Skocz do zawartości

Recommended Posts

W sumie to takie coś mi się podoba, smartfony z WP8 teraz dzielą się TYLKO na 3 grupy w zależności od rozdzielczości:

(kilka smartfonów jest troszkę inaczej przetaktowanych, ale wciąż mają te same procesowy)

1. WVGA
CPU: 1.0 GHz dual-core Qualcomm Snapdragon S4 Plus (MSM8227)
GPU: Adreno 305
RAM: 512 MB

2. HD
CPU: 1.5 GHz dual-core Qualcomm Snapdragon S4 (MSM8960)
GPU: Adreno 225
RAM: 1 GB

3. FHD
CPU: 2,26 GHz quad-core Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974)
GPU: Adreno 330
RAM: 2 GB

Podoba mi się to ponieważ jest równowaga pomiędzy smartfonami - na rynku android-fonów dajmy na to jest nieustanny wyścig o to kogo smartfon będzie odrobinę szybszy - tutaj każda z 3 grup ma jakąś wydajność i poza nią się nie wychodzi - wysiłki producentów skierowane są na ulepszenia: samej konstrukcji fona, kamery, ekranu itp. Pomija się procesor i RAM.

Tak czy inaczej mi się to podoba i przez to nie czuję się oszukany jak to miało miejsce gdy kupowałem android-fony. Oszukany dlatego ponieważ producent dawał mi "najlepszy" smartfon na rynku - i był on najlepszy przez 1-2 miesięcy. W WP8 mam bardzo dobry smartfon (L920) za mniej jak połowę ceny topowego android-fona i iPhona - i co najlepsze: wartość mojego fona nie spada tak drastycznie i wciąż jest topowym modelem :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Choć są sposoby na to by zainstalować gry wymagające 1GB RAM na telefonach z 512 MB - co więcej znajomy testował i sie okazuje, ze na Lumii 520 i działają nawet płynnie czasem tylko zwalniając i klatkując. :) 

 

Ogólnie to 1GB RAM'u wymaga 0.34% gier i liczba ta spada. :) tak więc nie ma się czym przejmować - Teample Run pierwotnie wymagał 1 GB a po pewnym czasie "poprawili" go i dziąła na 512 MB. Wynika to z tego, że ponad 80% sprzedanych telefonów na WP8 ma 512MB RMA - i twórcy gier nie chcą 'utracić" większości klientów. :)

Link to post
Share on other sites

Nie mam takiego podejścia jak ten pan od futerału. :)

Ale nie jestem też tak obojętny jak autor tego artykułu. Mam 15 lat, utrzymują mnie rodzice, mimo wszystko, najdroższe zabawki kupuję sobie sam. Przykładowo, moja wcześniejsza karta graficzna. Zepsuła się, to jest gwarancja, okej, wiedziałem o tym, dlatego wysłałem kartę na gwarancję. Ale bardziej się przejąłem tym, że się zepsuła. Tak po prostu. Dbam o różne rzeczy, bo chcę by mi służyły jak najdłużej. Zwłaszcza, jeśli jest to zabawka za jak dla mnie stosunkowo dużą kwotę jaką jest te 800-900zł. I nie przekładam dobra mojego smartfona ( w sumie złe określenie, bo go jeszcze nie mam ) ponad dobro moje, i moich bliskich. Myślę, że w moim toku rozumowania jest wszystko ok. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...