Skocz do zawartości

Recommended Posts

neutrali to ty nie dostaniesz do 200zł, bynajmniej takich nie znam ale są Shure SHR240, czyli bardziej zrównoważone , z delikatnym rozjaśnieniem.

 

W takim razie poszperałem pod innym kątem i SL'ki HD669 spełniają moje pierwotne oczekiwania, co z barwą i ogólnym odsłuchem to pewnie się skończy tak, że będę wniebowzięty i się dostosuję do dźwięku na wyjściu. Dlatego pytanko ~adivxv5, spokojnie mogę stać się posiadaczem wspominanych Luxów czy jednak proponowane przez Ciebie Shurki shr240? Tak dopowiem, że z minuty na minutę jestem ku hd669.

Link to post
Share on other sites

HD669 do neutralnych nie należą, nie posłuchasz to wiedzieć nie będziesz. Jakim cudem adivxv5 ma powiedzieć Tobie, co będzie dla Ciebie lepsze?

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Ma "wiedzieć" bo zaproponował SRH240 z braku laku neutrali a taka barwa wspominanych słuchawek mi najbardziej odpowiada w takiej sytuacji, dlatego skierowałem się ku HD669, bo, jak już wspomniałem w poprzednim poście, spełnia moje pierwotne oczekiwania względem samej budowy, a co z dźwiękiem to tak samo jak w poprzednim poście - przeczytałeś go w ogóle całego? I zamiast pisać takie komentarze by cokolwiek napisać to dziękować ale niedorozwinięty nie jestem, pytam bo rozmawiam z ludźmi o większej wiedzy.

Edytowane przez Xs3roN
Link to post
Share on other sites

Zrozum on nie wie tego i wprost Ci niczego takiego nie powie. Może zaproponować jakiś model (całkiem niezły swoją drogą), to jest różnica. Człowieku każdy z nas inaczej postrzega dźwięk i ma inne upodobania. Poczytaj o nich (polecanych słuchawkach) po prostu i sam zdecyduj. Nie chcę mieć na karku kogoś kto będzie miał później pretensje, bo podsunąłem mu słuchawki, które nie spełniły jego wymagań.


Jak ktoś chce mieć pewność, że będzie dobrze to idzie na odsłuch, jeśli nie to idzie ślepo drogą wskazaną przez innych. Wybierz swój tok postępowania.

Link to post
Share on other sites

Wiem o tym wszystkim co napisałeś, subiektywizm. W miarę możliwości szukam odsłuchu ale koniec końców wychodzi, że na ślepo słuchawki będę brał, dlatego zadałem pytanko czy HD669, czy SRH240, bo jednak ~adivxv5 się na tym zna a nie jestem z tych co siada na czyimś karku z pretensjami później, oczywiście są pewne granice które czasem przekroczę ale i tak mam do tej granicy większy dystans aniżeli co poniektórzy.

Link to post
Share on other sites

Shure na pewno Ci nie będą odpowiadały. To bardzo specyficzny rodzaj grania raczej taki "bezpulciowy" i przekaz wydaje się nie mieć żadnych emocji. Do zabawy z nimi potrzeba mieć kilka tróżnych źródeł, a nie integre czy jakiegoś xonara. Komuś kto nie miał do czynienia z Shure nie polecalbym inwestować tak od razu. Kupić słuchawki przez Internet to jak kot w worku. Żaden opis nie da Ci obrazu tego jak one grają. Słuchałem 240 i 440 i wiem jak to gra, są mocno oderwane od reszty - mogą się nie spodobać. Czasem lepiej złożyć je chociaż na minutę niż brać w ciemno.

