Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] XBOX ONE


Recommended Posts

No NFS jak dla mnie ok taki zabijacz nudy :P ale nie porywa jakoś specjalnie do grania :D może dlatego że na XO mamy dużo wyścigówek od fh2, fm, i the crew, itp 

a pytanie czy da się jakoś kamerę ustawić wyżej w nfs nad autem bo trochę według mnie zrobili do tego samochodu że drogi czasem nie widać.. ;d próbowałem przestawiać ale te standardowe ich kamery to też lipa a w ustawieniach nie widziałem ;o

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

No i S-ka już w sklepach

 

wymiarami prawie to samo co ps4

 

`fotki z PPE

http://www.ppe.pl/upload/images/news/55/91/51/559151451.jpg

 

http://www.ppe.pl/upload/images/news/28/57/95/285795506.jpg

 

http://www.ppe.pl/upload/images/news/19/36/71/1936717376.jpg

 

4K (pełne w menu i filmach oraz skalowane w grach) dostępne od dziś z aktualizacją

 

Konsola ma nowy chip APU 16nm (stary 28nm)

większa przepustowość pamięci oraz trochę wydajniejsze GPU

 

co ciekawe

"nowa" konsola jest rzeczywiście wydajniejsza od FAT-a i to widać (od 5 do 15% w zależności od gry i miejsca)

 

 

 

Zjada o wiele mniej prądu

 

minus jest jeden

Jest odrobinę głośniejsza

4647905cdbf0.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

to samo co ustawienie 1080p w x360 (które w przeciwieństwie do ps3 miało scaller i potrafiło dawać na wyjście hdmi cały czas obraz 1080 zeskalowne z 720)

 

gra jest renderowana przez GPU w natywnej rozdzielczości dajmy na to na Xo w 1080p a specjalny układ wyjsacia/wejscia (scaler sprzętowy który jest teraz w soutchbridge) podbija to sprzętowo do 4K tak, że na wyjściu HDMI masz wypluwane 4K lecz jest to 4k "oszukane"

 

daje to lepsze efekty na TV UHD niż podawanie takiemu gołego sygnału 1080p 

 

z daleka nawet fajnie to wygląda lecz nigdy nie uzyskasz na tym szczegółowości 4K

Link to post
Share on other sites
Lepiej byłoby podłączyć Xboxa S pod monitor 4K 26" czy pod TV FDH 47" ?

 

większe FHD zdecydowanie 

Teraz ciekawe testy Xone S

czyli co to ten HDR i jak wypada UHD oraz filmy UHD

oraz całe skalowanie w grach

Dla mnie bomba sprzęt za ta cenę (zwłaszcza odtwarzacz UHD i HDR)

 

co ciekawe mówi osoba siedząca na co dzień w temacie TV  4k itp - przyszłość gier to nie rozdzielczośc UHD 4K a właśnie HDR (wyjaśnia o co w tym chodzi)  do czego sam zwykły TV 4k nie wystarcza i musi być to jakiś najnowszy model

 

no i na koniec zwykły XOne za 849zł na od M$ :)

http://www.ppe.pl/news/45455/xbox-one-za-849-zl-microsoft-zaprasza-na-promocje.html

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Siema chłopaki. Żyję i tutaj tez zaglądam ;-). Ogólnie jak sami wywnioskowaliście i to co mówiłem: z tym 4K to naprawdę trzeba podchodzić ostrożnie bo sama rozdzielczość powyżej metra zaczyna być nieco trudna do oceny... szczególnie na filmach. Ale HDR czy szersza paleta barw to już inna bajka i widać ją zawsze.

 

Tak w ogóle to wczoraj zaprosiłem do siebie Barona http://www.psxextreme.info/public/style_emoticons/default/wink.png pewnie kojarzycie kolegę od Xa ;-) - chciałem żeby ktoś inny, typowo ze świata Xa spojrzał swoim okiem na ocenę właśnie płynności czy głośności itd. Zawsze to kolejna opinia. Generalnie sporo wpatrywaliśmy się w np. Horizona 2 bo graliśmy równocześnie na dwóch TV i jechaliśmy tą samą trasą. Obaj odnieśliśmy wrażenie, że są momenty, że na eSce chodzi nieco płynniej. Nie zawsze ale jednak. Na pewno nie są to takie przyrosty żeby dla tego elementu zmieniać konsolę ;pppp Trzeba też tutaj wziąć pod uwagę, że jeden TV to topowy OLED a drugi LCD (też topowy ale jednak LCD). Oba w 65" a my dość blisko ekranu bo około 1,5m. Już same technologie dają trochę inne odczucia. Ale mimo wszystko dwa TV były skalibrowane oraz ustawione w tryb gry. Zatem pod względem kolorów wyglądały tak samo. Ale coś ten OLED w sobie ma... że jest jakoś tak lepiej ;p Dlatego naprawdę wiele też zależy jaki macie telewizor. Czynników jest mnóstwo przy porównaniach i nie jest to tylko sama konsola...  Co do skalowania to opinia się nie zmienia. Ciężko cokolwiek dostrzec ale to normalne. W ogóle o różnicach w skalowaniu różnych TV możecie przeczytać tutaj fajny artykuł. Aha eSka cicha nie jest. Na pewno nie jest cichsza od Xbox One. To mogę śmiało napisać po 3 dniach obserwacji. A na koniec fotka do memów z kolegą Baronem;) - pewnie mnie zabije XDDDDD ale chciałem Wam jeszcze pokazać jakie mieliśmy warunki:

 

13925667_1157987580907107_43156445721504

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...