Skocz do zawartości

Uwaga na pobieranie z dobreprogramy


Recommended Posts

Natrafiłem na taki oto post

 

Coś mnie podkusiło, aby pobrać szukany przeze mnie program ze strony dobreprogramy.pl .  Już wcześniej mi się zdarzało, że zamiast programu ściągałem asystenta pobierania, który wydłużał tylko instalacje samego programu. Dziś podczas instalacji, na której ustawienia nie miałem wpływu(niby do wyboru dwie opcje: szybka i zaawansowana, ale druga była zaznaczona na szaro) asystent pobierania z dobrychprogramów.pl zainstalował sobie bez mojej zgody aż 2 programy szpiegujące i 1 malware: Claro Search Browser Defender, Delta Search i Delta Chrome Toolbar. Programy te integrują się z przeglądarką internetową, instalują własny toolbar i podmieniają domyślną wyszukiwarkę np. Google na wyszukiwarkę Delta(a'ka Claro to te same firmy..), również w pasku wyszukiwania. Pomimo deinstalacji powyższych programów poprzez Panel Sterowania -> Dodaj Usuń Programy nadal mamy oszukańczą wyszukiwarkę. Ten soft to zwykły spyware i malware. Do tego Browser Defender zainstalował się bez zgody użytkownika, bo nie o nim ani jednej wzmianki w instalatorze.
 
UWAGA NA INSTALATOR DOBRYCH PROGRAMÓW - INSTALUJE GRATIS SPYWARE i MALWARE!
 
http://www.forum.tweaks.pl/uploads/imgs/pre_1372860332__dobreprogramy_asystent_pobierania.jpg
 
W dalszym kroku instalujemy spyware. Nie mamy nawet możliwości zapoznania się z regulaminem tego oprogramowania. Opcja instalacji zaawansowanej została zaznaczona na szaro sugerując, że jest wyłączona:
 
http://www.forum.tweaks.pl/uploads/imgs/pre_1372882647__asystent_pobierania_dobrychprogramow_instaluje_spyware.png
 
Jest to zamierzony chwyt marketingowy, bo jak jeden z użytkowników DobreProgramy zauważył, że w czerwcu instalator wyglądał bardziej profesjonalnie.
 
I tak po ściągnięciu programu resetuje nam się przeglądarka i naszym oczom ukazuje się Delta Search - na pierwszy rzut oka wygląda jak Google. Mniej obeznani użytkownicy internetu z łatwością pomylą Delta Search z Google tym bardziej, że wyniki, układ menu, a nawet logo nawiązuje do Google:
 
http://www.forum.tweaks.pl/uploads/imgs/pre_1372861003__delta_search_oszukancza_wyszukiwarka.png
 
Jak usunąć Delta Search?
Niestety bez logów OTL się nie obejdzie(patrz dział bezpieczeństwo). Programy się integrują z przeglądarkami i nawet po ich deinstalacji nadal są aktywne. O usuwaniu Delta Search w Google można znaleźć ponad 590 milionów wyników. Także nie został on wybrany przed DobreProgramy.pl bez ogólnej wiedzy na temat zasad jego działania.

Co na to DobreProgramy?
Ano wszystkich poszkodowanych zapraszają na.. Netfix! Ich bezpłatną platformę naprawiania zdalnie komputerów. Brrr aż strach pomyśleć co wtedy nam zainstalują w tle..
 
http://www.forum.tweaks.pl/uploads/imgs/pre_1373145570__reklama-nie-dobreprogramy.jpg

 

http://lukasztkacz.com/quo-vadis-dobreprogramy/

 

 

Wydaje mi się, że warto ostrzec użytkowników bo dobreprogramy to chyba najpopularniejszy serwis z instalkami do programów!

 

Link to post
Share on other sites

A ja właśnie nadal zasysałem z tego portalu. Robię skan OTLem i wrzucam logi do sprawdzenia a dobrymprogramom mówię NIE!


Dodam, że przeskanowałem teraz komputer malwarebytes - znalazł jakies wirusy delta itd.
Polecam przeskanować tym, którzy pobierali z tej strony.

Link to post
Share on other sites

Również miałem  problem z delta żaden program typu adware itp nie pomagał (co najwyżej na 2h) uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym i usunąłem znalezione pliki delty lecz poskutkowało to błędami po uruchomieniu komputera dll.

Edytowane przez kyubi13231
Link to post
Share on other sites

A pomyśleć, że kiedyś bez obaw można było ściągać wszystko na tej stronie, znajomy jakoś ostatnio tak samo coś z dobrychprogramów chciał zainstalować i nie miał instalacji zaawansowanej co poskutkowało toolbarami, niestety. Od teraz dobreprogramy trzeba omijać szerokim łukiem.

Link to post
Share on other sites

Też zauważyłem że w ich asystencie pobierania jest takie coś dołączane i zawsze klikałem na opcje instalacja zaawansowana i odznaczałem to gó**o. Nie zdarzyło mi się mieć tej opcji na szaro niedostępnej. Ale skoro takie problemy są to czas na zmianę portalu i tu do Was pytanie:

Jaki portal polecacie równie dobry (z dużą ilością instalek) zamiast dobrychprogramów ?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Niestety bez logów OTL się nie obejdzie

Deinstalacja + AdwCleaner + CCleaner + Malwarebytes + powtarzamy czynność ale bez deinstalacji i w trybie awaryjnym

- i nie potrzeba żadnych logów. Wiem bo tak spokojnie usunąłem.

Link to post
Share on other sites

Można ręcznie odchaczyć czy chcesz instalowac Deltę. Ja tak robię za każdym razem i nie mam jak dotąd problemów z instalkami z DP.pl. Pozatym lepeij używać SpyHunter niż MalwareBytes.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...