Skocz do zawartości

DZiwne przemyslenia z nudów


Recommended Posts

Siema Ludziska zakładam temat bo mi się troszkę nudzi,zastanawiam się jaki maksymalny procek wejdzie na moja płytę wie wiem ,teraz max to AMD-965,później ma być jeszcze wstecznie kompatybilny 975-ale czytałem o nim i już dawno temu coś oo nim pisali,zastanawiają mnie 6 rdzeniówki ,wiem ze nie warto narazie kupować,bo się tego jeszcze nie wykorzysta,tylko ze jakbym chciał 6 rdzeni to muszę płytę wymienić:(matoł ze mnie,bo wcześniej chciałem wszystko kupić by było jak najnowsze ale nie chciało mi się ramu sprzedawać matoł i już:P,powoli am2+ już umiera jak intela 775:(

Mam pytanko co warto zmienić w moim kompie proca na 955?czy grafę na mocniejsza?

procesor-amdx3710@3.8 extreme,na codzien 3.3mhz

płyta gł-gigabyte ga ma 790xud4

grafika-radeon powercolor hd 4850?no właśnie nie wiem o co biega bo w nfs shift po prostu mój sprzed pada są tory gdzie mam taki spadek fps ze mizaga 11 fps mi n przy podkręconym do 3.8ghz?to raczej za mało ,wszystko na max detale rozdzielczość 1360-768,na niższych to samo,wszystkie inne gry jak cod mw2 jak i bad of commpany2 czy mass efect ,prototype,Metro wszystko chodzi na max a le nie nfs,tzn mam na maxa ale wkurzaja mnie te spadki fps,jest sens coś wymieniać w moim zestawie,czy przeczekać jeszcze?aż proce nowe i grafy wyjdą?

 

tzn max to wszystkie ustawienia poprawiające grafikę próc AA

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

A masz najnowsze sterowniki?? Może to wina starszych sterów. Ja zwykle ciągnę na jednych od formatu do formatu, czyli średnio 6 -12 miesięcy, ale czasem trafia się gra, która wymaga nowszych i wtedy jest git :P

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ja tu trochę wątpię w to że procek lub grafika za słaba. Henty230 pisze, że tylko NFS:S chodzi do bani a reszta jest git. Nawet to nowe Metro 2033.

 

Ja grałem co prawda krótko ale na Athlon 64 X2 4400+ (2,3GHz) + GeForce 8800GT 512MB NFS:S w 800x600 na max bez A i Aniso mniej więcej 25 fps, może trochę więcej. Spadków do poziomu 11 fps nie było żadnych. faramerate był mniej więcej stały n oko. w 1024x768 trochę słabiej, a przecież mam słabszy sprzęt a rozdzielczość tylko trochę niższa...

Link to post
Share on other sites

A po drugie - 6 rdzeni do niczego Ci nie są potrzebne. Zainstaluj świeży system, nowe sterowniki i będzie śmigać. Jak nie, to olej Shifta :P Co będziesz grał w kiepskie gry.

 

@Lorduś: Czyli jednak podwójny kontroler? Trochę szkoda, no ale trzeba kusić klientów wsteczną kompatybilnością.

Link to post
Share on other sites

Lorduś na pewno będą wstecznie kompatybilne x 6:)?fajnie by było no grafe bym zmienił na cóż z dx11 ale jak na mój budżet do za drogo stoi max 700zł to nie za dużo muszę czekać na to aż stanieją i kupić 5850 to minimum dla mnie ,w sumie to wszystko mi chodzi fajnie ale nie nfs fu!

Link to post
Share on other sites

To nie przycięcia w nfs mam tylko spadek płynności wgrywałem patcha pod ati i poprawiło się,ale to i tak do płynności daleko zwłaszcza na tej rozdzielczości przykład na starcie mam ledwo 22 czasem 24 fpsy a nawet 16 jak dla mnie to strasznie mało a średnia to do 40-do 60 dobija dziwne?

Link to post
Share on other sites

@Lorduś: Czyli jednak podwójny kontroler? Trochę szkoda, no ale trzeba kusić klientów wsteczną kompatybilnością.

Tak wynika ze slajdu:

http://i44.tinypic.com/2ivhb43.jpg

 

Oraz z tego, że niektórzy producenci już dodają obsługę X6 do swoich płyt, Biostar tak zrobił i Gigabyte też :wariat:http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul ... d3_20.html

 

Być może poprawili dotychczasowy kontroler i uznali, że zawsze więcej ludziów kupi nowe X6 i X4, zwłaszcza, że modele, które zastąpią na rynku 965BE mogą poważnie zagrozić i5 750. Przy okazji, skoro na AM3 nadal nie ma exclusive procesorów to:

a) tylko pierwsze modele Zosmy i Thuban będą mieć podwójny kontroler pamięci

b) AMD szykuje kolejna niespodziankę - ale jaką? :menda:

Link to post
Share on other sites

no to fajnie by było jakby rzeczywiście można było wsadzić do mojej płyty 6 jajcow no oczywiście ze teraz tego nie wykorzystam,mój cel to amd 955 i minimum 5850 szkoda ze 5830 taka droga a o fermi nie wspomnę nie dość ze głośne prądożerne przykład pewnie już to widzieliście:

http://hardocp.com/article/2010/03/26/n ... i_review/7

jednym słowem masakra,no i na próżno czekać będzie na to aż ceny spadną

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...