Skocz do zawartości

HD 5870 Asus, Gigabyte, Sapphire, MSI czy His? Co wybrać?


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Stanąłem przed dylematem co wybrać?

Być może banał, ale... :P

 

Czym różni się ta sama karta HD 5870 ale różnych firm Asus, Gigabyte, Sapphire, MSI czy His?

 

Czy to ma jakieś znaczenie?

 

Będę bardzo wdzięczny za wypowiedzi i ewentualnie prezentację Waszych doświadczeń z kartami powyższych producentów...

 

Jeszcze jedno...

Jak uważacie HD5870 Vapor-X czy HD 5870 standardowa? :hahaha:

 

Z góry dziękuję za wyrozumiałość...

Link to post
Share on other sites

jezeli chodzi o karty 5870 to proponowal bym asusa moze msi...a tak prawde mowiac to kazda karte ktora wymieniles mozna polecic :hahaha:

wszystkie raczej sa z chlodzeniem referencyjnym wiec to nie ma zbyt wielkiej roznicy jaka wezniesz :P

asus ma za to BARDZO DOBRY program do oc z mozliwoscia zwiekszania napiec i to go wyróżnia na tle konkurencji

jezeli chodzi o vapor-x to wiadomo to jest ciche i dobr chlodzenie ale te karty so drozsze od zwyklych 5870 i nie wiem czy jest jakis wiekszy sens kupowania takiej karty

pozdrawiam

proponowal bym sie kierowac w wyborze cena a nie marka karty bo to w wiekszosci jedno i to samo

Link to post
Share on other sites

proponowal bym sie kierowac w wyborze cena a nie marka karty bo to w wiekszosci jedno i to samo

Właśnie dlatego utworzyłem ten wątek, że mam pewne wątpliwości czy na pewno to jest "to samo"... :P

To tak jak z ciastem... Wszyscy pieką z tych samych składników i tego samego przepisu a jednemu wychodzi lepiej drugiemu gorzej... :rotfl::hahaha:

 

A tak serio po prostu chciałem się dowiedzieć czy ktoś nie miał jakiś przykrych lub wręcz odwrotnych, pozytywnych doświadczeń z kartami którejś z tych firm...

 

Najbardziej skłaniam się do Sapphire Vapor-X... Cena? Cóż... Jeżeli jakościowo rzeczywiście warto to nie gra aż takiej roli... :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Jeśli referenty to TYLKO Asus albo Gigabyte bo mają 3 letnią gwarancję, pozostali producenci dają tylko 2 lata "opieki". Osobiście brałbym Asusa bo nie ma naklejek :P

 

Myślę że nie opłaca się brać Vapor-Xa, nie jest jakoś znacznie lepszy od referenta a już na pewno nie wart dopłaty ponad 250zł! Do tego nie ma on możliwości programowej zmiany napięcia więc będzie się też słabiej kręcił

Link to post
Share on other sites

Jak myślicie, czy karta i płyta główna tej samej firmy (np. ASUS) mogą np. lepiej ze sobą współpracować, wydajniej? Rozumiecie, lepsze dopasowanie etc. coś jak części firmowe do samochodów...

Wstępnie zdecydowałem się na kartę Asusa ( tą bez naklejek :D ), a płytę MSI P55-GD65.

No i mam teraz dylemat...

Link to post
Share on other sites

Jak myślicie, czy karta i płyta główna tej samej firmy (np. ASUS) mogą np. lepiej ze sobą współpracować, wydajniej?

Wydajność będzie taka sama niezależnie do producenta. Co do płyty głównej to będziesz łączyć karty w SLI czy CF ?? Jeśli nie to weź Asusa P7P55D - za nieco ponad 400zł masz bardzo fajną solidną płytke :D
Link to post
Share on other sites

Wydajność będzie taka sama niezależnie do producenta. Co do płyty głównej to będziesz łączyć karty w SLI czy CF ?? Jeśli nie to weź Asusa P7P55D - za nieco ponad 400zł masz bardzo fajną solidną płytke :D

Nie mam zamiaru łączyć kart... Wybieram jedną solidną HD 5870 i musi na razie wystarczyć...

