Skocz do zawartości

Kilka informacji o HD 5870 i nie tylko...


Recommended Posts

Witam. :D

Zacznijmy od mojej konfiguracji pc:

Płyta Główna: -Asus Striker II Formuła 780i SLI

Procesor: -E 8400 3.0 @ 3.8 Intel Core 2 Duo

Pamięć RAM: -4 GB RAM DDR II 800 @ 950 MHz Ocz Platinum

Karta Graficzna: -GTX 295 1752 MB 896 Bit 576/999/1242/ @ 650/1050/1400

Zasilacz: -Tagan 700W

Monitor: -iiyama B2403WS 1920x1200

 

A więc przymierzam się do kupna nowej karty graficznej i jako, iż ciągle miałem Geforca to teraz mam zamiar kupić Radeona 5870 bo niestety geforce pierwszy raz jako taki nic nie ma do zaoferowania... A więc mam kilka pytań, które mnie dręczą:

1.

A) Czy jest jakiś odpowiednik programu dla radków jak Riva Tuner dla Geforca?

B) Czy Physx też działa na Radkach, czy mają swój akcelerator do obliczeń fizyki?

C) Czy na mojej płycie od Nvidi karty Radeona będą dobrze kompatybilne z nią? (czy jakiś spadek wydajnościowy itp.?)

D) Jak wygląda sprawa ze sterownikami? (Czy dobrze odbiera sygnał HD, kolory, wydajność w grach, czy nie ma jakiś problemów z wyświetlaniem obrazu?)

E) Czy podkręcanie przebiega tak samo jak u zielonych? 3 suwaki + napięcia?

2.

A) I czy według was moja platforma będzie odpowiednia dla Kart tego pokroju lub wyżej?(HD 5870,5970, GTX 470,480) Czy x58 + i7 + ddr3 jest niezbędne?

 

P.S Sorki za tyle pytań, ale chce wiedzieć co kupuję tym bardziej, że to pierwszy radeon w moim życiu bo zawsze Geforce miał coś sensownego więc nigdy nie patrzałem co tam czerwoni robią :)

Z góry dzięki i pozdrawiam, Mateusz. :o

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

"...miałem Geforca to teraz mam zamiar kupić Radeona 5870 bo niestety geforce pierwszy raz jako taki nic nie ma do zaoferowania..."

 

No nie pierwszy, a temat tłukliśmy w innym topiku intensywnie.

 

 

1.

A) Czy jest jakiś odpowiednik programu dla radków jak Riva Tuner dla Geforca?

- Te programy działają również z radkami, ale kiedyś był jakiś atitool i podobne, nie mam pojęcia, czy są nadal rozwijane

 

B) Czy Physx też działa na Radkach, czy mają swój akcelerator do obliczeń fizyki?

- Pewnie, wydajność w grach "skoczy" Ci wtedy do 2fps :o [nie działa na radkach]

 

C) Czy na mojej płycie od Nvidi karty Radeona będą dobrze kompatybilne z nią? (czy jakiś spadek wydajnościowy itp.?)

-Pewnie

 

D) Jak wygląda sprawa ze sterownikami? (Czy dobrze odbiera sygnał HD, kolory, wydajność w grach, czy nie ma jakiś problemów z wyświetlaniem obrazu?)

-Bywa jeszcze niestety z tym różnie :D

 

E) Czy podkręcanie przebiega tak samo jak u zielonych? 3 suwaki + napięcia?

-True

2.

A) I czy według was moja platforma będzie odpowiednia dla Kart tego pokroju lub wyżej?(HD 5870,5970, GTX 470,480) Czy x58 + i7 + ddr3 jest niezbędne?

-Gdyby była wydajniejsza, to by nie zaszkodziło, ale będzie w miarę ok

 

"P.S Sorki za tyle pytań, ale chce wiedzieć co kupuję tym bardziej, że to pierwszy radeon w moim życiu bo zawsze Geforce miał coś sensownego więc nigdy nie patrzałem co tam czerwoni robią :)

Z góry dzięki i pozdrawiam, Mateusz. ;)"

 

Zawsze musi być ten pierwszy raz :)

Link to post
Share on other sites

A) Czy jest jakiś odpowiednik programu dla radków jak Riva Tuner dla Geforca?

