Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] XBOX ONE


Recommended Posts

Nikt nie pcha się na rynek konsol stacjonarnych(marka marką, ale Sony i MS na pewno nie ułatwiłoby życia konkurencji). NVIDIA i AMD mogłyby wejść na rynek konsol, ale ta pierwsza dopiero próbuje swoich sił z wykorzystaniem androida (co dla mnie jest trochę poronionym pomysłem jeśli konsola ma służyć tylko do grania). AMD nie ma na razie funduszy, ani systemu, ani gier (z EA pewnie by się dogadali), ale lepiej niech skupią się na procesorach.

Link to post
Share on other sites

 

 

ale ta pierwsza dopiero próbuje swoich sił z wykorzystaniem androida (co dla mnie jest trochę poronionym pomysłem jeśli konsola ma służyć tylko do grania)

Dlaczego- System Xone to uproszczony windows 8 ;) i nikt nie stęka ;) Android to przyjazne środowisko pisania więc jest łatwo dla mniejszych programistów

 

 

 

AMD nie ma na razie funduszy, ani systemu, ani gier (z EA pewnie by się dogadali), ale lepiej niech skupią się na procesorach.

AMD ma za to technologie którą sprzedają innym "graczom" tj Sony cz Microsoft ;) to im wystrcza

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

alladen, dnia 10 Wrze 2014 - 10:04, napisał: ale ta pierwsza dopiero próbuje swoich sił z wykorzystaniem androida (co dla mnie jest trochę poronionym pomysłem jeśli konsola ma służyć tylko do grania)

 

Dlaczego- System Xone to uproszczony windows 8 i nikt nie stęka Android to przyjazne środowisko pisania więc jest łatwo dla mniejszych programistów

 

 

Alladen ma trochę racji. Zwykły Android słabo by się nadawał pod konsolę. Ale ten system jest otwarty i ma duże możliwości customizacji, więc jakaś odmiana skrojona pod hipotetyczną konsolę była by ok. Tym bardziej że przy tworzeniu gier bardzo ważna jest jakość sterowników i dostępne API (choć potrzebowaliby czegoś na kształ Mantle albo PS4/XBone API, ale skoro pracują nad DX12 to pewnie byliby w stanie coś takiego stworzyć), a tutaj Tegra K1 kładzie na łopatki wszystkie inne ARMowe SoCi. Dlatego wytypowałem Nvidię jako potencjalnego kandydata na następcę MS ;)

 

EA (lub inna duża firma zajmująca się tworzeniem gier) oczywiście musiałby zamówić sprzęt w zewnętrznych firmach, ale jeśli chodzi o soft to myślę, że mają wystarczająco dużo doświadczonych ludzi, którzy byli by w stanie zaprojektować dobry ekosystem wokół tego sprzętu.

Link to post
Share on other sites
Dlaczego- System Xone to uproszczony windows 8 ;) i nikt nie stęka ;) Android to przyjazne środowisko pisania więc jest łatwo dla mniejszych programistów
Może się myślę, ale ten system nie jest stworzony dla wydajności, ale otwartości(tu jest dyskwalifikacja na starcie bo system powinien być jak najbardziej zamknięty dla reszty). Język w którym tworzone są aplikacje opiera się na najgorszej wersji java (ale za to mamy łatwe modyfikowanie i pisanie aplikacji). System jest podatny na wirusy (tu nie trzeba tłumaczyć dlaczego). System na konsole powinien być b.d. zoptymalizowany,a android zbytnio tu nie pasuje. Co z tego,że konsola będzie miała kosmiczną specyfikacje a wydajność na poziomie PSP. Po za tym porównuj 20-30 lat doświadczenie MS w systemach (zwłaszcza postęp w optymalizacji Windowsa względem win vista i 7) do kilku letniego androida. Windows 8 to odchudzony win 7(który był bardzo udanym systemem), a na xboxie masz dodatkowo usunięte zbędne funkcje (po za tym masz tam aż 3 systemy). Już całkowicie pomijając fakt jak MS próbuje ograniczyć użytkowników win8 typu sklep z aplikacjami, blokada linuksa, czy też wymuszanie na użytkownikach zakładanie kont MS lub wciskanie na siłę aplikacji od tej firmy typu skype, dysk internetowy itp.

