Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, znów  piszę na tym forum z problemem odnośnie laptopa CX 61, ale tym razem wina leży po mojej stronie. Wcześniej pisałem, że laptop łapał zwiechy, blue screeny i wgł mulił. Problem jakoś sam się naprawił, ale nie dało się przeprowadzić aktualizacji, a próbowałem chyba wszystkich sposobów. Postanowiłem więc przywrócić ustawienia fabryczne laptopa. Nagrałem na 5 płytach recovery, wszystko się powiodło. Zmieniłem ustawienia w BIOSIE z secure boot state na disable i zacząłem. Wszystko ładnie, ale zawsze w około 25-30 minucie przywracania pojawia się komunikat:

''The Recovery procedure from RecoveryDVD has not been successfully finished. If you wish to recovery it again, please re-boot from RecoveryDVD #1 later''. Próbowałem jeszcze 3 razy, ale sytuacja się powtarzała. Więc wyjąłem płytę i chciałem uruchomić laptopa, ale ten wchodzi mi w BIOS i nie da się go uruchomić. Nie wiem w ogóle co się stało i trochę jestem tą sytuacją zdziwiony.

Piszę to z windowsa xp mini z płyty Hiren's BootCD i nie sprawdza mi pisowni więc za rażące błędy przepraszam najmocniej.

Edytowane przez MrBlender
Link to post
Share on other sites

Przy przywracaniu systemu program kasuje zawartość dysku lub partycji.

Stary system został usunięty, a nowy jak widać nie chce się wgrać, prawdopodobnie płyta źle się wypaliła.

Teraz najprostszym sposobem będzie postawienie systemu od nowa za pomocą płyty z czystym Windowsem.

Jeżeli to był Windows 7, to bez problemu ściągniesz ISO z płytą z sieci i później po instalacji podasz swój serial.

Sprawdź jeszcze, czy aby laptop nie ma partycji recovery.

http://heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/14-windows-7-direct-download-links (link do oficjalnych płyt z Digital River, polecam wersję SP1 U z poprawkami)

http://www.froggie.sk/ (program do spolszczenia systemu)

Edytowane przez Pawel7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Pawel7

Dzięki za odpowiedź. Zainstalowanym systemem nie był Windows 7, a 8.

Co w tym przypadku powinienem zrobić ? 

Gdy patrzę w hiren's boot na dyski to jest  ''BIOS_RVY''. Nie jestem pewien o co dokładnie Ci chodziło ze sprawdzeniem czy dysk ma partycje recovery.

Edytowane przez MrBlender
Link to post
Share on other sites

W internecie pojawiają się też linki do legalnych źródeł z Windows 8.

Informacja o przywracaniu systemu powinna się pojawiać na ekranie startowym BIOSu.

Jeśli takowej nie ma, to możliwe, że producent nie przewidział przywracania z partycji, ale zerknij do instrukcji tak od niczego.

http://www.eightforums.com/tutorials/18309-windows-8-upgrade-iso-download-create.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...