Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna będzie najlepsza ?


Recommended Posts

witam,

 

potrzebuję podpowiedzi jaką kartę włożyć do zestawu:

 

płyta: ASUS P5K-E

CPU: C2D E6750 2,66GHz

RAM: 2GB

zasilacz: Modecom Feel 620

 

Obecnie w kompie była NVIDIA 8600GTS ale wyzionęła ducha.

 

budżet (nieprzekraczalny) - 300 zł

 

myślałem o HD6670.

 

właściwy wybór ? czy może coś innego ?

 

pozdrawiam

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Lepszym wyborem z nówek będzie Radeon HD 7730 1 GB DDR5 -> http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7730-1gb-uefi-11211-03-20g-594239/ Jest trochę wydajniejszy i nowszy od tego HD 6670!

Ale ja na twoim miejscu nie pakował bym się w te dwie powyższe grafiki i kupił dwa razy lepszego, a tylko 30 zł ponad budżet Radeon'a HD 7750 -> http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r7750-pmd1gd5-oc-v2-516325/

 

Do czego będzie używana karta graficzna, jeśli do gier to zdecydowanie HD 7750!

 

A odpowiedzialny za śmierć twojej grafiki, mógł być twój zasilacz, z czarnej listy! Lepiej go zmienić na coś markowego!

Edytowane przez KamileN
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Pierwsz sprawa to zasilacz przez który narażasz nową kartę na spalenie, polecam go wymienić, co do karty przy tym procku (2 rdzenie) tylko AMD a najlepszym wyborem będzie tak jak napisał kolega wyżej HD7750 (warto dopłacić), i przyda się OC procka w okolice 3 GHz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Modecom to Modecom i na forum PClab ewidentnie pisze że teorytycznie "470W to obciążalność łączna obu linii 12V. Pojedynczą linię można obciążyć max do 20A czyli jakieś 240W" z czego ja bym nie ryzykował kartą za ponad 300 zł która ma o wiele mniejszy pobor prądu jednak moim zdaniem warto wymienić to urządzenie zasilaczpodobne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprzęt nie jest mój. Trafił do mnie z prośbą "zrób aby to działało".

 

Pierwsze co to zasugerowałem właścicielowi aby wymienił zasilacz. Niestety. Budżet jest ściśle określony i nie można go przekroczyć.

OC procka nie będzie.

 

Tak więc chyba wybór padnie na HD7730.

 

Czekam na kolejne sugestie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...