 

AMD ma za to technologie którą sprzedają innym "graczom" tj Sony cz Microsoft ;) to im wystrcza
Wiesz jakimi pieniędzmi trzeba dysponować aby wejść na rynek konsol zwłaszcza teraz. Zwłaszcza, że trzeba wykupić masę patentów np. na wykorzystanie blu ray itp. (a żeby coś zarobić trzeba mieć zagwarantowany ex'y bo nowy gracz musi zaatakować niższą ceną i lepszą mocą konsoli tak jak Xbox zaatakował ps2). Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

Może się myślę, ale ten system nie jest stworzony dla wydajności, ale otwartości(tu jest dyskwalifikacja na starcie bo system powinien być jak najbardziej zamknięty dla reszty). Język w którym tworzone są aplikacje opiera się na najgorszej wersji java (ale za to mamy łatwe modyfikowanie i pisanie aplikacji). System jest podatny na wirusy (tu nie trzeba tłumaczyć dlaczego). System na konsole powinien być b.d. zoptymalizowany,a android zbytnio tu nie pasuje. Co z tego,że konsola będzie miała kosmiczną specyfikacje a wydajność na poziomie PSP. Po za tym porównuj 20-30 lat doświadczenie MS w systemach (zwłaszcza postęp w optymalizacji Windowsa względem win vista i 7) do kilku letniego androida. Windows 8 to odchudzony win 7(który był bardzo udanym systemem), a na xboxie masz dodatkowo usunięte zbędne funkcje (po za tym masz tam aż 3 systemy). Już całkowicie pomijając fakt jak MS próbuje ograniczyć użytkowników win8 typu sklep z aplikacjami, blokada linuksa, czy też wymuszanie na użytkownikach zakładanie kont MS lub wciskanie na siłę aplikacji od tej firmy typu skype, dysk internetowy itp.

 

 

Dalvik nie jest wymagany, żeby mieć działającego Androida (patrz: Firefox OS).

Link to post
Share on other sites
Dalvik nie jest wymagany, żeby mieć działającego Androida (patrz: Firefox OS).

Firefox os to nie android. Obaj bazują na jądrze linuksa, ale to nie ten sam system, bo firefox os kładzie głównie nacisk na HTML 5 i API. Jest stworzonym zmyślą o słabszych urządzeniach typu xperia e i jeszcze długa droga przed nim (zwłaszcza, że jest tak samo otwarty jak android).

 

Jeżeli NVIDIA chce na serio wejść na rynek konsol to musi stworzyć os od podstaw (linuks na 99% będzie wykorzystany). Bo producent wtedy mógłby wycisnąć jak najwiecej z urządzenia Sony czy MS nawet jak korzystali z kodów źródłowych win8 lub linuksa to i tak w znacznym stopniu modyfikowali pod konsole i konkretny sprzęt .

Link to post
Share on other sites

Firefox os to nie android. Obaj bazują na jądrze linuksa, ale to nie ten sam system, bo firefox os kładzie głównie nacisk na HTML 5 i API. Jest stworzonym zmyślą o słabszych urządzeniach typu xperia e i jeszcze długa droga przed nim (zwłaszcza, że jest tak samo otwarty jak android). Jeżeli NVIDIA chce na serio wejść na rynek konsol to musi stworzyć os od podstaw (linuks na 99% będzie wykorzystany). Bo producent wtedy mógłby wycisnąć jak najwiecej z urządzenia Sony czy MS nawet jak korzystali z kodów źródłowych win8 lub linuksa to i tak w znacznym stopniu modyfikowali pod konsole i konkretny sprzęt .

Firefox OS jest oparty na Androidzie, spójrz tylko na listę zależności: https://github.com/mozilla-b2g/b2g-manifest/blob/master/hamachi.xml

 

Nawet zaczopowali Dalvika :D https://github.com/mozilla-b2g/fake-dalvik

Link to post
Share on other sites
Firefox OS jest oparty na Androidzie, spójrz tylko na listę zależności: https://github.com/mozilla-b2g/b2g-manifest/blob/master/hamachi.xml

 

Nawet zaczopowali Dalvika :Dhttps://github.com/mozilla-b2g/fake-dalvik

Bo opiera się na tym samym jądrze ale reszta w całości jest napisana w HTML 5. Więc są to 2 różne systemy mimo, że mają takie same jądro bo resztę jest inaczej zbudowana.

Link to post
Share on other sites

Bo opiera się na tym samym jądrze ale reszta w całości jest napisana w HTML 5. Więc są to 2 różne systemy mimo, że mają takie same jądro bo resztę jest inaczej zbudowana.

 

Nie tylko jądro. Cały dół jest z Androida (z pewnymi modyfikacjami). Normalnie działa ADB i inne typowo androidowe wynalazki.

 

Przejrzałeś chociaż listę zależności, którą podałem w poprzednim poście?

 

Żeby nie zbaczać z tematu, Nvidia też może sobie wziąć Androida i wrzucić na front coś wydajniejszego.

