry już dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Kabelki zmieniłem nic się nie zmieniło. Podpinałem inne kabelki, W inne gniazda SATA, od zasilania też próbowałem i nic. A mhdd nie ma szans nawet, Strony albo się nie ładują w cale albo 30 min to za krótko dla nich :S.

 

PS: Pisze z lapka bo na PC nie dałbym rady xd

Link to post
Share on other sites

Ok. Spróbuje, BIOS nic nie dał, ATA też nie dalej tak samo działa, czyli powoli :S, kabelki od nagrywary też nic nie zmieniły. Teraz nawet może coś bardziej się zepsuło bo ekran logowania ok. 40 min a dalej już nie miałem cierpliwości. Sprawdzę to livecd ale to jutro. Dzięki za pomoc na dziś :D


Nic nie pomaga. Teraz wszystko siadło, po kliku guzika nic. Stoi komp. RAM etc. działa. Płyta padła :D, także nowy komputor będzie potrzebny :D. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...