Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

pomyślałem że zrobie skan dysku systemowego Seagate Barracuda 1TB i oto co mi wyszło:

 

http://i.imgur.com/QJVaxr3.png

http://i.imgur.com/fgDQrK5.png

 

Troche to niepokojące, ponieważ na innych forach piszą że takie odczyty mogą prowadzić do wymiany dysku, ale wolę się zapytać. Co polecilibyście zrobić? Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Opinie na forach traktuj z dystansem...

Primo: wyniki benchmarku przeprowadzanego na dysku, na którym stoi i działa system ponoć nie są miarodajne.

Secudno: zaznaczone kolorem 3 pozycje w zakładce Health w przypadku dysków Seagate to normalka (też tak mam).

Tertio: jeśli nie zauważasz żadnych niepokojących objawów podczas normalnej pracy/grania, to czego chcesz od swojego HDD?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Opinie na forach traktuj z dystansem...

 

Dokładnie ! Twoją opinie tak właśnie trzeba traktować. 

 

Pieczarka_cal.PL twój dysk ma 300 relokowanych sektórow ( badów ) Stąd  atrybut 05 jest podświetlony ( a nie Seagat tak ma ) Tak ma, ale tylko w przypadku dwóch pozostałych atrybutów.  

 

Skoro ma bady to nie jest dobrze ! Aczkolwiek te seagaty dość dobrze radzą sobie z relokacją i potrafią jeszcze jakiś czas prawidłowo pracować ( kwestia w jakim tempie przybywa badów ).  Oczywiście nie jest to reguła, że będzie prawidłowo pracował . 

 

Tak czy inaczej dysk jest mocno niepewny i jak chcesz nadal z niego korzystać, to musisz bardziej liczyć się z awaria czy jego nieprawidłową pracą (utrata danych ścinki itp. ) No i oczywiście parametry często kontrolować. 

 

Dla lepszej diagnostyki możesz wykonać skan MHDD. Sektory z długim czasem odczytu równa się potencjalne kolejne bady. 

 

Ps: A najlepiej jak jest gwarancja to go odesłać.  http://www.seagate.com/pl/pl/support/warranty-and-replacements/

Edytowane przez Werturko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up: z tego co widać na zrzucie z HD Tune to dysk ma 93 relokowane sektory... to primo

Secundo: "The hard drive comes with spare sectors in case some of them need to be reallocated. If the reallocation process was successful, then there shouldn't be any further action on your part required" to fragment korespondencji z działem wsparcia technicznego Seagate w sprawie relokowanych sektorów użytkownika innego forum. Long story short, relokowane sektory nie oznaczają, że dysk pada. Choć należy sprawdzać, czy ich ilość nie wzrasta.

Tertio: autorze posta, dla pewnosci zrób pełny skan w zakładce "Error Scan".

Link to post
Share on other sites
@up: z tego co widać na zrzucie z HD Tune to dysk ma 93 relokowane sektory... to primo

 

Primo !! To przestań już bzdury pisać. Sektorów relokowanych jest 300 ! Koniec kropka.

 

Secundo - to dyski z relokami są wymieniane bez problemu i powinny być wymieniane. A że producent ( cwaniak ) program pod siebie ustawił i long testy przechodzą dyski z badami to inna sprawa. 

 

Tertio ja podaje program do porządnej diagnostyki - MHDD a ty gó*****y Error skan wciskasz . 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Czyli jednak trzeba będzie wymienić. Kurde. No trudno. Jaki dysk moglibyście mi polecić do 270 zł? Co najmniej 1 TB, cichy, szybki. Nie chce zakładać następnego tematu.

 

Taki mógłby być?: http://www.ceneo.pl/14612864?tag=familyK

Edytowane przez Pieczarka_cal.PL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...