 

Co do Asusa... Wpadł mi w oko model P7P55D Deluxe z pilotem kontrulującym przetaktowania... Cena ponad 700zł ale może warto...

Link to post
Share on other sites

@Igoruss:

Dlaczego cytujesz nie moje teksty jako moje?

Tak jak wspomiał Saiya-jin to chyba jakiś błąd forum :D

 

 

Co do Asusa... Wpadł mi w oko model P7P55D Deluxe z pilotem kontrulującym przetaktowania... Cena ponad 700zł ale może warto...

Jeśli jesteś zapalonym entuzjastą to weź ale jest bardzo mało opłacalna. P7P55D w praktyce niczym się od niej nie różni a kosztuje 300zł mniej :o
Link to post
Share on other sites

mozna kupić jeszcze taniej. Proponuję kupić wersję niereferencyjną jeśli chcesz kręcić i podnosić napiecie. Oczywiście wczesniej upewnij się że ten model ma możliwość regulacji napięcia na rdzeniu (niestety jedyna możliwość uzyskania takiej info to fora i recenzje, bo producent się nie poczuwa - wyjątek asus i voltage tweak). Na dzień dzisiejszy mamy Hisa icooler V, strasznie drogą msi lighting, i to coś gigabyta (podejrzanie tanie). O sapphire toxic nie piszę bo wykastrowany (brak możliwości programowego zwiększenia napięcia).

Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś zapalonym entuzjastą to weź ale jest bardzo mało opłacalna. P7P55D w praktyce niczym się od niej nie różni a kosztuje 300zł mniej :D

Przekonałeś mnie siłą argumentu... :o

Dziękuję.

 

Stanęło na konfiguracji:

 

1.Intel Core i5 750 2,66GHz

2.Asus P7P55D

3.Scythe Mugen II Rev.B

4.A-Data 2x2GB 2000MHz X-Series

5.Samsung F3 500GB 2x[RAID0]

6.Asus HD5870

7.Asus Xonar DX/XD

8.DVD LG GH22LS50

9.SilentiumPC Gladius 600 Window PB

10.OCZ ModXStream Pro 600W

11.Wiatraki SilentiumPC Zephyr 120 3x[2xgóra obudowy (wywiew), 1xprzód (nawiew)]

12.Benq 24` G2420HD

13.Windows 7 Home Premium

 

To by było na tyle... :)

Link to post
Share on other sites

Zestaw prawie idealny.

11.Wiatraki SilentiumPC Zephyr 120 3x[2xgóra obudowy (wywiew), 1xprzód (nawiew)]

Prawie bo przy takim budżecie można kupić nieco lepsze wiatraczki - Scythe SS 120mm 1200obr (30zł) - są znacznie wydajniejsze od Zephyrów a nie kosztują fortuny :D
Link to post
Share on other sites

Zestaw prawie idealny.

11.Wiatraki SilentiumPC Zephyr 120 3x[2xgóra obudowy (wywiew), 1xprzód (nawiew)]

Prawie bo przy takim budżecie można kupić nieco lepsze wiatraczki - Scythe SS 120mm 1200obr (30zł) - są znacznie wydajniejsze od Zephyrów a nie kosztują fortuny :)

Przy wyborze Zephyrów kierowałem się dobra opinią o ich kulturze pracy...

 

Czemu nie zainwestować kilkunastu złotych więcej na coś z wyższej półki... :D

 

Te Scynthe to te same co na Mugenie? :o

 

Ciekawe tylko czy Mugen zmieści się na tej płycie, bo z tego co widziałem płyta Asusa ma dość wysokie radiatorki...? :)

Link to post
Share on other sites

No to dokup wiatraczki w innym sklepie np w cooling.pl , je chyba sam zamontujesz :D

 

 

Ciekawe tylko czy Mugen zmieści się na tej płycie, bo z tego co widziałem płyta Asusa ma dość wysokie radiatorki...?

Wysokie to nie... Raczej takie standardowe. :)

P55-UD3 ma jeszcze wyższe radiatory i nikt się nie skarżył że kolidują z Mugenem :o

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...