Skocz do zawartości

Pomoc w przyszłym, pierwszym Worklogu. Gladius M40


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników :)

W bliskiej przyszłości (bardzo bliskiej:P) mam zamiar kupić obudowę SilentiumPC Gladius M40 i lekko ją zmodyfikować. Będzie to mój pierwszy modding obudowy, dlatego mam masę pytań co do wykonania technicznego poszczególnych modyfikacji i próśb o porady estetyczne (co będzie lepsze i dlaczego). Moda chcę wykonać w kolorach niebieskim i czarnym (tak wiem, pospolite połączenie, ale niebieski to mój ulubiony kolor:) Cały pokój mam niebieski:PP).

Zacznijmy może od specyfikacji kompa:

CPU: Intel core i5 3570k

GPU: Asus GTX660 DCUII

MoBo: AsRock Z77 Extreme4

RAM: Kingston HyperX Blue

PSU: BeQuiet! Straight Power 500WAT

HDD: WD Blue 1TB EZEX

Na CPU mam zamiar kupić Macho 120, górny fin machnąć na czarny mat a wentyl zmienić na niebieski.

 

Wczoraj dostałem w swoje łapska temat użytkownika Torture i muszę powiedzieć, że jego piec jest idealny, piękny. Nie jest przesadzony, w miarę prosty bez zbędnych pierdów, ale piękny. Nie chce kopiować detal w detal jego dzieła, ale na pewno chciałbym się nim wzorować :)

JESTEM STRASZNYM PEDANTEM I IDEALISTĄ, MUSZE MIEĆ WSZYSTKO WYKONANE I OGARNIĘTE NA BŁYSK, BO NIE BĘDĘ UMIAŁ SPAĆ (SERIO)

Co chciałbym wykonać:

1) Zrobić piwnicę (Z racji takiej, że mój zasilacz nie jest modularny, a nie chcę go wymieniać). W sumie nie wiem z czego ją wykonać, widziałem, że często polecacie spienione PCV, ale sam nie wiem. Doradźcie z czego można by jeszcze zrobić i jeśli możecie podeślijcie jakieś zdj. Chciałbym ją wykonać idealnie, żeby nie było widać żadnych łączeń czy coś w ten deseń. Doradźcie też jakieś fajne patenty na to:)

2) Osłonę na zatoki. I tu pojawia się problem, bo nie będę jej mógł zrobić od góry do dołu, ponieważ koszyk z sankami do HDD wystaje lekko poza obudowę (mieści się, dzięki wytłoczeniu na panelu bocznym), dlatego pomyślałem ze można by je zamaskować siatką aluminiową. Tylko nie wiem czy w kolorze niebieskim czy czarnym. Doradźcie (piwnica i osłona zatok na 100% czarna)

3) Wykonać cover na Mobo, z racji że AsRock ma koszmarny kolor PCB i będzie mi to biło po ślepiach [myślałem nad siatką aluminiową (tak, to zagadnienie pojawi się tu jeszcze kilkaset razy:P) lub perforowaną blachą]. Myślałem, żeby cover był czarny, z niebieskim dodatkiem, np niebieskimi pasami (jak na sportowych autach)

4) Backplate na GPU (proste, ale eleganckie, w sumie nie wiem nawet jak to zamontować;/, najlepiej z delikatną nutą niebieskiego, np. jakiś wzór czy napis) oraz zmiana pasków na chłodzeniu z czerwonych na niebieski http://assets.vr-zone.net/17370/IMG_9363.jpg Nie wiem czy lepiej nakleić niebieską naklejkę, czy zamaskować GPU i lekko, cieniutką warstewkę sprayu pierdaknąć.

5) Wentyle. Sprawa tutaj jest trochę skomplikowana. Albo maluje trzy oryginalne wentyle z obudowy na niebiesko, tylni zakładam tam gdzie był, a frontowe przenoszę na górę piwnicy i bok osłony zatok plus wymieniam wentyl z Macho na zephyra (muszą być wszystkie takie same!!oneone:P) i maluje go na niebiesko, albo kupuje 4 Alpeny http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=15_86&products_id=4169 które są dobre, ale wyniosą mnie więcej niż obudowa i połowa moda:( (boje sie, że malowanie mi nie wyjdzie i spier... wentyle). I teraz sprawa, która w obydwu przypadkach zaistnieje to kupno podświetlanych wentyli (nie muszą być zephyry bo ich nie będzie widać 8-) ) na front. Dodam obrazek, bo coś czuję, że po przeczytaniu tego eksploduje wam mózg:P

http://i41.tinypic.com/2wlstiw.jpg

6) Wykonać na panelu bocznym albo okno, albo jakiś większy napis bądź logo (doradźcie). Do tego użyć albo siatki aluminiowej (niebieskiej żeby był jakiś kontrast, albo czarnej gdyby niebieska buracko wyglądała) albo plexy czy tam akrylu. Doradźcie co lepiej będzie wyglądało.

