Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Przecież napisałem wyżej, po to żeby pozbyć się wszelkich rzekomych śmieci. Po dwóch aktualizacjach OTA i wgraniu Cyan przez NSU raczej nic się nie zmieni

 

W takim razie gdy w NSU pojawi się aktualizacja na Cyan dla mojej 720ki aktualizować, czy uprzednio wykonać całkowity reset do fabrycznego stanu?
Wcześniej pisałem, że NSU i NCS wgrywa czysty system. Usuwa wszystko z telefonu więc przywrócenie ustawień fabrycznych przed instalacją aktualizacji przez te programy nie ma sensu. OTA to uaktualnienie obecnej wersji a wgranie ROMu przez NCS i NSU to instalacja od początku całego systemu!
Link to post
Share on other sites

Nareszcie, 720tki otrzymały aktualizacje, ale...

 

http://i61.tinypic.com/2e0v1go.jpg

 

 

EDIT// Gdyby ktoś napotkał podobny problem - wyłączenie Firewall oraz antywirusa pomaga.

 

http://i57.tinypic.com/amz628.jpg

Edytowane przez vexed
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Czy jest jakiś sposób (a jeśli tak to jaki) na usunięcie ikonki powiadomienia o nieprzeczytanej wiadomości na poczcie głosowej?

Tel. Lumia 920, WIndows Phone 8.1, sieć Virgin Mobile.

Ikonka powiadomienia włączyła się kiedy nawet nie miałem uruchomionej usługi poczty głosowej, kontaktowałem się z Virgin, żeby włączyli pocztę ale i tak to nic nie dało. Numeru poczty głosowej jako takiej nie mają, tylko wysyłają jako MMS, a domyślnie jest ustawiony numer z Play, na który nie mogę się dodzwonić "Połączenie nie może być zrealizowane z tego telefonu".

Help :)

Link to post
Share on other sites

Nokia mnie trochę irytuje swoimi decyzjami. W modelach x30 dopiero od high range'a dostajemy spust migawki i przyciski nieekranowe, podczas gdy w serii x20 nie było żadnej selekcji (pomijam fakt, że w 8.0 nie można było zastosować takiego rozwiązania).  Przy okazji są tu większe skoki między modelami. Uprzednio 5/6/720 miały te same bebechy, tak jak 8/920. Teraz największa różnica jest między 830 a 930/icon. 6/7/830 mają ten procesor, różnią się ilością ram, rom i rozdzielczością. Po cichu liczyłem, że 830 dostanie sd 600/800, co usprawiedliwiało by w pełni wyższą od 730 cenę. 

Spodobało mi się wypuszczenie L730. Jest to kolejny, po 630 i 530, model obsługujący dwie karty sim. Nie pogardziłbym, gdyby topowy model również posiadał dual sim... i slot na kartę micro sd -.-
Design 73x bardziej przypadł mi do gustu, mimo pewnych braków  http://wpworld.pl/36303/lumia-730735-i-830-ktorych-funkcji-zabraknie-w-najnowszych-smartfonach-microsoftunokii/ zapewne dlatego, że przypomina mi bardziej obecną 920 ^^

Na konferencji moją uwagę przykuła jeszcze podstawka do ładowania bezprzewodowego. Fajny bajer z tymi powiadomieniami i podświetleniem (taktak, inne telefony mają wbudowane normalne diody powiadomień, w lumii wystarczy załączyć glance i po problemie)

Powtórzę słowa przedmówcy, że ich popularność opierać się będzie na dostępności i cenie.

Link to post
Share on other sites

Lumia 730 zaprezentowana z ceną 199E, L830 z ceną 299E

 

L730 - już dostępna w niemieckim MM za 299E, dostępna dokładnie za 6 tygodni (17.10.) Hm, wg mnie odrobinę przesadzili z nałożoną marżą, pozostaje liczyć na szybkie wyregulowanie ceny przez rynek i nabywców.

 

L830 - 399E - wg strony "czas dostawy 13-14 dni roboczych"

 

Rozważałem przesiadkę z L720 na 1020, ale teraz chyba zmienię zdanie. Podoba mi się, że zachowali w L730 kształty jak w L720 - nie dostała ani ramki jak 820 czy 930, nie ma również takich "obłych" kształtów jak 530, 625, 630 etc.

 

Edit//

@BARTOL48 - Fakt, brak fizycznych przycisków w L730/735 to chyba jedyny mankament, próbowałem z wirtualnymi w L630 i nie trafia to do mnie ze względu na przyzwyczajenia do L720 kompletnie.

A ekran 5 jak w L830 to już zbyt wiele dla mnie.

 

W dalszym ciągu ideałem jest L1020, jednak pewnie L730 wystartuje w sklepach z mniejszą ceną o 200-300zł, aniżeli L1020 po roku. Jednak kończą produkcję L1020 i trafią tylko zapasy magazynowe, w dodatku oferta się poszerzy - liczę że L1020 spadnie z ceny. 

 

Za 1020 może przemawiać aparat i wspomniane klawisze, jednak za 730 dosyć niska cena i czas pracy na baterii (wg specyfikacji producenta L730 bije na głowę czasem pracy 1020, oraz jest lepsza od 720, a przecież to jedna z najlepszych modeli jeżeli chodzi o czas pracy (przynajmniej pod mój profil użytkowania))

Edytowane przez vexed
Link to post
Share on other sites

Niestety nie oferują modelu, który spełniał by moje wymagania. Albo za duży albo tragiczna bateria albo brak fizycznych przycisków pod ekranem albo jeszcze brak ich podświetlenia. Oszczędzają jak się da a przeciętny użytkownik nie ma w czym wybrać. Albo kupić high end, który i tak szalu nie robi albo może kupić taniochę, która zawsze czegoś nie ma.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Od jakiegoś czasu mówi się, że Windows 9 będzie ujednolicony tzn. dla wszystkich urządeń taki sam. Moje pytanie brzmi teraz, czy to ujednolicenie oznacza, że między innymi będzie jeden sklep i aplikacje będą te same dostępne na wszystkie urządzenia (laptopy, smartfony, tablety) czy dalej będzie podział na windows phone store i windows store?

Link to post
Share on other sites

L720 ma fizyczny przycisk aparatu, L630 nie, L720 ma ekran 4.3 a L630 4.5 cala. L720 ma dłuższy czas pracy - i to o jakieś 30 - 40%, Lumia 630 ma mocniejszy procesor. L720 ma lepszy aparat i lampę błyskową.

 

Na Twoim miejscu Bral bym Lumię 720 :)

 

Ja mam Lumię 720 - i wolę mieć fizyczny przycisk aparatu i dłuższy czas pracy i lepszy aparat :) - do tego mam nakładke do ładowania bezprzewodowego - która bardzo ułatwia życie. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam mam dylemat poszukuje telefonu w okolicach 500zł w oko wpadły mi 635(w abonamencie za 50zł koszt 200zł) lub 820 używana z Allegro bądź tablicy ,który jest lepszy oraz czekam na lepsze propozycje .Obecnie mam S Plusa .Telefon będę używał do serfowania po internecie i od czasu do czasu jako GPS.

Edytowane przez Fuwaa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...