Skocz do zawartości

Jaka karta do nowego kompa. Pomocy !!


Recommended Posts

Zamierzam złożyć nowy komputer na tyle ile mi to budżet pozwoli. I mam problem z doborem grafiki bo się nie znam na tym za bardzo. Najbardziej interesuje mnie cena = dobra wydajność. Kwotę jaką planuję wydać na kartę to 400 zł no może znalazło by się jeszcze te 50 zł więcej.

Trochę napiszę o planowanych częściach do PC

 

Procesor:

AMD FX-4130 X4 Quad-Core Black Edition

 

Płyta:

ASUS M4A79T Deluxe 

Albo

Asus M5A78L-M/USB3

 

RAM:

ADATA XPG GAMING SERIES 1600MHz 2x4GB 8GB CL9

Albo

G.SKILL RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL10 XMP

Zasilacz:

Zasilacz SilentiumPC Deus G1 80Plus Bronze 600W

 

Obudowa:

ZALMAN Z9 PLUS BLACK

 

Chłodzenie PCU:

Jeszcze nie wiem dokładnie jakie ale na pewno nie to z BOxa. Tu też bym zwrócił się z pomocą :)

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Właśnie komputer do gierek. Tylko tak w granicach do 400 zł no może przy dobrych wiatrach do 450 zł mogę wydać na procka nie więcej raczej.... I pod AM3+ bym chciał tak mi doradził w sklepie, że jak już AMD to pod am3+.

A wracając do karty to już parę propozycji słyszałem i już sam nie wiem co wybrać jak będę się decydował. 

Edytowane przez Poziomek126p
Link to post
Share on other sites

Podaj budżet na cały zestaw. Może warto byłoby bym przeniósł temat do działu o zestawach komputerowych? Tam dostałbyś więcej informacji. Być może ktoś zaproponowałby coś lepszego (myślę , że dałoby radę zbudować tu coś z i5) ;)

Link to post
Share on other sites

uważam, że phenom w zupełności wystarczy, nawet będzie to najmocniejsze ogniwo tego kompa, i spokojnie wytrzyma wymiane 7770 na coś mocniejszego w przyszłości


wcześniej mój phenom współpracował z 560ti, i myślałem co mi ogranicza zestaw, zaryzykowałem i zamiast proca wymieniłem grafe na 7870, i skok fps był baardzo odczuwalny


przy czym jeżeli kupisz o stopare złotych tańszego phenoma to i grafe można lepszą kupić za zaoszczędzone pieniądze, tak swoją drogą

Link to post
Share on other sites

Okej. To już kwestie procka mam załatwioną karty też ale jakiej tam firmy bo tam jak patrzyłem to są różne modele i wyglądy, który dokładnie będzie odpowiedni najlepiej jakiś link bym prosił, żebym potem wiedział co kupić. No i jeszcze zostanie mi płyta ewentualnie i ramy ale ramy chyba będą dobre tylko jaka prędkość ram.

Link to post
Share on other sites

ja mam i jestem mega zadowolony, płyta bardzo stabilna, chłodna, spokojnie kręce do 4,0 procek, i nie miałem z nią ani raz problemów, bezawaryjna już od około roku 


myślę że 970 extreme 3 to jedna z najlepszych w tym segmencie cenowym jeśli nie najlepsza teraz, biorąc pod uwagę jazdy jakie były z 970 UD3 od gigabyte, z tym throthlingiem na FX-ach


jeżeli nie kręcisz to bierz jakiś najtańszy ram, co się będziesz wypłacał 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...