 

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Witam. Nie wiem czy to po prostu mi coś nie wychodzi, czy to internet tak słabo mi w tym pomaga, ale napotkałem spore problemy ze znalezieniem odpowiednich słuchawek. Ktoś z innego forum skierował mnie do tego tematu, gdzie mam nadzieję uzyskam pomoc ;)
 
Otóż poszukuję słuchawek wokółusznych, najlepiej z mikrofonem. Dosyć dużo gram, często jestem na TeamSpeaku, większość czasu przed kompem siedzę właśnie na słuchawkach, dlatego komfort jest dla mnie ważny. W przypadku słuchawek nausznych, po czasie zaczyna boleć małżowina uszna, dlatego poszukuję konstrukcji wokółusznej. Duży rozmiar takich słuchawek nie będzie mi przeszkadzał (jak i wszelkia izolacja od świata zewnętrznego), ponieważ będę ich używał tylko w domu (plener czy miasto odpada). Zależy mi więc na tym, aby muszle (dobrze to nazywam?) w pełni otaczały całą małżowinę, żebym mógł godzinami siedzieć bez bólu uszu. Dodatkowym atrybutem poszukiwanych przeze mnie słuchawek powinien być mikrofon. Jak już pisałem, często podczas gry rozmawiam na TS, więc mikrofon byłby tu wymagany, a takie zewnętrzne, stawiane gdzieś na biurku mnie raczej nie interesują. Maksymalny budżet jaki mogę przeznaczyć na takie słuchawki to 200zł, ale jak jest coś dobrego w cenie do 100zł, to chętnie. Nie potrzebuję jakiegoś pro uber sprzętu. Ważne, żeby były wokółuszne (duży rozmiar mi nie przeszkadza) i z mikrofonem. Tyle.
 
Dziękuję z góry za wszelkie propozycje/sugestie.
 
PS: Nie wiem czy dobrze zrobiłem pisząc ten post w tym temacie. Jak coś, to proszę o grzeczne zwrócenie uwagi na temat, gdzie taki post umieścić, bądź stworzyć nowy temat.

Edytowane przez Driger
Link to post
Share on other sites

Do 200zł nie znajdziesz nic sensownego z mikrofonem . Lepiej kupić superlux hd681 lub hd668b + mikrofon zalmana. Przyczepiasz mikrofon do przewodu od słuchawek i nie ma problemu. Nie napisałeś jeszcze nic o źródle oraz czy będą one do muzyki.

Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli mówiąć "źródło"?

Natomiast co do przeznaczenia, to raczej będą one używane do wszystkiego. Czyli będę na nich słuchał muzyki, grał, oglądał filmy itp.

 

W razie czego audiofilem nie jestem ;) Nie musi to być jakaś wysoka półka. Może to być coś przeciętnego, jeśli będą wokółuszne z mikrofonem. Chyba, że nie istnieją takie słuchawki w tym przedziale cenowym :P

Link to post
Share on other sites
Dlatego pytanko ~adivxv5, spokojnie mogę stać się posiadaczem wspominanych Luxów czy jednak proponowane przez Ciebie Shurki shr240? Tak dopowiem, że z minuty na minutę jestem ku hd669.

one się trochę różnią brzmieniem ,669B sa bardziej agresywne, detaliczne od SHR240.Superluxy graja V-ką ,Shure są bardziej zrównoważone, zwłaszcza jeśli chodzi o średnice.Które lepsze ? myślę że większość aspektów dźwiękowych będzie po stronie Supertorpet, co nie znaczy, że również dla ciebie będą optymalnym wyborem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Co masz na myśli mówiąć "źródło"? Natomiast co do przeznaczenia, to raczej będą one używane do wszystkiego.

 

Źródło czyli czym będą napędzane.

 

 

 

Czyli będę na nich słuchał muzyki, grał, oglądał filmy itp.

 

Jaka muzyka.

 

 

 

W razie czego audiofilem nie jestem ;) Nie musi to być jakaś wysoka półka. Może to być coś przeciętnego, jeśli będą wokółuszne z mikrofonem. Chyba, że nie istnieją takie słuchawki w tym przedziale cenowym :P

 

Sensownych headsetów z dobrą jakością dźwięku nie ma poniżej 200zł. Chyba, że używane.

Link to post
Share on other sites

Źródło czyli czym będą napędzane.

