Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam w sumie pytanie połączone jeszcze z dźwiękówką, ale słuchawki też chcę kupić i wygląda to tak - mam ok. 700-750 zł i do kupienia - słuchawki pod integrę, raczej do muzyki, czarny rap i metal, rozstrzał spory ale wymagania niewielkie, więc w zasadzie wszystko wokółuszne i nie otwarte (dużo słuchania po nocach) będzie ok. Do tego druga rzecz - zestaw słuchawki + dźwiękówka/DAC. Mam już Microlaby Solo 6C i chciałbym ogarnąć dobre słuchawki do muzyki (jazz, funk, metal) i sporadycznie jakichś gierek (czyli byle dało się usłyszeć kogoś za plecami w CSie) i w miarę możliwości poprawić brzmienie głośników. Integra MIVE nie jest zła, ale jeden odsłuch z przeciętnych słuchawek (któreś z tańszych AKG) na przyzwoitej dźwiękówce (DG? DGX? coś takiego) urwał mi du**ę i chcę to poprawić, a akurat rozwaliłem HD681 (i przy okazji gniazdo z przodu komputera) i potrzebuję takiego zestawu. W obu przypadkach są mikrofony stacjonarne, ale w tych tańszych pod integrę jakiś mikro nie byłby złym pomysłem (ale tylko jako dodatek)

 

Teraz sekcja pytań: jak rozłożyć fundusze, jakie słuchawki kupić, DAC czy wewnętrzna karta, czy można podpiąć głośniki i słuchawki naraz (to jako dodatkowa zaleta), czy można jakoś wyprowadzić nowe gniazdo (z przyzwoitą jakością) na przód kompa? I czy zakładać nowy temat, bo się chyba za bardzo rozpisałem?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zacznijmy najpierw od kontrowersyjnego tematu wygrzewania, dla mnie owe zjawisko istnieje - na dzień dobry przesłuchałem kilka kawałków z różnego repertuaru i po paru dniach gdy zostawiłem słuchawki na wygrzanie przesłuchałem ponownie owy repertuar, zmiany były odczuwalne zwłaszcza na poziomie basu, był on początkowo taki wyodrębniony, po wygrzewaniu wszystko stało się spójne. Istotne jest, że nie słuchałem muzyki przez cały ten czas by nie ocenić subiektywnie zmian które zaszły.

 

Kolego jak najbardziej masz rację. Dobrze to opisałeś ze strony normalnego słuchacza.

Niektóre słuchawki są bardziej zmienne po grzaniu inne mniej, jedne potrzeują kilkunastu godzin a inne kilkuset nawet (pod 200). Każde słuchawki zmieniają się na swój sposób.


 

 

Wykonanie i budowa jest na bardzo wysokim poziomie, wszystko stabilne. Jednakże, pałąk zbytnio naciskał na czaszkę w miejscach poduszek, musiałem je wydłużyć, wyregulować na maxa plus dodatkowo same poduszki zmodować, wysuwając je dodatkowo o pół centymetra dalej niż było to przewidziane, pozwoliło to umieszczenie końcówki szkieletu bliżej środka poduszki przez co nacisk nie jest tak odczuwalny jak wcześniej. Pady - duże, materiał skóropodobny, dobrze siedzą ale już po użytkowaniu rzędu pół godziny słuchawki mogą irytować bowiem cała powierzchnia głowy pod padami oraz uszy są w stanie przedzawałowym, ekhem, przedspoconym :D Także ten minus biorę na kompromis bo audio i zmodowany pałąk całkowicie go niwelują ;)

 

Co do budowy i wykonania - to przeważnie w Superluxach jest czysty ripoff z markowych modeli. Troszkę odstaje w materiałach (nawet bardziej niż troszkę) - ale jak się ma na głowie to nie ma to znaczenia (chyba że pady) - a cena mniejsza i to o wieele


 

 

Także tego, dzięki serdeczne za doradzenie i wszelkie istotne info! Lecimy dalej z nekta

 

wal śmiało z takimi postami i sprawami :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czytałam, dziękuje za wskazówkę. Powiedzcie mi jeszcze, czy muzyki da się na tym słuchać?

jak najbardziej ,aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że są dość zrównoważone i basem to nie grzeszą.

Coraz bardziej się skłaniam za opcją - mikrofon + zgrabne, ale dobrze grające

to słuszna decyzja, bo większy wybór.

Link to post
Share on other sites

jak najbardziej ,aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że są dość zrównoważone i basem to nie grzeszą.

to słuszna decyzja, bo większy wybór.

 

Biorąc pod uwagę druga opcję (plus obsługa smartfona), to czy do gry nadają się mobilne słuchawki  (cenowo i opisowo mi się podobały Noontec Zoro HD2, ponoć Kossy i AKG420/AKG 619 DJ itp.) też ponoć są w tej klasie niezłe)?

Można wykorzystać, gdy dokupi się odpowiedni adapter, mikrofon (jeśli jest oczywiście) z tego typu słuchawek czy to kiepski pomysł?