Riva Tuner nie jest dla GeFroce'ów. Ten program nadaje się także do podkręcania kart innych producentów.

 

B) Czy Physx też działa na Radkach, czy mają swój akcelerator do obliczeń fizyki?

Nie.

 

C) Czy na mojej płycie od Nvidi karty Radeona będą dobrze kompatybilne z nią? (czy jakiś spadek wydajnościowy itp.?)

Płyta nie będzie ograniczała karty graficznej. Nie masz się czym martwić.

 

D) Jak wygląda sprawa ze sterownikami? (Czy dobrze odbiera sygnał HD, kolory, wydajność w grach, czy nie ma jakiś problemów z wyświetlaniem obrazu?)

Każdemu zdarzają się wpadki. W sterownikach ATi/AMD nie ma nic nadzwyczajnego względem tych od Nvidii.

 

E) Czy podkręcanie przebiega tak samo jak u zielonych? 3 suwaki + napięcia?

Dwa suwaki + napięcia. W kartach koncernu AMD taktowanie jednostek cieniowania jest takie samo jak rdzenia.

 

A) I czy według was moja platforma będzie odpowiednia dla Kart tego pokroju lub wyżej?(HD 5870,5970, GTX 470,480) Czy x58 + i7 + ddr3 jest niezbędne?

Do tych kart dwa rdzenie to już mało w przypadku niektórych gier takich jak np:

-GTA IV,

-ArmA 2,

-i paru innych. :D

 

Jednak s.1366 (Core i7 np. 920) nie jest platformą przeznaczoną do gier. Jest ona skierowana do profesjonalistów takich jak graficy, projektanci itd.

Obecnie do gier najbardziej opłacalne są:

-s.1156 (core i5 750),

-AM3 (AMD Phenom II x4 C3).

 

Oczywiście mowa o wyższym przedziale cenowym. Po podkręceniu tych wszystkich trzech platform w okolice 4GHz nie zauważyłbyś w praktyce różnic. Jedyną zauważalną różnicą byłby wyższy pobór prądu, więcej wydzielanego ciepła i wyższe koszta zakupu w przypadku Core i7 na s.1366 (X58).

Link to post
Share on other sites

A) I czy według was moja platforma będzie odpowiednia dla Kart tego pokroju lub wyżej?(HD 5870,5970, GTX 470,480) Czy x58 + i7 + ddr3 jest niezbędne?

Twój C2D powinien przez jakiś czas jeszcze wystarczyć, ale myślę że HD5850 byłby nieco bardziej opłacalnym wyborem. I troche $ w kieszeni :D
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi szybkie ^^ Więc do gtx295 mówimy "bye bye" a "Welcome" do HD 5870 :D Może za rok wymienię swoją platformę na x58 + i7 + ddr III jak wszystko z tanieje i dokupię drugiego radka do CF bo wtedy powinna być seria 6xxx więc na pewno ceny serii HD 5xxx z tanieją o 20-40%... Albo kupie jakiegoś potwora z HD6xxx lub jak nvidia wypuści coś ciekawego i zabójczego :co:

 

Pozdrawiam, Mateusz. :P

Link to post
Share on other sites

Podaj chociaż parę argumentów dlaczego Radeon HD 5870 jest nieopłacalną platformą?

Bo według mnie jest to opłacalny zakup tej właśnie karty a sprzedanie gtx295, który bardzo dobrze się sprawował :o Po przeczytaniu testów, recenzji i komentarzy na forach odnośnie tej karty graficznej stwierdziłem, że ten HD 5870 jest naprawdę bardzo wydajny w stosunku do ceny, bo GTX 295 jest droższy jeszcze o te 200-500zł... Co do wydajności to karta radeona wygrywa lub czasem przegrywa o te 5-10fps lub maja ten sam wynik(w przybliżeniu).

Po za tym energia + ciepło wydalane to jest nieistny szok po roku posiadania tej karty.

Chcę również zaznaczyć, iż ta wersja Radka jest pojedynczą kartą a gtx295 to kanapka i nie jest o wiele lepszy od radka więc co dopiero jak będę miał CF? Będzie większa nawet wydajność od HD5970(na podstawie testów itp, itd.)

