Skocz do zawartości

Jaka karta do nowego kompa. Pomocy !!


Recommended Posts

A chłodzenie CPU? Na boxie nie bedziesz krecil przecież ;)

Jeśli ten zestaw na AMD wyjdzie Ci za ok. 1700 zł(tak pisałeś), to można tutaj stworzyć coś wydajniejszego na Intelu I5 + HD 7790 Sapphire, wyszło mi 1738 zł(cena z ESC.pl)

Niech ktoś to przeniesie do odpowiedniego działu.

No a co Ty myślisz Jarnuszkiewiczm, ze zasilacza nie dalem, dysku z tego co wiem autor nie potrzebuje(1 jego post), buda jest, ram też. Dokładniej: SPC brutus m23 pure black, Antec VP PC 500w, HD 7790, i5 3350p, MSI B75ma E33, Crucial 4gb CL9 Ballistix.

Edytowane przez GazowanySer
Link to post
Share on other sites

Ramy to gdzieś ze 300 zł trzeba wydać na 2x4 Gb tak jak oglądałem na allegro chociaż może taniej złapie :)

A chłodzenie jakie na tego procka jak by go chciał podkręcić bo t oz boxa to pierdziele :D Zawsze te chłodzenia odkładałem a kupowałem coś lepszego.


Dysk też wchodzi w grę 1 TB ale to 200 zł z groszami i jeszcze kupię ten SSD ale ten to jak już będę miał wszystko i uzbieram na niego :D

Edytowane przez Poziomek126p
Link to post
Share on other sites

No to dobrze :D To chłodzenie już wybrane i pozostają te ramy. Bo zasilacz będzie w porządku tak ?

A kiedyś miałem takie chłodzenie i też nie było go słychać ale czy teraz by się sprawdziło przy tym procku? 

http://allegro.pl/arctic-freezer-7-pro-rev-2-s-775-am3-s-1156-am3-i3440499861.html Tylko troche inaczej wiatrak wyglądał był czarny.

Edytowane przez Poziomek126p
Link to post
Share on other sites

tylko jak były te upały 38 stopniowe to na dzieńdobry miałem 42 stopnie na procu


a ja nie wiem jaki masz zasilacz


akurat miałem arctic freezera tego i nawet się nie umywa do fery, miałem spokojnie po 68 stopni bez jakiegoś większego OC, ale fakt cichy był ale to chyba tyle z zalet


jeszcze jakby kosztował z 40 zł to by się może i opłacało, ale za 100 zł masz wybór fera a arctic to w ogóle nie ma o czym mówić, niebo a piekło taka różnica

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

I chyba przy tym fera zostanę tak mi się wydaje :) Co tu więcej jeszcze może mi się przydać do dobrego funkcjonowania tego przyszłego nowego Pc-ta   :P

W obudowie jest chyba 4 wiatraki to nie wiem czy jeszcze dodać gdzieś czy nie ? I jakiś kontroler obrotów do tych wiatraków? Nie wiem :P

Edytowane przez Poziomek126p
Link to post
Share on other sites

chyba nic, obudowe też bardzo zacną wybrałeś, sam posiadam :D i cenie sobie


ano w zestawie z tą obudową są 4x 120 mm wiatraki i jest kontroler obrotów, i tyle wiatraków w zupełności wystarcza


jeden wyciąga górą jeden tyłem jeden wciąga z dołu i z przodu i tyle, dodawanie jeszcze więcej to już przerost formy nad treścią


zwłaszcza, że miejsc na wiatrak nie ma więcej, z boku obudowy na dwa, ale wciągając powietrze hałasują ze względu na fakture otworów, i jeden na górze dodatkowy co też sensu nie ma

Link to post
Share on other sites

No okej :) 

No obudowa świetna w sklepie ją obejrzałem bo chciałem na żywo zobaczyć i naprawdę świetna. Blachy się tak nie ruszają ja kw tych tańszych i wgl solidnie wykonana :) 

Podoba mi się jeszcze ta : http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=276&products_id=49827

I na oku miałem jeszcze dwie:

http://allegro.pl/promocja-zalman-z11-4-x-fan-blue-led-nowa-w-wa-i3450294160.html

http://allegro.pl/in-win-gt1-usb-3-0-bialy-i3446042324.html

 

Ta in wing ciekawa ale chyba zostanę przy Z9 :D

Link to post
Share on other sites

Coś w nich jest bo mi w oko wpadły ale na Z9 się od razu zdecydowałem :)

Jak będę miał te dwa dyski zwykły i SSD to na ten SSD chce system wgrać to najpierw aby ten podłączyć a potem normalnie dołożyć zwykły dysk ?

Edytowane przez Poziomek126p
Link to post
Share on other sites

dla mnie przekombinowane, wyglądają jak z jakiegoś science fiction, wole też skromniejsze obudowy, wyposażone są wzsystkie dobrze, a z9 plus chyba najlepiej bo ma jeszcze czujnik temperatur i wyświetlacz, chociaż to raczej bajer nic nie dający, bo ciężko ten czujnik dobrze ustawić żeby prawidłowo czytał, to zawsze jest przynajmniej 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

no system to oczywista oczywistość, windows 7 64bit, a dyski, no jeżeli nie pracujesz na kompie, nie operujesz dużymi plikami, nie używasz profesjonalnych programów do obróbki grafiki to wystarczy jakiś talerzowy zwyczajny, przy AHCI dostaje lekkiego boosta i lepiej lekko działa, a ilość miejsca to już Twoja wola 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...