Skocz do zawartości

Czy 2 różne ramy będą działać


Recommended Posts

Będzie działać, jeśli mają różne prędkości, to obie będą taktowane z częstotliwością dozwolonej dla wolniejszej kości.

Czyli mam rozumieć, że jeśli płyta obsługuje ddr2 tylko to po wsadzeniu ddr3 nadal one będą działać?

A i jeszcze jedno czy jak mam płytę która obsługuje tylko załóżmy 400MHz to po "wsadzeniu" :D  RAM'u który ma 800MHz  będzie działać?!

Link to post
Share on other sites

Czyli mam rozumieć, że jeśli płyta obsługuje ddr2 tylko to po wsadzeniu ddr3 nadal one będą działać?

A i jeszcze jedno czy jak mam płytę która obsługuje tylko załóżmy 400MHz to po "wsadzeniu" :D  RAM'u który ma 800MHz  będzie działać?!

Nie, 400MHZ to DDR 1, 800MHZ to DDR2, więc nie będą działać.  DDR2 tylko z DDR2, DDR1 tylo z DDR1, DDR3 tylko z DDR3. Chociaż faktycznie zdarzają się płyty, które obsługują dwa standardy, ale nie spotkałem się, by umożiwiały one jednoczesne działanie DDR2 np. z DDR1.

Edytowane przez wujekdobryzbojek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chodzi o tę samą technologię.

DDR2 można spotkac 533, 667 i 800.

Jeżeli sparujesz 533 z 800, to obie będą działały jako 533.

Aha czyli jak wsadze 2 ramy ddr3 np. 1333mhz do płyty 2 slotowej obsługującej ddr2 i 400mhz,533mhz to będzie chasać?

Edytowane przez Avest_PL
Link to post
Share on other sites

Musisz mieć dwie kości RAM po 2 GB. Tutaj musisz mieć już jakąś kosteczkę zamontowaną (pytanie o jakiej pojemności).

Masz dwa sloty pod DDR2, więc jedynie możesz kupić albo dwie używane kości RAM DDR2 albo jedną, w zależności jakimi obecnie dysponujesz.

Nowe to koszt rzędu 220zł, co jest idiotyzmem na chwile obecną, bo za tyle można mieć DDR3 2x4GB (dwie kości po 4GB).

Przykład:

Pamięć A-Data 2x2GB, 800MHz DDR2

Szukaj na allegro, ale najlepiej byłoby pomyśleć nad zmianą platformy.

Czemu chcesz mieć akurat 4GB pamięci?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Musisz mieć dwie kości RAM po 2 GB. Tutaj musisz mieć już jakąś kosteczkę zamontowaną (pytanie o jakiej pojemności).

Masz dwa sloty pod DDR2, więc jedynie możesz kupić albo dwie używane kości RAM DDR2 albo jedną, w zależności jakimi obecnie dysponujesz.

Nowe to koszt rzędu 220zł, co jest idiotyzmem na chwile obecną, bo za tyle można mieć DDR3 2x4GB (dwie kości po 4GB).

Przykład:

Pamięć A-Data 2x2GB, 800MHz DDR2

Szukaj na allegro, ale najlepiej byłoby pomyśleć nad zmianą platformy.

Czemu chcesz mieć akurat 4GB pamięci?

Upgraduje tanim kosztem 6 letni komputer pod kilka nowych gierek.

Mój plan jest taki aby zupgradować stary komputer aby pociągną np.bf3 na średnich w hd po najniższych kosztach poczym go sprzedać za ok 400-500 zł i kupić procesor amd z seri buldożer i budować nowy kombajnik. A więc (bo trochę odbiegłęm od tematu) reasujmując chcę mieć jak najwięcej za jak najmnej:P.

Do tego właśnie potrzeba mi chociaż 4gb ramu bo moje obecne 2 nie dają rady z grami :D Myślę, że to było choć trochę zrozumiałe.

Upgraduje tanim kosztem 6 letni komputer pod kilka nowych gierek.

Mój plan jest taki aby zupgradować stary komputer aby pociągną np.bf3 na średnich w hd po najniższych kosztach poczym go sprzedać za ok 400-500 zł i kupić procesor amd z seri buldożer i budować nowy kombajnik. A więc (bo trochę odbiegłęm od tematu) reasujmując chcę mieć jak najwięcej za jak najmnej:P.

Do tego właśnie potrzeba mi chociaż 4gb ramu bo moje obecne 2 nie dają rady z grami :D Myślę, że to było choć trochę zrozumiałe.

Ale muszę kupić 2 ramy ddr2 po 667 czy po 800 mhz jakie obsługuje ta płyta ?:D ASUS P5VD2-VM/S

Edytowane przez Avest_PL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...