Skocz do zawartości

2x Intel Xeon L5639 do renderingu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez saddam,

Recommended Posts

jedyny test ktory znalazlem to:

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Xeon+L5639+%40+2.13GHz&id=1983&cpuCount=2

 

Mozliwe ze dwa takie nie moga sie zblizyc wydajnoscia do Intel Core i7-3930K?

 

czy to test ktory nie obrazuje wydajnosci w aplikacjach wielowatkowych...

 

czy  amd FX-8350 bedzie szybszy od tych 2 xeonow?

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

do renderingu jakiego ?


ja uzywam FX 8320 do 3d max i mudbox i daje rade...


nie równa się to do i7 ale podkręcony fx ma niezłe osiągi w tych aplikacjach :) jak wczesniej napisałem nie narzekam :) kupisz tylko dobrą płyte bez APM albo z jej wyłączeniem i procka podkręcisz  i nie będzie zbijać taktowania .. i hula aż miło, do gier fx nie za bardzo z intelami , ale do aplikacji jak najbardziej... wydajność co do ceny FX wygrywa

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

FX 8350 będzie dużo słabszy od tej pary xeonów. Pracowałem przez dość długi czas na tej generacji i nawet dawały rady przy renderingu. W porównaniu do i7 3930k wydajność powinna być nieco wyższa, ale z takim niskim taktem bardziej się to wszystko nadaje na serwer renderujący, niż na samą stację roboczą.

 

Przed zakupem upewnij się jeszcze co do pamięci, bo do tych xeonów zazwyczaj dokłada się RAM ECC, który jest niesamowicie drogi. Kompletna platforma 1U na Z68 + i7 2600k + 32GB RAM wyszła dużo taniej niż upgrade z 12GB ECC DDR3 do 48GB.

 

Link to post
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Intel-Xeon-L5639-Hexa-6-Core-2-13ghz-12m-5-86-LGA1366-SLBZJ-/300941776879?pt=US_Server_CPUs_Processors&hash=item46118717ef  takie dwa zakupilem. mam nadzieje ze nie jest to zadna sciema.. Z pamieciami i plyta glowna jakos sobie tez poradze.W serwisach sa drogie ale na ebayu i allegro idzie znalesc po taniosci.. 

Dzieki za odpowiedzi.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Dla dwuprocesorowej, ktos juz podkrecal te procesory na evga sr-2. Ja sam raczej nie bede ostro podkrecac. Bardziej zalezy mi na niskim poziomie halasu i mniejszym poborze pradu niz teraz mam. To co teraz co mam to tragedia, 2x E5420 i 4 kosci 4gb DDR2 fb dimm.

Chce tez to wszystko postawic na drewnianym stoliku, a nie w obudowie. Ewentualnie z gory jakas pleksja z otworami na cieple powietrze.


Jakie chlodzenie dac pod ta plyte? radiatory od sekcji zasilania procesorow, czy co to tam jest, sa wysokie na okolo 4 cm. budzet do 450pln za dwa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...