Skocz do zawartości

Telefon do 1000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez neok2,

Recommended Posts

Gość usunięty
HTC 8X jest droższy o jakieś 300 zł od L820 (przynajmniej w Łodzi (wogóle tutaj drogo jest :/))

Porównywarka cen -

Ativ - http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6071028#from48504

8X - http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/5574569#from48504

820 - http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/5515586#from48504

Ceny jak najbardziej podobne, nie wiem skąd wziąłeś te 300zł różnicy :P

Ale jeśli wolisz smartfon o gorszej specyfikacji to Twój wybór, ja wziąłbym coś lepszego...

Edytowane przez Igorrodz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Here Drive oficjalnie nie jest dostępne dla fonów innych niż nokia poza USA, UK, Canada, Meksyk, Włochy, Francja, Hiszpania i Niemcy - w tych krajach jest za free. W innych krajach można zainstalować tylko Here Drive+ za 35€.

 

Nieoficjalnie można zainstalować Here Drive+ na wszystkich telefonach za free ;)

Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie, tylko ze HTC i Samsung traktuja WP8 po macoszemu.

Z Nokia jest inaczej i to widac.

Po apkach, wsparciu, dostepnosci akcesoriow.

Darujcie sobie tez w koncu to ppi w telefonach, macie 27-calowe monitory z 1920x1080 i nie slyszalem, zeby ktos marudzil na niskie ppi... :)

 

W sumie jak patrze na Ativ S to te prawie 5 cali kusi.

Tylko ze w PL gdzies sie nim pobawic to graniczy z cudem...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Wszystko fajnie, tylko ze HTC i Samsung traktuja WP8 po macoszemu.Z Nokia jest inaczej i to widac.

 

 

[kontekst: Mówiliśmy o tym, że nie można przekreślać innych producentów, ale w trakcie dyskusji padły fajne słowa, z którymi sie w pełni zgadzam]

 Nokia dla WP to jak Iphone dla iOS

to obrazuje relacje Nokia <=> WP8

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Wszystko fajnie, tylko ze HTC i Samsung traktuja WP8 po macoszemu.

W sumie. Bo nie ma z tego większej kasy. Windows Phone 8 to mniej niż 5% (imo śmiech na sali) rynku urządzeń mobilnych, z czego 85% ma Nokia.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Na razie jednak WP8 to gorszy system niż Android czy iOS - liczby nie kłamią a jeśli jest taki wspaniały to dlaczego tak mało osób go wybiera, tylko śmiesznie niskie 5% całego rynku mobilnego? Osobiście polecam system Android, który jest dobry, popularny, w miarę łatwy w używaniu i nigdy się na nim, podobnie jak większość userów, nie zawiodłem.

Link to post
Share on other sites

Na razie jednak WP8 to gorszy system niż Android czy iOS - liczby nie kłamią

 

podążając twoją logiką Igorrodz możnaby powiedzieć: Na razie VW Golf 7 jest gorszy od VW Golf 4 - liczby nie kłamią.  :)

 

 

Widzisz tu nie chodzi o liczby i popularność, ale o jakość. To że Justin Bieber ma więcej ludzi na koncertach niż Justyna Steczkowska nie znaczy że ma lepsze zdolności wokalne.

 

 

Więc dokańczając - i piszę to już któryś raz... czekaj, zacytuje sam siebie:

WP8 jest stosunkowo nowym systemem

 

MS wprowadzając WP8 zdecydował się na dziwny krok, który dał im przewagę technologiczną ale przez który stracili zaufanie konsumentów - jądro Windows NT (WP7.x miało Windows CE).

Nie bede sie dokladnie rozpisywal o co chodzi - poprostu praktycznie porzucili uzytkownikow WP7.x... ale zarazem stworzyli cos technologicznie duzo lepszego - i jak zwykly uzytkownik "na oko" zmiany nie zauważy to deweloper już tak. NT umożliwia m.in.: wielordzeniowe procesory, wieksze rozdzielczosci ekranow, NFC, etc...

 

Widzisz DLATEGO WP8 jest lepszy - jest nowszy i bardziej przemyślany.

