Skocz do zawartości

Recommended Posts

cześć, mam l1320 oczywiście z PfD, kiedy można się spodziewać win 10 beta i czy jest choćby cień szans, że dodana zostanie obsługa flasha i dodane wczytywanie stron z dodatkami na ie? Są jakieś plany poprawienia wielozadaniowości, żeby było wreszcie jak na androidzie, gdzie otwarty proces lub strona będą mogły pracować w tle bez obawy, ze Windows zamknie np. Dyktafon wtle, albo wywali playera lub zakladke z ie? Kolejny problem to skalowanie czcionek, na 6 calach i 720p litery czasem przy minimalnym powiększeniu są tak wielkie w ie, ze ekran sprawia wrażenie mniejszego niż w galaxy 2. A może w cenie do 1500 lepiej kupić coś na android zamiast czekać na dopracowanie Windows? Warto przesiadać się na Samsunga mega 6.3 cala albo ewentualnie jakiegoś chińczyka powyżej 6 cali? Mniejszego telefonu już raczej nie kupie, może być ewentualnie 6 cali lub więcej. Nie wiem juz czy czekać na win 10 czy po prostu przesiąść się na androida, mam jeszcze starego galaxy s2 i w ogóle mi ta podobno mulowatosc nie przeszkadza, a jedynie maly ekran.


no i schowek to prawdziwa masakra, nie wszystko da się skopiować to też jest nie do zaakceptowania dla mnie.

Edytowane przez asia-86
Link to post
Share on other sites

Flash'a nie bedzie - zarówno Andoid, iPhone jaki i WP - go nie mają, trwa obecnie wycofywanie się z technologii Flash na rzecz innych rozwiązań.

 

Ja bym poczekał na Windows 10 - ma się pojawić końcem 2015 poczatkiem 2016 roku. Wersja PfD wczesniej. Zobaczymy też co dadzą kolejne poprawki. Czekamy na Denim i kolejne :)

Link to post
Share on other sites

Niestety Unreal Engine 4 nie dla Windows Phone 8.1, ponieważ ten system jest niszowy i nie widzą sensu wdrażania go na tą platformę. O grach na tym silniku możemy zapomnieć, że się pojawią na WP. 

 

 

Źródło https://wpworld.pl/38605/unreal-engine-4-nie-dla-windows-phone-8-1/

Edytowane przez Blest
Link to post
Share on other sites

Nie martwi mnie to wcale - jest dużo innych podobnych gier :) - a o za tym zobaczymy co będzie po wyjściu Windows 10.

 

Ja mam nadzieję, że konkurencja ich wyprzedzi :) - wypuści swoje gry i będzie zarabiać.

Link to post
Share on other sites

Nie dziwi mnie to - biorąc pod uwagę jak świetnie Windows phone jest zintegrowany z całym ekosystemem Microsoftu. 

 

Sam używam cąłego ekosystemu MS - i Google oraz Apple może sie schować - jedyne co Google ma lepsze to wysukiwarka, zwłaszcza w Polsce, bo w USA Bing'owi nie wiele już brakuje. Jak dopracuja Bing w Polskich realiach to całkiem zrezygnuję z google :)

Link to post
Share on other sites

Ja mieszkam w uk i Google w ogóle nie używam, Bing jest lepszy, a w połączeniu z lokalizacja i możliwością zadawania pytań jest o lata przed Google, które ciągle jest e latach '90. Niestety braki w grach na wp8 są tragiczne, nawet nie ma sensu kupować mocniejszego sprzętu bo brakuje gier. Dodam do tego dodana obsługę 6 cali i wychodzi na to, że system raczej nie nadaje się do lepszych telefonów.


nawet skalowanie na ie zawodzi, NP. Na stronie nhs.co.uk

 

Flash, póki co jest ciągle żywy, tak naprawdę bez niego nawet nie można pograć w gry przeglądarkowe, a na jealy beam ma się dobrze, z video też jest problem na stronach internetowych, po raz kolejny można zapomnieć o wszystkich zaletach 6 calowego ekranu.


ruski yandex jest skuteczniejszy od Google, naprawdę nie rozumiem czemu ludzie używają ciągle googla.


