Skocz do zawartości

Poziome paski windows 7 asus


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pulkownik,

Recommended Posts

witam

 

Ok. 2 tygodnie temu dołożyłem do laptopa ( asus x53 sv) 4 gb pamięci. W tym czasie dwa razy komp się wieszał,( uruchomiony firefox, gg, football manager 2013 i foobar) tzn na ekranie pojawiało się dokładnie --->

http://i50.photobucket.com/albums/f304/dragoon101/DSC00246.jpg

 

muzyka która leciała zacinała się i jedyną metodą ponownego uruchomienia jest twardy reset. Wszystkie sterowniki są aktualne, system oryginalny, pamięć sprawdziłem programami do diagnostyki ( nie wiem czy są cokolwiek warte ;)  ) i niby wszystko z nimi jest wporządku. Dodam że jakoś miesiąc temu upłynął termin gwarancji laptopka..zaczyna się sypać? ;) Czy to coś bardziej banalnego?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez am333
Link to post
Share on other sites

Artefakty jakby grafika siadała. Dołożyłeś ramu czy wymieniłeś całkiem na nowe 4GB. Jak dołożyłeś do starego to spróbuj wyjąć i zobaczyć na starych ramach. 

Ram dołożony nowy, 4gb w jednej kości. Ok zrobię jak piszesz i zobaczymy, dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jak dla mnie to powinieneś sprawdzić czy komp się nie przegrzewa. Sam RAM nie ma tu większego znaczenia.

Propnuje sprawdzić temperaturki na CPU i GPU - jak testowałeś RAM to jak długo? Powinno to trwać kilka godzin.

Ewentualnie może to być też wiązka matrycy.

 

Napisz czy ten efekt jest od włączenia komputera (podczas bootowania) czy pojawia się po jakimś czasie.

Link to post
Share on other sites

Pamięć wyjmowałem, wkładałem, zostawiałem kompa na cały dzień i od tamtej pory nic się nie dzieje. Temperatury ( podczas grania w oknie, plus przeglądarka, foobar itd) dochodzą do ok 85-88 st przy włączonej podstawce - zbyt wysokie? 

RAM testowałem chyba 3 razy systemowym programem z windows 7, trwa to ok.10 min.

Edytowane przez am333
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Temperatury za wysokie. Radzę wyczyścić radiator i zmienić pastę.

Co do testowania RAMu to polecam memtesta - wypalasz na płycie i bootujesz z niej komputer. Zostaw na 2-3 przebiegi.

 

Myślę że zmiana pasty i wyczyszczenie pomoże.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Temperatury za wysokie. Radzę wyczyścić radiator i zmienić pastę.

Co do testowania RAMu to polecam memtesta - wypalasz na płycie i bootujesz z niej komputer. Zostaw na 2-3 przebiegi.

 

Myślę że zmiana pasty i wyczyszczenie pomoże.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk 4

dopiero teraz odp ale miałeś rację. laptop rozłożony, wyczyszczony, nałożona nowa pasta, zaktualizowane sterowniki i wszystko pięknie chodzi :) ps. różnica temp w stresie po wyczyszczeniu to ok 15 st! . pozdr

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...