Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, posiadam kartę dzwiękową Creative Sound Blaster Z oraz słuchawki Sennheiser PC320, do tego zestawu chciałbym kupić przetwornik DAC, czy FiiO E10 Olympus czy może Audiotrak prodigy cube będzie dobrym wyborem?. Niestety jestem zielony w temacie więc proszę o pomoc. Głównie słucham muzyki.

Edytowane przez skame
Link to post
Share on other sites

Pytanie podstawowe czy rzeczywiście jest Ci potrzebny zewnętrzny przetwornik, bo generalnie Sound Blastery Z mają dość przyzwoite przetworniki pokładowe, i kolejne pytanie czy zauważysz jakąś różnicę w jakości dźwięku inwestując w tak tanie przetworniki, bo też musisz zdać sobie sprawę z tego że twoje słuchawki to też nie są jakieś nadzwyczajne konstrukcje.
Czy jesteś zadowolony z obecnego dźwięku, jeżeli nie to co chciałbyś w nim zmienić dokupując dodatkowy przetwornik ?

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Miałem przez pewien czas Asus Xonar DX/XD, dzwięk w nich był przecudowny. Ogólnie dzwięk nie jest czysty, często słyszę szum oraz trzaski. Dziennie słucham około 8h muzyki, przeważnie Rock. Jeżeli przetwornik rzędu 500zł to tani, to ja się chyba wycofam i pozostanę przy tym czym jestem, lub kupię lepsze słuchawki. 

Link to post
Share on other sites

No tak ale 500 PLN to trochę inny pułap cenowy, bo te które podałeś oscylują w okolicach 300 PLN. Im więcej pieniędzy możesz przeznaczyć na przetwornik tym lepiej, tym dłużej też będziesz z niego zadowolony i jest przy okazji szansa na lepszą współpracę z droższymi słuchawkami. Jeżeli masz problemy z zakłóceniami tego typu jak piszesz to zakup zewnętrznego przetwornika jest dobrym pomysłem.

Możesz zwrócić uwagę również na ta konstrukcję, która jest oparta o bardzo przyzwoite elementy : 
http://www.morele.net/audinst-hud-mini-593846/

A wracając do Sound Blastera Z to w przypadku kiedy używasz tak dużo słuchawek i zależy Ci na jakości dźwięku to zakup zewnętrznego Sound Blastera HD USB był dużo lepszą opcją - to naprawdę niezła karta.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Niestety nie wybrałem jej od tak, oddałem Asus Xonar DX/XD na gwarancję i nie było na stanie, sprzedawca polecił tego Creativa i dopłaciłem jakieś 40zł. Co będzie lepszym wyborem zakup tego przetwornika czy Sound Blastera HD USB?

 

A co myślicie o Asus Xonar Phoebus?

Edytowane przez skame
Link to post
Share on other sites

 

 

Co będzie lepszym wyborem zakup tego przetwornika czy Sound Blastera HD USB?

Jeżeli już masz kartę dźwiękową to lepszą opcją będzie zakup przetwornika w tej cenie, bo zapewni lepszą jakość dźwięku.

 

 

 

A co myślicie o Asus Xonar Phoebus?
  

Szczerze mówiąc nie miałem jeszcze kontaktu z ta kartą Asusa.

 

Link to post
Share on other sites

Prodigy Cube daje to co oczekujesz, czyli taki jasny dźwięk , później dopiero Essence ST/STX. Jeśli masz wolny slot PCI, warto się jeszcze zastanowić nad AudioTrak Prodigy HD2, a w przyszłości wzmacniacz do lepszych słuchawek.

 

 

A co myślicie o Asus Xonar Phoebus

według mnie taka sobie,większe możliwosci i lepiej jest zainwestować w Essence, choć do PC320 to będzie mało co opłacalne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...