Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jest dokładnie jak pisze adivxv. Do dotyczy wszystkich porad audio. Do zestawu można jeszcze dorzucić zamknięte Encore Rockmaster (ponad budżet) i Superlux Hd660 oraz półotwarte HD681 Evo. Do tego wizyta w Media, Saturnie, Mp3store, Audiomagic czy innego sklepu z odsłuchem. Zawsze można trafić coś co się spodoba, mimo że nikt na forum nie polecił.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Budżet: 600 zł

Budowa słuchawek: otwarte

Układu dźwiękowy: DAC: Audiotrack Prodigy Cube

 

Przeznaczenie: użytek domowy: gry, muzyka (rock,jazz, czasem trance)

 

Preferencje: Muszą być wygodne, będę spędzał w nich około 8-10h dziennie. Chciałbym żeby dźwięk głęboko schodził ale też wybijał w górę w odpowiednim momencie.

 

Inne informacjeAktualnie mam pro80 i dźwięk wydaje sie tak jakby oddalony i zbyt równy, jedynie basy dają radę chociaż nie są za głębokie. 

Link to post
Share on other sites

Dostałem w sobotę na tydzień do testów Meze Classics 99 - dopiero teraz mam czas żeby ich posłuchać. Może nie będę pisać pierwszych wrażeń - albo czemu nie, jak na pierwszy rzut oka - to wykonanie bardzo dobre - ale słuchawki są super lekkie. Muszle są nie duże a nawet maławe - moje kłapcie ledwo co się mieszczą w środku padów i nawet mnie lekko uciskają. Moim zdaniem słuchawki na wypady z domu a nie na leżenie w koju po nocach. Dobrze leżą - tzn można z nimi tańcować i nie spadają. Jest twarde etui, dwa kable, krótki i dłuższy i przejściówki. Kabel jest w szrurówce bardzo miękki i cienki. Efekt mikrofonowy w...zdu - lepiej nie dotykać kabla w ogóle. Izolacja nie za dobra - coś tam wycisza, ale np jak muzyka jest wyłączona to normalnie słyszę jak pisze na klawiarurze (nie mechanicznej). Ogólnie wykonanie bez zarzutów (jeśli chodzi o spasowanie materiałów itp).

 

Dźwięk - no to jeszcze za wcześnie na pewno - ale od pierwszego słuchu - raczej potężny dźwięk i mam wrażenie jakby bas w tych słuchawkach grał pierwsze skrzypce - albo i bębny. Nic mi nie syczy, nic nie kłuje, Wokale raczej są na przedzie niż w tyle.

 

Narazie to tyle potrafię napisać, bo słucham dosłownie chwilę.

 

Jak ktoś che to mogę później opisać więcej, albo poprostu odpowiem na jakieś pytanie.

 

No i oczywiście sprzęt jest na test tournee więc długo u mnie nie będzie i później będę musiał popełnić swoją pierwszą publikowaną recenzję, która będzie na headfi.

Link to post
Share on other sites

Budżet: do 70-100 zł

Budowa: zamknięte

Charakterystyka: ciepłe

Słucham na komputerze przeróżnej muzyki - rapsy, house, i wszystko inne co wpadnie w ucho. Ponadto gram w różne gry, w szczególności akcji. Lubię basy. Dotychczasowe Creative Fatality grały znośnie, ale padły. Podoba mi się również brzmienie moich obecnych dokanałowych Brainwavz Aplha.

Link to post
Share on other sites

Proszę o pomoc w doborze słuchawek.

Budżet:800 zł

Budowa słuchawek: zamknięte
Przeznaczenie: słuchanie muzyki, w większości pop
Układu dźwiękowy: zintegrowana karta muzyczna, iPhone 6S

Inne informacje: Mierzyłem Sony mdr1a, jakoś dźwięku mi odpowiada, są wygodne, ale mam wrażenie, że zbyt mało wyciszone. Zamierzam używać ich głownie w pracy, wyciszenie jest jednym z kluczowych elementów.

Link to post
Share on other sites

Proszę o pomoc.

Budżet przeznaczony na zakup: +/- 200zł
Budowy słuchawek: Pół-otwarte/zamknięte.
Charakterystyka brzmienia: obawiam się, że nie potrafię powiedzieć. Jest mi to obojętne, nie słyszę żadnej różnicy.
Posiadam zintegrowaną kartę dzwiękową; płyta główna to Gigabyte EX58-UD3R
Inne informacje: Zależy mi na przestrzenności, jestem graczem gier FPS. Lubię słuchać głównie spokojnej, cichej muzyki. Raczej nie zależy mi na wyciszeniu aczkolwiek w moim przypadku jest mile widziane. Korzystać z nich będę dużo godzin dziennie, wymagana wygoda.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Pytanie mam :)

Obecnie korzystam z zestawu Fiio e10k i Dt990 pro. Jestem z niego bardzo zadowolony, ale coraz częściej przydały by mi się słuchawki zamknięte( hałasujący domownicy, czasami poza domem była by okazja odciąć się od otoczenia).

 

Od jakiegoś czasu chodzą mi po głowie dt150 i nie chcą się odczepić, jestem bardzo ciekawy ich dźwięku, wygląd i ich trwałość również mnie mocno zachęcają.

 

Jak dt150 poradziły by sobie z niezbyt mocnymi źródłami? 

Wiem że nie wykorzystam ich całego potencjału, ale w przyszłości planuję zmianę karty na coś pokroju aune x1s czy t1, tak że sytuacja rozwojowa, ale nie wiem jeszcze kiedy. Być może w tym roku może następnym.

 

Dlatego zastanawiam się czy zagrają one poprawnie z e10k czy ipada(okazjonalnie poza domem)?

Liczę na pomoc, wiem że kilka osób miało tu z nimi styczność. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...