Skocz do zawartości

CM Elite 331 Worklog by Prorokk (ver. 2.0)


Recommended Posts

Plan na tzw szybko :

- rozebrać elite ver 1.0 ona będzie robiła za część zadnią,  wykorzystany zostanie oryginalny kosz 5,25.

- pozbawić obie obudowy  rantów po jednej stronie,

- zespolić obie obudowy za pomocą kątownika aluminiowego przednia i tylna  dolna krawędź [zewnętrzna - do przemyślenia],

- góra zespolona za pomocą profili aluminiowych zamkniętych między którymi powstanie przestrzeń która umożliwi przyszłościową instalację dodatkowych wentyli lub LC.

- odcięcie obu tyłów

- wykonanie ramek wzmacniających tył obudowy wraz z mocowaniem tacki mobo ( kątownik i teownik alu ),

- usuniecie przodu w części gdzie będzie znajdowało się mobo, zastąpienie go nowym przygotowanie otworów do instalacji wentyli.

- przygotowanie tacki pod mobo z jednego kawałka aluminium.

- przygotowanie górnego covera i frontu

- poskładanie wszystkiego do kupy.

 

Roboty od cholery i jeszcze trochę, ale jeśli się przyłożę to może z tego wyjść całkiem fajna skrzynka



Pytanie do znających się na schładzaczach CPU ile " wzrostu " ;)  ma  najwyższy dostępny w sprzedaży cooler?

Link to post
Share on other sites

Hmmm.A nie lepiej by było wyciąć Całą boczną ścianę (Elite nr1 za tacką pod mobo || Elite nr2 Boczny panel,czyli ten żeby się dostać do podzespołów) i to jakoś przyspawać? Nie masz żadnych kontaktów do spawacza?  8-)

Link to post
Share on other sites

No i stało się i nie że marudzę ole on

DSC_8483.JPG

 

znowu tu jest .

 

Mam swego rodzaju teżewe ( Was nie będę zamęczał kolejną przesiadką ) ale z drugiej strony  obecność nieco odmienionego ( wyładniał 8-):rotfl: )  brzydala oznacza kontynuację prac.

 

Na pierwszy ogień poszła mobo tray. 

 

Jako że zostało mi nieco amelinium z pierwszego projektu mobo tray postanowiłem zrobić właśnie z niego co z tego wyjdzie zobaczymy później.

To relacja z pierwszych prac:

najpierw cięcie 

DSC_8461.JPG

Wiercenia nie ostrykałem ale gwintowanie otworów pod dystanse już tak

 

DSC_8480.JPG

 

No i na koniec przymiarka przepustów, te pionowe  będą odsunięte jeszcze nieco w prawo.

 

DSC_8482.JPG

 

Musze dokupić jeszcze gwintownik M3, bo nie wszystkie dystanse pasują i oczywiście brak jeszcze otworu na backplate ale wszystko w swoim czasie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, projekt będzie szedł w tym kierunku mobo tray po uzupełnieniu o kilka brakujących elementów będzie wsuwany od tyłu do obudowy

coś jak w TJ07

http://www.geek.com/xyzimages/stories/reviewimages/silverstone_tj07/tj07_02.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam Was po krótkiej przerwie dziś mały update z prac które cały czas trwają .

Jako że na weekendy mam dostęp do warsztatu mogę sobie z wolna dłubać .

A tak wyglądają efekty prac.

Obudowa nr 2 straciła ranty z jednej strony IMG_20130713_122735.jpg

 

IMG_20130713_122747.jpg

 

I dalszy ciąg odchudzania :)

 

IMG_20130713_122832.jpg

 

Tylna ściana trafiła na swoje miejsce tymczasowo do testów przytwierdzona śrubami samo gwintującymi później będą nity.

 

IMG_20130713_132001.jpg

 

i widok z wnętrza obudowy na którym widać również przednią część przygotowaną do wycinania.

IMG_20130713_132012.jpg

 

No i front po przemianie

 

IMG_20130713_143324.jpg

 

i na koniec elita 2 czeka na bliźniaczkę z nr 1

 

IMG_20130713_143332.jpg

 

Dla zainteresowanych , ten czarny materiał to HIPS grubości 3 mm.

 

 

W tzw międzyczasie trwają prace nad  podstawą pod MOBO, aktualnie wygląda to tak

 

IMG_20130713_143240.jpg

 

Brakuje jeszcze otworu montażowego do chłodzenia procesora i otworów do przepustów.

 

@ vuodi

a tak powstaje to o czym wspominałem :D oczywiście to jeszcze nie koniec

IMG_20130713_143254.jpg

Link to post
Share on other sites

Mały update z ostatniego weekendu.

Komputer ponownie siedzi w brzydalu, dzięki temu mogłem się zabrać za dalsza rozbudowę .

W pierwszej kolejności zabrałem się za zdjęcie  zbędnych elementów , w tym nadbudówki :( , niestety w obecnej formie ie będzie pasowała do projektu ale po pewnych przeróbkach przednia część z portami usb i czytnikiem trafi do nowej budy.

Nie robiłem fotek bo to już było .

No i stało się po wycięciu zbędnych rantów, wstępnym oszlifowaniu dopasowałem obie elitki razem

IMG_20130720_084857.jpg

Podejrzewałem że nie będzie należała do najmniejszych ale to co zobaczyłem wywołało niezły szok, szczególnie że jeszcze troszkę urośnie w górę i do przodu za sprawą coverów.

IMG_20130720_084959.jpg

 

Następnie przyszła pora na kątowniki będące wzmocnieniem  i trzymadełkiem do tacki na mobo, na tej fotce widać też jaka przestrzenią będę dysponował przed tacką.

 

IMG_20130720_221453.jpg

 

cdn  później.....

( urwanie d..   w pracy :( )

ps sorki za jakość fotek robione telefonem

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

@up płyta pod kątem mogłaby wyglądać ciekawie aleja pozostanę przy standardowym ustawieniu, może kiedyś uzbieram kasę na LC i wtedy łatwiej będzie je zmieścić

HIPS kupowałem tutaj towar był dostępny więc czekałem tylko 2 dni

 

No dobra to jedziemy dalej po wstępnym przymiarkowaniu przyszedł czas na pierwsze zespolenie elitek i przygotowanie koszty 5,25 a wyglądało to tak

 

IMG_20130720_221402.jpg

 

I widok od strony paszczy

 

IMG_20130720_221505.jpg

 

A tu przy lepszym świetle

 

IMG_20130721_102002.jpg

 

@ vuodi a tu specjalnie dla Ciebie :) jeszcze raz dzięki za projekt covera dla 660 !!

 

tak powstaje maskownica żeberek od chłodzenie GTX 660

 

DSC_8485.JPG

 

 

Pasowanie maskownicy z parapetem i przymiarka do karty

 

DSC_8486.JPG

 

 

To jeszcze nie efekt końcowy ale jest już blisko

DSC_8487.JPG

 

 

DSC_8488.JPG

 

I jak się Wam podoba???

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

właśnie dlatego zainstalowałem  siatkę żeby zbytnio nie zakłócać przepływu powietrza, mam nadzieje że po nieinstalowaniu na karcie nie odczuję wzrostu temp ale  poczekamy zobaczymy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...