7) Zrobić porządek w okablowaniu! :[

8) Kupić oploty w kolorze czarnym i białym, oraz wymienić wtyczki od PSU z tych badziewnych na niebieskie i czarne.

9) Panel boczny na zawiasach, zamontowanych od strony frontu obudowy (tutaj kompletnie nie wiem co i jak, nic nie umiem znaleźć, jakie zawiasy, jak montowane i w ogóle;/)

10) Pomalowanie niektórych detali jak, np. szybkośrubki na śledziach na niebiesko (nie wiem co by jeszcze mogło być pomalowane, a co by fajnie kontrastowało)

11) Kupienie DVD oraz zrobienie stealth modu

12) Delikatne przemalowaniu przycisków I/O, reset i kontrolera na niebiesko (chodzi mi o wypukłości)

13) Wykonanie gumowych przelotów na kable

14) Delikatne, stonowane, nie j*****e po oczach podświetlenie

To chyba wszystko, wiem, że trochę tego jest, ale chce to wykonać jak najmniejszym kosztem i jak najlepiej. Talentu technicznego nie mam raczej, im bardziej się staram tym bardziej coś spier...ole;/ Nie jestem alkoholikiem, ale łapy mi latają jakbym był:P ale jakoś dam rade:) Liczę na waszą pomoc i sugestie. Doradźcie mi co i jak. Jakie oploty i ile, będę pytał, jak będę miał nową budę już u siebie i będę mógł startować, wtedy zrobię temat w dziale Worklogi.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam;)

Link to post
Share on other sites

1. Spienione PSV, pleksi, aluminium czy blacha. Wszytko zależy od tego jakie masz możliwości.

2. Ja osobiście dyski (czy dyski) wrzuciłbym do 5,25", a koszyk wywalił całkowicie. Dzięki temu robisz cover tylko na 5,25". Osobiście wybrałbym czarny kolor. 

3. Widziałem coś takiego (tutaj albo na labie) z blachy perforowanej. 

4. Vuodi robił bacplate na swoją gtx660 z pleksi. Zapytaj, może ma jeszcze projekt.

5. Maluj tylko jeśli wyciągniesz wirnik. Z resztą zefiry to raczej średnio-niska półka. 

Zastanów się może nad Corsairami AF - mają niebieski obręcze w zestawie.

6. Jeśli chcesz okno to zastanów się nad gotowym panelem:

 

 

http://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2012/10/spc_gd-m40-okno-800.jpg
 

 

 

Co do loga, czy napisu to nie wiem w jakiej formie. Chcesz to wycinać, czy naklejać? (tak jak zrobił jeden z użytkowników laba.

 

 

http://img833.imageshack.us/img833/4310/thjy.jpg
 

 

 

Jeśli wycinanie to tylko laser albo woda.

 

 

7. Poza ułożeniem kabli warto pomyśleć o przedłużkach, albo nawet opleceniu całego zasilacza.

Przydadzą Ci się dwa adresy:

modding.bit-tech

darmacz

Ewentualnie gotowe przedłużki np: bitfenixa.

 

8. Chyba zawarłem to w pkt 7.

9. Nie wiem czy jest sens. Po prostu jakoś tego nie widzę w tej obudowie.

10. Malowałbym raczej śledzie niż śrubki.

11.Jeśli DVD jest konieczne to jak najbardziej.

12. Po pierwsze będzie strasznie ciężko pomalować tylko te wypukłości, a po drugie farba będzie się ścierać podczas eksploatacji.

13. Jeśli Ci się podobają to rób ;)

14. Taśmy LEDowe z regulowanym napięciem (np: 12-9-7V).

 

Nie da się tego robić jak najmniejszym kosztem jeśli ma być porządnie. Lekko licząc wyjdzie Cię to pewnie z 2 razy tyle ile warta jest ta obudowa. ;)

Edytowane przez error407
Link to post
Share on other sites

Co do coveru MoBo, to wkleiłem link do posta ale się usunął: http://forum.pclab.pl/topic/779943-Brutus-410/page__st__40

A na panelu bocznym myślałem, że gdybym wybrał zamiast okna jakiś napis czy logo, to wyciąć (tu chyba laserem, bo wodą drogo) i pod to dać siatkę aluminiową. Najlepiej bardzo gęstą, żeby ją widać było. Tylko myślałem o niebieskiej, żeby nie zlewało się wszystko.

A co do oplotów to pomyliłem kolory w poście, niebieskie i czarne mają być:P. Zrobie najpierw tak, że do nowej obudowy wsadzę wszystko i będę się starał prowadzić wszystkie kable tyłem, i zobaczę których braknie.

Edytowane przez Mackoo
Link to post
Share on other sites

Kilka osób robiło już covery na zasilacz z HPISu i wychodziło to całkiem nieźle.

HIPS uplastycznia się pod wpływem temperatury więc dobrze mieć opalarkę pod ręką. Jeśli HIPS jest cienki otwory wytniesz nożykiem tapicerskim. Co do loga to może być ciężko bo ręcznie tego nie wytniesz, a nie wiem jak z cięciem laserowym / wodnym.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...