Skocz do zawartości

GIGABYTE GA-MA74GM-S2 - temperatura chipsetu


Gość badboykrk

Recommended Posts

Gość badboykrk

Witam pytanie me dotyczy tej płyty GIGABYTE GA-MA74GM-S2 , czy czasem nic się nie dzieję jak chipset na niej (ten złoty z logiem gigabyte ) jest gorący ? bo wczoraj to zauważyłem ? i czy istnieje zamocowania na nim jakiegoś radiatorka czy cuś ? jak tak to jakiego . Proszę o konkretne wypowiedzi

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

"czy istnieje zamocowania na nim jakiegoś radiatorka czy cuś ? jak tak to jakiego . Proszę o konkretne wypowiedzi"

 

Ja proszę najpierw o zrozumiałe pytanie, właściwie tylko mogę się domyślać o co pytasz w w/w wypowiedzi.

 

Zaś co do samego chipsetu, to ma być ciepły (wszystkie układy wydzielają nadmiar energii w postaci ciepła) podczas pracy (tym bardziej jak system jest podkręcony).

Zamiast instalować na chipsecie zamienne chłodzenie (zapewne może temu towarzyszyć utrata gwarancji = niech się jednak wypowie kolega gigabyte na ten temat), zadbaj o porządne przewietrzenie obudowy, tak, aby ciepło nie stało w okolicach chipsetu, a jak najszybciej opuszczało obudowę.

Link to post
Share on other sites
Gość badboykrk

no tak wczesniej komp miałem miedzy szafą a biurkiem w sumie zero przewiewu , system nie jest podkręcany , chciałem jakieś dodatkowe chłodzenie tylko nie wiem jakie... i niech poda ktoś nazwę softu którym mogę zmierzyć temp :P

Link to post
Share on other sites
Gość badboykrk

mam ale nie pokazuje temp płyty głównej tylko dysku i grafiki

 

procesor graficzny 38 stopni i temp HDD 33 stopnie

 

a jak daje na płyta główna : to mi piszę tak mikroukład (nieznane) , nazwa płyty głównej nieznane , z cd Gigabyte instalowałem wszystkie stery jakaś pi... ta płyta jest

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...