 

Sprawdziłem - kiedy WP8 wchodził na rynek (29.10.2012) to Google Play miało już 700'000 aplikacji i ok. 30'000'000'000 pobrań - łapiesz o co chodzi? (a mimo to WP8 walczy mając już prawie 200'000 aplikacji - wszystkie najpotrzebniejsze już są)

 

 

(Igorrodz jak już takim znawcą androida jesteś to powiem ci że w pierwowzorze nie byl on projektowany ani na smartfony ani nawet na ekrany dotykowe... w odróżnieniu do iOS czy WP8... ot taka dygresja...)

 

 

street ja nie mówię, że masz zrezygnować z androida - ten system ewoluował i jest dobry, jednak chcę powiedzieć żebyś nie odrzucał WP8 czy iOS.

 

 

edit:

Mam nadzieję, że mnie źle nie zrozumieliście... bo jak tak sam czytam co napisałem to wyszło na to,

że Android to taki Justin Bieber systemów operacyjnych   :)

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdy wybiera coś pod siebie, coś co lubi, a to że jakiś moderator bardzo nie ma pojęcia o developerce i przekonuje cyframi, nierzadko kupionymi, nic nie poradzimy.

Stwierdzenie ze android jest najlepszy ze wszystkich, gdy do wyboru są 3 czy 4 (symbian chyba się już nie liczy? :)) to pokaz całkowitej ignorancji.

Czemu szef Gazpromu nie chciał androida na tablecie ? :)

 

PS czemu jest dyskusja o systemach w tym wątku? Nawet moderator nie umie porządku zachować i prowokuje takie rozmowy wszędzie.

 

Edytowane przez Salem
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty
Widzisz tu nie chodzi o liczby i popularność, ale o jakość. To że Justin Bieber ma więcej ludzi na koncertach niż Justyna Steczkowska nie znaczy że ma lepsze zdolności wokalne.

Justyny Steczkowskiej nikt (prawie) nie słucha bo nie robi ona muzyki łatwej i przyjemnej. Co z tego, że ma lepszy głos jak... wielu śpiewaków operowych ma jeszcze lepszy i co z tego? Co z tego, ze może coś jest dobre albo i lepsze jak ludzie czyli użytkownicy (w przypadku piosenkarzy czy ogólnie muzyków - słuchacze) tego nie potwierdzają? Nie potwierdzają bo tak naprawdę lepsze nie jest... a przynajmniej nie spełnia wymagań lub gustów, o których... sam wiesz co ;) I dlatego pani Justyna nie zrobiła wielkiej kariery - tylko lokalną, w Polsce... nie, nawet w Polsce wielkiej nie zrobiła.

Moje zdanie jest takie - to co jest popularniejsze oraz częściej kupowane, co opanowało zdecydowanie większą część rynku, co jest wydajne, co ma dobre wsparcie oraz przyzwoitą jakość wykonania - to jest lepsze. I nie pisz, że WP8 czy Nokia to wszystko spełnia albo i przewyższa to - bo skoro ludzie tego nie chcą to znaczy, ze temu coś brakuje, coś ważnego. No chyba że uważasz, że jest inaczej - że coś, czego praktycznie nie ma jest lepsze niż to, co jest powszechne, dobre i chciane przez większość. To czego ludzie nie chcą nie wygrywa z tym co chcą, o nie.

 

Zresztą liczby same mówią za siebie (5% WP8 vs 80% Android+iOS).

 

 

 

nie mówię, że masz zrezygnować z androida - ten system ewoluował i jest dobry, jednak chcę powiedzieć żebyś nie odrzucał WP8 czy iOS

Nie można mieć jednocześnie wszystkiego. Wybierając smartfon z Androidem odrzucamy smartfony z iOS oraz WP8, podobnie wybierając smartfon z WP8 odrzucamy pozostałe dwa. No, chyba że autor chce kupić i smartfon z Androidem i smartfon z WP8 jednocześnie...

 

 

 

czemu jest dyskusja o systemach w tym wątku?