Link to post
Share on other sites
Nie tylko jądro. Cały dół jest z Androida (z pewnymi modyfikacjami). Normalnie działa ADB i inne typowo androidowe wynalazki.Przejrzałeś chociaż listę zależności, którą podałem w poprzednim poście?Żeby nie zbaczać z tematu, Nvidia też może sobie wziąć Androida i wrzucić na front coś wydajniejszego.
Tak wzięło widziałem ale aplikacje opierają się o HTML 5 który miał służyć m.in do wyparcia flasha. Po za tym chociaż przez chwilę miałeś firefox os, ja miałem przez bodajże 2 tygodnie na xperii e i powiem tak jeszcze daleka droga cały czas mają problem z optymalizacją (powiem inaczej to jest identycznie z androiden,ale tu jest znacznie szybszy postęp).jeżeli go wykorzystają będą pluć sobie w brodę no chyba, że chcą wydawać nową konsole co 1-2 lata. Zrozum Android nie jest systemem do gier, ale stworzonym dla m.in. dla deweloperów, dla osób lubiących się bawić systemem (firefox daje jeszcze większą swobodę niż android w modyfikacji systemu). Jeżeli już to korzystać z obecnych systemów to musiał być iOS (system zwłaszcza mobilny powinnien być lekki i szybki oraz mało zasobny). Popatrz m.in. na Nintendo Xbox(tu wyjątek, ale mamy tam 3 systemy do tego jeszcze odchudzony b.dobrze z zoptymalizowany system win8 około 30 lat tworzenia systemu do czegoś zobowiązuje) Playstation oni sami stworzyli systemy od podstaw (wykorzystali kody źródłowe linuksa). Ich systemy są zamknięte nie bez powodu chodzi o oszustwa tzw dzieci neo , piractwo (aby sprzedawały się konsole muszą mieć zapewnione exy i sensowne gry, jeżeli ma otwarty system sprzęt podzieli losy PSP po złamaniu 2-3 milionów konsol sprzedanych oraz 1 milion sprzedanych gier) wyobraź sobie taką sytuację zmieniłen system na inny i czemu nie chodzą mi gry lub po instalacji i deinstalacji kilkuset aplikacji gier muli mi system (typowe problemy androida, a także po dłuższym użytkowaniu firefox os wiem po 6-8 dniach mniej więcej, bo sprawdzałem instalowałem część aplikacji,a potem je wywalałem).

 

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

Grałem tylko raz i to przez krótką chwilę. W domu TLoU, Destiny i demko FH2, a ja nie mam nawet godzinki, żeby do tego usiąść.

Wracając do FH2. Na pierwszy rzut ok... ucha! Polska wersja językowa. Zonk. Bo jak teksty na ekranie to jak najbardziej rozumiem, to lektora już mniej :/ Od razu widać klimat w jakim jest gra. To nie typowa symulacja jak F5, tylko kontynuacja FH. Czyli defaultowo widok znad budy, głośna muza i raczej arcadowe sterowanie.

 

Na co zwróciłem uwagę to grafika, początek gry to przejście pomiędzy renderem a samą grą. Jest zrobiony tak płynnie, że w ostatniej chwili łapiesz za pada. I tu kolejny zonk. Gra automatycznie ustawia kamerę za autem. Sprytna sztuczka aby ukryć 30fps (skręcając szybko kierownicą, widzisz jak skręca auto i dopiero w ślad za tym idzie grafika trasy. Przy widoku z wnętrza już tak różowo nie jest.

Wydaje mi się także, że kokpit jest uboższy niż w F5. 

 

Generalnie jestem strasznie na tą grę napalony. Ta jesień będzie dla fanów samochodówek idealna. FH2, #DC, Project Cars.

Bardzo dobrze, że za darmo będzie można sprawdzić DriveClub. Na chwilę obecną naprawdę nie wiem którą grę bym wybrał.


Poniżej filmik z dema. Zwróć uwagę na 3 minutę na przejście.

 

 

 

 

PS Co ważne. Mam wrażenie, że poradzili sobie z aliasingiem

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Oto jak Horizon 2 prezentuje się na poczciwą 9 Letnia X360

 

Jak dla mnie OK

 


Xbox ONE

http://i2.wp.com/a.pomf.se/fruyeo.gif?resize=550%2C309

 

X360

http://i2.wp.com/a.pomf.se/scjhgs.gif?resize=550%2C309

 

Widać po cieniach na ulicy, że słońce jest w innym miejscu w wersji na X360 stąd brak tego fajanego efektu

Na filmie od 5:35 widac ,że efekt też jest

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...