I jak słuchawki tego typu się spisują ze zwykłym amplitunerem. 

Pisze tego typu, bo podejrzewam, że do ampli trzeba lepszej jakości, a na Urbanite czy Momentum (najlepiej XL) chyba się nie skuszę ze względu na cenę. No i nie jest aż takim audiofilem, a samo ampli w ogóle mogę "ominąć", bo jednak najlepiej słucha mi się muzyki via głośniki (tu się kłania konieczność dokupienia pewnie w przyszłości jakiejś karty dźwiękowej).

Natomiast do smartfona coś by się przydało ewidentnie, bo dokanałowe odpadają.

 

No i jak oceniacie tutaj Takstary 2050 , bo bardzo przychylne recenzje ich czytałam, z małym ale - ponoć są całkiem otwarte.

Co lepsze np. tanie Takstary czy takie Noonteki mobilne? 

A jeśli coś z mikrofonem to co z HyperX Cloud (pierwsza wersja)? To Takstary 80 Pro. Jak mają się do takich Noontecków choćby lub 2050?

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

Aj Adiv ja tam coś ostatnio do nich poczułem jednak jak nocka była. Grubo nie jest, mocno nie jest, gęsto nie jest, trapezu nie robią, bo przodu i tyłu brak, ale... ..., ale lecą za to lekko i daleko na szerokości. Są tak osobliwe do wszystkich innych, że aż fascynujące. Wiem, że nie robią takiej rozróby jak Ultrasone czy beyery, ale wydaje mi się że to słuchawki stworzone do innych gatunków muzy. Ja tam nie znam takich, ale na pewno są :) może jakieś opery, jazzy, symfonie na nich wybrzmiewają najlepiej. Jakoś ludzie kupują ich wysokie modele. Firma ma się dobrze, nic nie wprowadzają szokującego ani super innego na rynek. Musi coś w tym być..

Fexxer czytałeś dużo o nich?

 

Ja najpierw kupiłem, później słuchałem a na koniec czytałem. Jak kupiłem A700X, to recek nie było nigdzie jeszcze. Zafascynowały mnie, ale później DT770 je kompletnie zniszczyły. Później długo długo nie mogłem zajarzyć sceny - której jestem maniakiem - aż przeczytałem na Audiofanatyka jak Evil opisał scenę jako eklipsę. Dwie półKule nie połączone ze sobą - to dokładnie to co z nich słychać.

Ty dlaczego je kupiłeś?

Link to post
Share on other sites

 

Zaletą jedną o której się nie mówi, to to, że grają z byle czego. No ale Ultrasone też gonią jak szalone ze wszystkiego w co można je wpiąć..

Atomowy masz A700X? Pisz o nich co wiesz, plis :)! Czemu nie 900?

Link to post
Share on other sites

Pierwszej części zadania nie bardzo rozumiem :P

 

Z zagranicznych stron udało mi się wyczytać, że to słuchawki bardzo detaliczne, delikatnie ocieplone z przyjemnym basem oraz dość kontrowersyjnym komfortem. Po za tym nie wiem, czy znalazłbym lepsze zamknięte i w dodatku nowe słuchawki za cenę importowanych z Japonii :) W Polsce oraz w ogóle w Europie ceny słuchawek Audio-Technica są przegięte. Dawno jakieś ATH chodziły mi po głowie, a że mam większość otwartych to musiałem mieć zamkniętą parę :)

 

Jak już dojdą, niby w ciągu dwóch tygodni to dam znać :) jeszcze mam zamówione nowe Fidelio L2 w dobrej cenie, ale pewnie nie za długo u mnie zabawią.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Hmy chodziło mi o to co wiesz o nich z czytania oraz słuchania opinii innych. Zanim sam będziesz wiedział. No i czego oczekujesz od dźwięku.

 

Ja ci mogę napisać, że jak będziesz zmieniał je na przemian z beyerami, to się pogubisz w przestrzeni, hehe. Z nimi jest fajnie ale pod warunkiem, że przed chwilą nie miało się na głowie innych (czyt beyerdynamic). To nic tylko czekać. Z bardzo niewieloma osobami mogłem o nich polemizować, fajnie będzie jak będziesz miał na ich temat dużo do powiedzenia.

Link to post
Share on other sites

Aj Adiv ja tam coś ostatnio do nich poczułem jednak jak nocka była. Grubo nie jest, mocno nie jest, gęsto nie jest, trapezu nie robią, bo przodu i tyłu brak, ale... ..., ale lecą za to lekko i daleko na szerokości. Są tak osobliwe do wszystkich innych, że aż fascynujące

to mnie jeszcze nie przekonuje , jak na razie są na wylocie, razem D1100 i Shure SHR940. Nie ma litości, będzie płacz to trudno %-) Na domiar złego grają chamską V-ką. No ,ale złe nie są żeby nie było.

to czy do gry nadają się mobilne słuchawki (cenowo i opisowo mi się podobały Noontec Zoro HD2, ponoć Kossy i AKG420/AKG 619 DJ itp.) też ponoć są w tej klasie niezłe)?

nie znam tych modeli, natomiast mobilne słuchawki, owszem mogą się nadać, jeśli kreują odpowiednią scenę dźwiękową.