Dlatego, że wybór smartfona czy tableta zaczyna się od wyboru systemu operacyjnego  a dopiero kolejnym krokiem jest wybór konkretnego modelu z wybranym systemem, nieprawdaż? A jak dotąd autor nie zdecydował ostatecznie jaki system wybiera - jak więc mamy doradzać konkretny model smartfona?

Link to post
Share on other sites

Po co wywody na temat Steczkowskiej? Nudzi mnie już odwoływanie się do porównań, których się nie komentuje.

 

Tu masz temat do dyskusji o systemach http://forum.benchmark.pl/topic/87192-lu%C5%BAne-rozmowy-o-urz%C4%85dzeniach-mobilnych/

Nie rób ciapy z autora, bo widać, że ten doskonale wie co dany system potrafi, tylko potrzebuje pomocy w wyborze telefonu.

I już nie podniecaj się cyferkami, bo WP tak naprawdę zaczyna swoją karierę. Nie od razu Android zagościł pod strzechę zwykłego Kowalskiego.

 

P.S ludzie często boją się nieznanego - nie że tego nie chcą.

Edytowane przez Salem
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

street - nad jakimi smartfonami teraz się zastanawiasz?

 

 

 

 

P.S. Igorrodz:

 

 

Zresztą liczby same mówią za siebie (5% WP8 vs 80% Android+iOS).

http://www.indianeye.org/wp-content/uploads/2010/01/Q3-2009-Smartphone-marketshare.jpg
 

Link to post
Share on other sites
załóż okulary

zerknij na poprzedni post Igorrodz - twierdzi ze jesli cos ma 5% udzialu w rynku to nie ma szans wybicia sie... pokazalem mu ze android mial 4% a teraz dominuje rynek

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

nie spojrzałem na to pod tym kątem, ale... nie napisał [dosłownie], że

 

jesli cos ma 5% udzialu w rynku to nie ma szans wybicia sie... pokazalem mu ze android mial 4% a teraz dominuje rynek

 

 

Do tematu:

Nie oszukujmy się, WP to dobry system, ale wciąż nie ma na nim choćby głupiego GTA Vice City, co z tego, że pogra się w nią raz na miesiąc, warto mieć możliwość jej zainstalowania. Android też powoli chce się skupić na płynności (wg przecieków wersja 4.3 ma nie zwalniać po "zasyfieniu"). Swoją drogą cieszę się, że M$ przynajmniej nie ma monopolu na ten segment.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

 

Do tematu:

Nie oszukujmy się, WP to dobry system, ale wciąż nie ma na nim choćby głupiego GTA Vice City, co z tego, że pogra się w nią raz na miesiąc, warto mieć możliwość jej zainstalowania. Android też powoli chce się skupić na płynności (wg przecieków wersja 4.3 ma nie zwalniać po "zasyfieniu"). Swoją drogą cieszę się, że M$ przynajmniej nie ma monopolu na ten segment.

Czy ja jestem taki dziwny że myślę że smartfon to smartfon a nie konsolka do grania w durne gierki ?

A kto ci broni używać linuxa ?

Co powiesz że nie ma softu z którego korzystasz ?

Jeżeli tak pozwól pomogę ci

Edytowane przez Kiciuk
Link to post
Share on other sites

napisałem coś takiego:

 

nie ma na nim choćby głupiego GTA Vice City, co z tego, że pogra się w nią raz na miesiąc, warto mieć możliwość jej zainstalowania.

Smartfon z definicji to telefon z funkcją sprawdzenia poczty, facebook-a i pogrania w gierkę, dlatego powstała ta nazwa, bo wiele osób mówiło "telefon jest do dzwonienia".

 

Korzystałbym z Ubuntu z chęcią, ładna skórka i mala waga systemu, ale w 70% czasu używam komputera do grania w gry, a na Linuxie odpalę najwyżej TeamFortress (owszem powiesz mi, że jest program o nazwie "Wine", ale miałem nieprzyjemność grania na tym w GTA SA - masakra, lagi, zwiechy, błędy w wyświetlanych teksturach itp.)

 

PS. Android to jakby Linux.

 

@ArioX

 

Ale te odpowiedniki z Gameloftu jakby nie mają "duszy", w przeciwieństiwe do VC.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...