Skocz do zawartości

Ocena zestawu do 3000zł


Recommended Posts

Witam, dziś ustaliłem mniej więcej zestaw komputerowy jaki chce stworzyć, mile widziane rozsądne rozwiązania zamienne oczywiście tańsze, dodatkowo prosił bym o polecenie chłodzenia na CPU w granicach do 120zł, komputer przede wszystkim do grania.

 

OBUDOWA (o gustach się nie dyskutuje :D )

 
PŁYTA GŁÓWNA
 
Bardziej nastawiam się na asrock
 
RAM
lub
 
Procesor
 
Grafika
 
Chłodzenie
 
Zasilacz
 
Dysk Twardy
 
(mimo że 1TB to wydatek tylko kilkudziesięciu złotych więcej, to jednak na chwile obecną 500gb jest dla mnie wystarczająco dużo)
Edytowane przez csking
Link to post
Share on other sites
Procesor:
Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
869 zł

Chłodzenie:
Zalman CNPS11X Performa
149 zł

Płyta główna:
MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/
339 zł

Pamięć RAM:
Crucial 8GB 1600MHz CL11 Spectek
210 zł

Druga pamięć RAM:
-
-

Dysk twardy:
Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
239 zł

Drugi dysk twardy:
-
-

Karta graficzna:
MSI GeForce GTX 660 TwinFroz III OC 2GB DDR5 192bit (1098/6008)
730 zł

Karta dźwiękowa:
-
-

Karta sieciowa:
-
-

Nagrywarka DVD / BluRay:
-
-

Obudowa:
Zalman Z9 Plus (b/z)
205 zł

Zasilacz:
XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU
249 zł
 
 
 
 
 
Razem 2999zł
Link to post
Share on other sites

@csking

Zasilacz już posiadasz?

 

@WiGoR

Jeśli zestaw do grania to wolałbym inwestować w grafikę kosztem np RAMu czy dysku 1TB. RAM zawsze można dokupić później (nie kosztuje dużo w porównaniu z innymi podzespołami)

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

zasilacz cooler master jest na liście, co prawda obecnie mam power x3 600w, co prawda korzystam z niego od dwoch lat i nie miałem zadnych problemów to jednak ze wzgledu na opinie w internecie jako ze jest to tykajaca bomba zmienie go w nowym zestawie :)

Edytowane przez csking
Link to post
Share on other sites

Ten zasilacz ma trochę słabą linię +12V jak na taką moc i dość niską cenę jak na 600W.

 

Dam jeszcze propozycję:

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

MSI GeForce GTX 670 OC 2GB DDR5 256bit (1019/6008)

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

 

Razem: 3014zł w esc.pl

 

Propozycja pod OC z Ivy Bridge i wydajniejszą kartą graficzną. Sprawdzony zasilacz z 5-letnią gwarancją. W przyszłości raczej konieczny zakup chłodzenia np. SPC Fortis, Macho Black-White i ewentualnie drugi moduł RAM.

 

Jeśli chcesz chłodzenie od razu to weź: SilentiumPC Fortis HE1225 i zmień kartę na: MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1150/6008) oraz zasilacz na modularny Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W (lub pozostań jeśli masz fundusze przy XFX 550W). Wtedy za całość wyjdzie 3036 zł (z XFX-em 3055zł).

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

ok dzieki za propozycje, tylko uparcie jednak chciałbym zostać przy tym procesorze co wybrałem, ceny praktycznie sa te same, wydajnosc troche wieksza ale nie ma az takiego znaczenia, też dobrze się kreci w tej wersji z odblokowanym mnoznikiem, niby jedyny ich problem to ze sie mocniej grzeją, chyba że są jakieś konkretne powody przez ktore kazdy tu poleca starsza technologie na lga1155

Link to post
Share on other sites

tak jak wspominałem tutaj w postach procesory z podstawka LGA1155 nie będą już wspierane, czyli nie wyjdzie na nie już żaden nowy procesor, dlatego osobiscie celuje w ten procesor 4tej generacji, żeby ewentualnie kiedyś kupić nowy bez konieczności wymiany płyty głownej, ale jak widze większość tutaj i tak poleca brać starszą generacje, i wlaśnie chcę się dowiedzieć jakie to ma uzasadnienie

Link to post
Share on other sites
niby jedyny ich problem to ze sie mocniej grzeją

Nie, nie jest to jedyny ich problem, po prostu słabo się kręcą, oczywiście że możesz znaleźć sztukę która zrobi 5.0 a i tak raczej jest to nie możliwe z racji temp, ale jest też sporo takich które nie dają rady 4,5 zrobić. Żeby kręcić haswella to się przyda jedno z lepszych chłodzeń powietrznych lub dobra woda.

Edit: @Kosane Praktycznie żadnej możliwości upgrade(prócz wymiany karty graficznej za jakiś czas.

@csking No i tak i nie bo 1150 już też jest praktycznie martwa, może wyjdą na nią broadwell'e, a przednimi refresh haswell i to koniec. Więc możliwość upgrade jest praktycznie zerowa, no chyba że wymienisz procka z haswella na broadwell'a tracąc kasę i mając zysk no nie duży, a co najwyżej średni. Tak taki będzie zysk, gdyż Intel już nie idzie jak w 2006r jak była przesiadka z Pentium D na core 2 duo.

 

Edytowane przez Tridefy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Będziesz kupował nowy procesor dla kilku % wydajności więcej (taka jest różnica między Ivy, a Haswellem)? Nie wydaje mi się, że Intel będzie tak wspaniałomyślny i w następnej generacji da lut pod IHS. Do tego to co wspomniał kolega wyżej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...