Można wykorzystać, gdy dokupi się odpowiedni adapter, mikrofon (jeśli jest oczywiście) z tego typu słuchawek czy to kiepski pomysł?

jak najbardziej można dokupić mikrofon.

A jeśli coś z mikrofonem to co z HyperX Cloud

myślę, że już podany Taksar w pewnych apeksach będzie zwyczajnie lepszy.

I jak słuchawki tego typu się spisują ze zwykłym amplitunerem.

każde mało co wymagające.

No i jak oceniacie tutaj Takstary 2050 , bo bardzo przychylne recenzje ich czytałam, z małym ale - ponoć są całkiem otwarte.

Bardzo dobre słuchawki dla wielu ludzi ale warto zapoznać się z ich brzmieniem przed zakupem.

Co lepsze np. tanie Takstary czy takie Noonteki mobilne?

to już musiałbyś przesłuchać by w 100% być pewny. Ja mogę napisać, że lepsze ale ,czy dla ciebie ?

Link to post
Share on other sites

Mój problem jest taki, że jak kupiłem AKG K612 Pro to ich detaliczność zniszczyła mi przyjemność odsłuchu z DT990Pro. Beyery wydają mi się teraz zbyt basowe i nieco przymulone, a detale gdzieś się rozmywają. Oczywiście jakbym ich dłużej posłuchał to znów się przyzwyczaję do tego funowego grania. Zrobiłem im full open moda, żeby delikatnie ich basowy charakter zniwelować, rezultaty, jak najbardziej na plus.

 

Powiem szczerze, że nawet jeśli te słuchawki okażą się niewypałem, to sprzedam je szybciej niż kupiłem, bo ich cena będzie śmieszna :) może przesadzam, ale one naprawdę niewiele kosztują poza Europą.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mój problem jest taki, że jak kupiłem AKG K612 Pro to ich detaliczność zniszczyła mi przyjemność odsłuchu z DT990Pro.

to posłuchaj sobie Ultrasone PRo 750, te to działają jak soczewka skupiająca , pod tym względem są  lepsze np. od K701 ale potrzebują tez odpowiedniego toru.

Link to post
Share on other sites

Dobra, zdecydowałem się na FiiO E10k Olympus 2 - jakie półotwarte/zamknięte słuchawki do muzyki typu jazz, metal (raczej ważny środek i wysokie tony, basy na drugim planie) i rzadziej gier. Zastanawiałem się, które z tych za 400zł z polecanych lepsze, ale w ogóle nie znam się na temacie - mam budżet do 400-450zł. Co moglibyście polecić? I drugie słuchawki, do grania/muzyki wszelakiej pod integrę, praktycznie bez wymagań szczególnych - HD681 czy coś więcej, za mniej więcej 150zł?

Link to post
Share on other sites

 

 

to mnie jeszcze nie przekonuje , jak na razie są na wylocie, razem D1100 i Shure SHR940. Nie ma litości, będzie płacz to trudno %-) Na domiar złego grają chamską V-ką. No ,ale złe nie są żeby nie było.

 

E no ja to tam płakać nie będę, zgrzytał zębami raczej też po nocach nie zgrzytam, będę spać z tym spokojnie - niemniej niedocenione przez nas mogą być dla kogoś tym czeho szuka - tylko nie znam takiego kogoś :)

 

 

 

Mój problem jest taki, że jak kupiłem AKG K612 Pro to ich detaliczność zniszczyła mi przyjemność odsłuchu z DT990Pro.

 

Umarł król niech żyje król ! - to można się chyba tylko cieszyć.

Ja przechodzę fazę gdzie mój audio pogląd co do najlepszych słuchawek, o których myślałem że są w niezłej synergii z torem całkowicie staje na głowie za sprawą brzydkiego kaczątka, któym jest DT-150 ! Przecież te słuchawki nawet pudełka nie mają jak wszystkie inne a są takimi przestrzennymi niszczycielami, że żadne z tych które mam nie dorównują im - i to daleeko.

Link to post
Share on other sites

Myślałem też o DT-150, chętnie bym posłuchał, jakbym miał gdzie i jak :P Lubię eksperymenty i dlatego wypadło na A900X, one za granicą kosztują prawie tyle, co DT-150.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Jak tylko będziesz miał możliwość położenia swoich łap na DT150 to nie zastanawiaj się ani chwili. Jak lubisz DT770 (bo pewnie je znasz, skoro masz DT990) - to w DT150 jest potęga wszystkiego co dobre. Brzydkie kaczątko - piękny łabądź :)

Link to post
Share on other sites

Transparentne, liniowe, ale z basem - basem który pojawia się tam gdzie ma się pojawić i nic więcej. Przestrzennie kozaki. Takie jest moje skromne krótkie zdanie. No aż jak się słucha to nie che się nic robić, tylko słuchać - takie są.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...