Z ta wydajnością to też jakąś mala, w my talking Angela nawet prosta gierka tnie się, p

 

podobnie san Andreas działa na 1320 gorzej niż na 4 letnim galaxy s2. Z grami w sklepie bieda, przeglądarkowe nie wchodzą, multimedia się nie wczytują, jeśli czegoś nie weź się zapisać to iw prosty sposób jest niemożliwe do wysłania mailemem np. Bank statement z mojego banku.


Poczekam na wp10 ale jak narazie to czuje zażenowanie, że poza telefonem muszę nosić ze sobą chińskiego tableta za 1/3 wartości telefonu, bo w wp przeglądarka nawala, a sklep jest na tyle ubogi , ze nie ma w co zagrać w poczekalni czy pociągu. ani

Edytowane przez asia-86
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja "LUMIA Denim" NIC nie wnosi w przypadku smartfonów 1-wszej generacji (seria x20, z pominięciem 1520) dla użytkowników uczestniczących w "Preview for Developers" - Ci użytkownicy już poniekąd mają na smartfonie "DENIM'a".

 

(Sytuacja ma się troszkę inaczej w przypadku smartfonów 2-giej generacji - np. 1520, 930, etc...)

 

Tutaj dokładny opis stanu rzeczy: http://nokiawindowsphone.pl/odpowiedzi-na-najczesciej-zadawane-pytania-odnosnie-aktualizacji-lumia-denim

 

Pozdrawiam

 

edit:

WAŻNE!!!

Osoby korzystające ze Snapchat'a na WP dostają BAN'a!!! Także polecam przestawić się na coś innego:

https://wpworld.pl/38966/6snap-znika-ze-sklepu-windows-phone/

 

 

edit2:

Słyszeliście, że ponoć następny flagowiec Microsoft Lumia ma się pojawić w połowie roku.

Zastanawiam się czy będzie tam Windows Phone 10 czy na desktopowy Windows 10, a cała architektura (w związku z tym że Intel i MS podpisali jakieś umowy współpracy) będzie bazowała na procesorze Intel Atom z serii Z4xxx.

To by był ciekawy obrót spraw na rynku mobilnym :) - zamiast laptopa/tableta mieć smartfona i łączyć go bezprzewodowo z jakimkolwiek ekranem czy urządzeniem peryferyjnym.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Myślę, że chyba się nie wyrobią z Win 10 na smarty. Wersja na PC ma trafić do sprzedaży na jesieni lub nawet pod koniec 2015 roku. Wydaje mi się, że będą chcieli zbiec obie premiery. Chyba, że flagowca zaprezentują wcześniej a sprzedaż rozpoczną pod koniec wakacji. Tak czy inaczej ciekawi mnie co zaprezentują. BTW widzieliście koncept Microsoftu dla UI w WP10?

http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2014/12/wp-10.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie o to mi chodziło. Moim zdaniem zrobią Windows 10 w wersji tablet/PC (tak jak Windows 8/8.1) i władują go na smartfona ze specyfikacją dajmy na to: Intel Atom Z4xxx, 2/4gb RAM, 32/64gb dysk, ekran FHD.

 

Czyli powstanie coś jak Surface tyle że z 5" ekranem i nakładką żeby jako telefon mógł służyć.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś mógłby powiedzieć mi coś o modelu Lumia 535, który ma aktualnie jako pierwszy nazwę nie Nokia ale Microsoft. Ciekawi mnie ten telefonik, jest dość w przystępnej cenie, ma duży 5 calowy ekran i ogólnie kusi. Mam aktualnie Lumię 520 i chcę coś większego z przednią kamerką do rozmów na Skypie, dużo używam aplikacji typu Messenger, Skype właśnie, Internet, dużo słucham muzyki i fajnie gdyby telefon miał przyzwoitą rozdzielczość. No i cena, coś w granicach 500 złotych byłoby najlepsze, chociaż pewnie nic w tej cenie dobrego nie dostanę jeśli chodzi o telefony Lumia, hm? Proszę o rady i opinie. Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że będę mógł się wypowiedzieć, ponieważ narzeczona ma zamówiony w x-kom. Jeśli wysyłka była zrobiona planowo (24.12), to jest szansa, że otrzyma go jutro, a jeśli nie to jeszcze w tym roku być powinien. Aktualnie nie będę się więcej wypowiadał na ten temat, ponieważ wolę zostawić opinię po własnych testach i porównaniach do innych modeli.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...