 

Może nie opłacalna platforma bo nie będę posiadał physx, CUDA itp? Możliwe, iż stracę na tym bo te akceleratory ciągle są rozwijane w dobrym kierunku :P Lecz jak już mówiłem zakupiłbym Fermii gdyby... nie te wady(może dla innych nie są to wady bo jak entuzjasta zakupi 2x GTX480 w SLI oraz zasiłke 1200W + blok wodny, który będzie pewnie za 500zł od sztuki to nie odczuje tego po za rachunkiem za prąd :o ) . Tak jak już mówiłem wcześniej CF HD5870 w przyszłości lub coś z pokroju HIGH-END z serii H6xxx albo coś z FERMI II jak udoskonalą tą architekturę.

 

Pozdrawiam, Mateusz.

Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną,myślę że większości użytkowników powinien wystarczyć ten HD5850,a jak nie to kupuje się niereferenta i się go kręci :o

A tak przy okazji...Ja mam e7500 też podkręconego jak kolega do 3.8Ghz i pytanie:

Jaką maksymalnie grafikę mógłbym wsadzić do PeCetka,aby procesor jej nie ograniczał?

Dam radę z HD 5850 lub 5830?myślę chyba że tak... :o

Link to post
Share on other sites

Podaj chociaż parę argumentów dlaczego Radeon HD 5870 jest nieopłacalną platformą?

mówiąc "totalnie bezsensowną platformę do gier" 19arek93 miał raczej na myśli

 

Może za rok wymienię swoją platformę na x58 + i7 + ddr III

Link to post
Share on other sites

@up - dokładnie to miałem na myśli.

 

Dam radę z HD 5850 lub 5830?myślę chyba że tak...

Powinien dać radę, ale z pewnymi wyjątkami. W grach które mocno korzystają z CPU raczej nie osiągniesz dobrych efektów (np. GTA IV, czy duża misja w ArmA 2).
Link to post
Share on other sites

Więc zwracam honor @19arek93 ... Na drugi raz kopiuj zdanie o które Ci chodzi by jego odbiorca mógł zinterpretować go prawidłowo :o W tym wątku głównym tematem była/jest karta radeon HD 5870 więc to mi się nasunęło niż platforma... :P

 

Wracając do twojego zdania:

Nie ma to jak kupić opłacalną kartę, by później kupić totalnie bezsensowną platformę do gier.

By nie spamować na forum kolejnym tematem chciałbym się dowiedzieć dla czego tak myślisz?

Bo osobiście uważam, iż taki zestaw jest bardzo dobry tylko jego minusem jest koszt zmiany tej średnio-drogiej platformy, lecz według mnie to troszkę "przyszłościowy" sprzęt i w sam raz na mnie... duże obliczenia + OC no i wydajność, którą sobie cenię... :o

 

Pozdrawiam, Mateusz :P

Link to post
Share on other sites

By nie spamować na forum kolejnym tematem chciałbym się dowiedzieć dla czego tak myślisz?

LGA 1366 jest "totalnie bezsensowne" do gier ponieważ w zwykłych zastosowaniach nie jest ani trochę szybsze od znacznie tańszego i mniej prądożernego LGA1156. S1366 jest dla profesjonalistów używających specjalistycznych programów które wykorzystają dodatkowe pokłady mocy. Za samego procka na s1366 miałbyś procka i pamięć na s1156 :o
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi szybkie ;) Więc do gtx295 mówimy "bye bye" a "Welcome" do HD 5870 :) Może za rok wymienię swoją platformę na x58 + i7 + ddr III jak wszystko z tanieje i dokupię drugiego radka do CF bo wtedy powinna być seria 6xxx więc na pewno ceny serii HD 5xxx z tanieją o 20-40%... Albo kupie jakiegoś potwora z HD6xxx lub jak nvidia wypuści coś ciekawego i zabójczego :)

 

Pozdrawiam, Mateusz. :)

 

Zamienił Stryjek siekierkę na kijek :) Posiadając GTX 295 wymiana na HD 5870 jest co najmniej bezsensowna :) Jeśli chcesz odczuć na prawdę skok w w wydajności to sprzedaj tego GTX 295 dołóż i kup GTX 470-480 na niereferencyjnym chłodzeniu,a zmartwienie jakie będziesz wtedy tylko miał to wyższy pobór prądu :menda:

 

http://pclab.pl/news41444.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...