Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze TV - porównanie kilku modeli.


Recommended Posts

Witajcie

myślę nad kupnem nowego TV w miejsce starego Samsunga, który powędrowałby do pokoju jako drugi TV z podpiętym PC do grania.

 

Teraz jest ciekawa promocja w RTV Euro i myślałem czy będzie to dobry wybór.

 

Chodzi mi o ten model:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42la660s.bhtml#opis

Na plus jak dla mnie - 3D i Dual Play - 6 par okularów w komplecie, bajery Smart TV, pilot, WiFi, USB itp.

 

Na TV nie znam się praktycznie wcale więc wolę dopytać na forum niż kupować w ciemno słuchając kitu kolesia ze sklepu.

 

Inne modele jakie wpadły mi w oko to:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42la620s.bhtml#opis

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42lm640s.bhtml#opis

 

Cena to chciałbym się zamknąć w tych 2700-2800.

 

Najmilej widziane propozycje z linkiem no i ceną z RTV Euro z uwagi na bliskość sklepu i raty 0%.

Link to post
Share on other sites

Bierz to LG.

Jesli masz cyfrową telewizję nie odczujesz różnicy.Philips wygra jakością obrazu - nieznacznie , a LG wygra "bajerami" - bardzo znacznie.mam model zeszłoroczny tylko 47" - nie żałuję zakupu mimo że tegoroczne modele są tańsze i mają więcej "bajerów".Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Jesli masz cyfrową telewizję nie odczujesz różnicy.Philips wygra jakością obrazu - nieznacznie

No nie wiem czy nie odczuje różnicy, bo w LG występuje clouding i czasami nawet banding.

 

 

A ma ten TV cos w stylu Dual Play jak u LG?

Tak

 

 

No i tylko 2 pary okularów w zestawie przy 4 + 2 LG

A co to za problem dokupić okulary? Majątek one nie kosztują jedną parę za 5 zł dostaniesz w kinie. 

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

No nie wiem czy nie odczuje różnicy, bo w LG występuje clouding i czasami nawet banding.

 

A w jakim TV LCD(również LED bo to tylko podświetlenie) nie występuje clouding i banding ?

 

Widzę masz mierne pojęcie o technologii - niestety zawsze będzie wystepować,gdyż nawet różnica na matrycy o wielkości kilku mikronów już zmienia obraz.

 

Clouding i banding na każdym TV LCD będzie - w jednym większy w drugim mniejszy - często to zależy od danej sztuki którą kupimy.Pisali że mój 46LM660s ma straszny clouding - kupiłem i ma tylko 2 jaśniejsze miejsca takie minimalne u góry na środku i po lewej stronie troszkę powyżej środka...ale mniejsza z tym.

Z resztą jest to proces uboczny danej technologii produkcji - OLED to być mozę wyeliminuje całkowicie.A jak kłuje po oczach Clouding i banding proponuję plazmę...ale też nie jest bez wad...koło się zamyka.

 

Zobacz jakiego kolwiek samsunga..po pierwsze każdy ma rogi jaśniejsze i to sporo od Philipsa czy LG od któego bierze matryce - mimo to LG robi je lepiej  czyżby się lepiej przykładali?Pewnie tak.

A co to za problem dokupić okulary? Majątek one nie kosztują jedną parę za 5 zł dostaniesz w kinie. 

 

No nie wiem czy to tak wygodnei siedzieć w okularach z kina.

Komplet 4 sztuk do LG ksoztuje 69zł - więc takze tragedii nie ma.w Philipsie jest podobnie,tylko że szkdoa że trzeba płącić za to dodatkowo...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...