 

Zielony w temacie jestem, więc nie wszystko rozumiem :P Słuchawki będą zwykle podpięte do laptopa ze standardową kartą dźwiękową (Realtek High Definition Audio). Jeśli chodzi o coś innego, to wytłumacz :P

 

 

Jaka muzyka.

 

Głównie muzyka rockowa jak i wszelkie jej podobne (od pop-punku, przez rapcore, po lekki metal).

 

 

To możesz ewentualnie podać jakiekolwiek modele słuchawek, których szukam. Nawet jakieś budżetowe, słabe, ale żeby były wokółuszne z micro.

Link to post
Share on other sites

one się trochę różnią brzmieniem ,669B sa bardziej agresywne, detaliczne od SHR240.Superluxy graja V-ką ,Shure są bardziej zrównoważone, zwłaszcza jeśli chodzi o średnice.Które lepsze ? myślę że większość aspektów dźwiękowych będzie po stronie Supertorpet, co nie znaczy, że również dla ciebie będą optymalnym wyborem.

Zamówiłem 669tki, napiszę jakie wrażenia dopiero po otrzymaniu ich, potestuję je na prawo i lewo ;) Wstępnie dzięki za pomoc! :)

Edytowane przez Xs3roN
Link to post
Share on other sites
To możesz ewentualnie podać jakiekolwiek modele słuchawek, których szukam. Nawet jakieś budżetowe, słabe, ale żeby były wokółuszne z micro.

 

Trzeci raz napiszę - nie ma takich. Obojętnie co kupisz będzie grało tak samo - słabo. W sumie to po co pisać tutaj post skoro szukasz słuchawek byle jakich, ważne że z mikrofonem i wokółuszne. Idź do pierwszego lepszego marketu i kup jakiekolwiek.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

Otóż poszukuję słuchawek wokółusznych, najlepiej z mikrofonem. Dosyć dużo gram, często jestem na TeamSpeaku, większość czasu przed kompem siedzę właśnie na słuchawkach, dlatego komfort jest dla mnie ważny. W przypadku słuchawek nausznych, po czasie zaczyna boleć małżowina uszna, dlatego poszukuję konstrukcji wokółusznej. Duży rozmiar takich słuchawek nie będzie mi przeszkadzał (jak i wszelkia izolacja od świata zewnętrznego), ponieważ będę ich używał tylko w domu (plener czy miasto odpada). Zależy mi więc na tym, aby muszle (dobrze to nazywam?) w pełni otaczały całą małżowinę, żebym mógł godzinami siedzieć bez bólu uszu.

 

Duże lekkie i wygodne w kolejności cenowo: Audotechnika ATH T300/T400, ATH TAD400 lub moim zdaniem najwygodniejsze słuchawki jakie zakładałem i tobie też polecam sprawdzić audiotechnike 700x i ew modele wyżej, ale ceny od 600+ niestety. Jeżeli masz spokój i ciszę w domu, a komputer nie hałasuje jak odrzutowiec to kup słuchawki otwarte.

 

Z mikrofonów nadal jedyny słuszyny wybór to zalman mic1

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Będzie dobrze, delikatnie EQ, jak się podziała na Superluxach to wychodzą czasem niezłe cuda :)

Będzie dobrze - musi być, jak to mawia moja znajoma :P Nie chciałem argumentować swojego wyboru w ciemno tym, że mógłbym użyć EQ bo widzę, że to karygodne :D Jak wspominałem dawniej, pewnie i tak będę wniebowzięty po poprzednich doświadczeniach audiofilskich ;)

Link to post
Share on other sites

EQ karygodne? Wszystko ma swoje granice :) Co innego, jak się kupuje słuchawki za 1000zł, co innego, gdy cena wynosi 100zł.

 

Ja EQ nie używam, bo wole dobrze dobrać słuchawki i źródło dźwięku. Niestety to wymaga funduszy. Jak ktoś chce tanio i dobrze to niestety jakieś kompromisy musza być. W Superluxach chyba wystarczy zjechać o parę dB zakres 7-10kHz, nie pamiętam dokładnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...