Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

chciałbym w domu stworzyć sieć domową w której byłyby takie urządzenia ale nie za bardzo wiem jak to zrobić:

 

1.PC główny- mój

2.PC

3.TV z WIFI i LAN

4.TV z WIFI i LAN

5.Laptop

6.Laptop

7.Smartfon

8.Smartfon

9.NAS

 

Mam internet kablowy Fiber Power 250 mb/s w UPC

wysyłanie 20 mb/s

pobieranie 250 mb/s

Link to post
Share on other sites

Wystarczy router z WiFi.

 

Zakładając, że 2x PC + 2 inne urządzenia będą łączyć się kablowo, potrzebny będzie router z jednym wejściem WAN i 4 LAN.

 

Wybierając urządzenie, pamiętaj jednak, że:

 

- wejścia WAN i LAN w najtańszych routerach będą miały 100Mbps - ograniczą więc możliwości twojego łącza, przy czym:

* koniecznie zadbaj o to, żeby WAN był w wersji Ethernetu 1Gbps. W przeciwnym razie "utniesz" swoje łącze do 40% możliwości. Zostanie ono potem podzielone na wszystkie urządzenia

* przy tak dużej liczbie urządzeń w sieci, nie musisz już dbać o zapewnienie najszybszej wersji LAN i WLAN (wi-fi). Jeśli jednak masz jakąś maszynę, w której koniecznie chcesz mieć do dyspozycji 100% tego co daje UPC, zadbaj o 1Gbps LAN do niego

 

Nie siedzę teraz w cenach domowych routerów, dlatego konkretnego urządzenia nie chcę polecać.  Gdybym taką sieć robił pod siebie, poszukałbym routera z:

 

1Gbps WAN (musi być)

min. 4x 100Mbps LAN

WiFi w wersji 802.11n

 

przykład: http://allegro.pl/jnr3210-router-xdsl-wifi-n300-2-4ghz-1x1gb-wan-4-i3441555777.html

 

Skonfigurowanie routera było już wiele razy wałkowane, ponadto z każdym urządzeniem powinieneś otrzymać przejrzystą instrukcję oraz aplikację "autokonfigurującą". Poza tym na konkretne pytanie zawsze uzyskasz odpowiedź na forum.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...