Skocz do zawartości

Czy to mogło zaszkodzić karcie?


Recommended Posts

Cześć. Tak na szybko mam pytanko. A więc o co chodzi........... Pokolei.

Grając w jakąś gre oczywiście troche czasu , zawsze słychać głośny fan na grafie. I po jej wyłączeniu ( gry ) jeszcze w windowsie także słychać jeszcze troszke ten fan jak sie ścisza stopniowo. Ale o co mi chodzi. Ja od razu po wyjsciu gry ( jak bylo jeszcze ten fan slychac ) odinstalowalem sterowniki i po prostu fan od razu się ściszył a nie stopniowo tak jak zawsze. Czy się nic nie stało karcie? Ze nie odczekałem kompletnie jak się uspokoi ten fan i od razu dałem uninstall sterów. Może przesadzam ale zapytałem:)

 

 

Grafika Ati 5850

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

To jest w 100% normalne zachowanie. Jak grasz w grę, to karta pracuje intensywniej i stopniowo zwiększa swoją temp, bios odczytuje coraz to wyższe temperatury i zwiększa stopniowo prędkość obrotową wiatraka celem wyrównania temperatury.

To samo w drugą stronę, jak przestajesz grać, karta przechodzi w tryb ilde i pobiera mniej prądu, oraz wydziela mniej ciepła, co owocuje stopniowym wychładzaniem. I znowu bios odczytuje coraz to niższe temp, nie ma konieczności chłodzić karty już tak intensywnie, więc zmniejsza prędkość wentylatora.

 

Logiczne, jak konstrukcja cepa. (zwykła fizyka).

 

Teraz co do sterowników. Grafika przestała Ci szybko kręcić wentylatorem, po odinstalowaniu sterowników, bo to one we współpracy z biosem sterują całą kartą.

Nic się nie stało. Zainstaluj sterowniki i baw się :) .

 

pozdrawiam

 

na mój gust EOT :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...