Skocz do zawartości

Gigabyte Radeon 4870 @ 512


Recommended Posts

Witam serdecznie!

Posiadam kartę graficzna Radeon 4870 @ 512 z Waszej firmy.

Karta pracowała bez problemu około pół roku, później zaczęła błędnie wykrywać monitor i nie mogłem ustawić rozdzielczości jaka została przypisana do mojego monitora (Asus VW223B) 1680x1050 dodatkowo kiedy robię skriny pewnym programem(Esl wire) w grze counter strike zrobione zdjęcia wyglądają tak: http://img17.imageshack.us/gal.php?g=co ... 031708.jpg

 

Wyglądałoby to na problem z oprogramowaniem, tym bardziej, że testowałem grafikę programem OCCT z zaznaczoną funkcją Error Check, po godzinie testów program nie wykazał żadnego błędu! Więc w czym jest problem skoro na pewno nie w monitorze, bo na innych kartach graficznych działa bez problemu... Do momentu kiedy działał (w momencie kupna) pamiętam, że pracowałem na wersji sterownika prawdopodobnie catalyst 8.5 z resztą pamiętam, że wszystko było w porządku od sterowników z płyty (około 8.3) aż do 9.5, na dzień dzisiejszy każdy z tych sterowników również powoduje błąd, wiec co jest grane? Czy takie usterki mogą być spowodowane np. uszkodzoną przejściówką dsub/dvi ? Czy może to wina karty graficznej i oddać ją na gwarancje?

Męczę się z tym problemem już długo... kartę kupiłem 14 listopada 2008.

Dodam jeszcze, że abym mógł ustawić rozdzielczość 1680x1050 muszę za każdym restartem systemu odinstalowywać monitor odłączać go od prądu, po chwili znów podłączać i zainstalować i tak kilkukrotnie aż do momentu w którym mi się poszczęści i karta załapie poprawny monitor, w innym przypadku zawsze jest default vga czy cos takiego.

Pozdrawiam

 

 

Proszę o pomoc, nie wiem już co może być przyczyną, na pewno nie adapter, więc co? Uszkodzenie karty graficznej? Po prostu ciągle błędnie wykrywa monitor, tylko czasami poprawnie, po nazwie, ale zazwyczaj wygląda to tak, że obraz nie mieści się na ekranie np. żeby zobaczyć pasek Windows muszę zjechać myszka na dół poza ekran i wtedy obraz się przesuwa, natomiast dzisiaj pokazała się nowa oznaka problemu, zamiast nie mieścić się na ekranie obraz był "za mały" do ekranu, mianowicie z każdej strony monitora ucina obraz (czarne pasy)...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sprawdzałem monitor na innym komputerze, problemu nie ma... Sprawdzałem graficzną pod kątem artefaktów i ogółem uszkodzeń kilkoma programami i nic nie wykazały... Na pewno nie jest to problem z systemem, bo dzieję się to od ponad pół roku, a w tym czasie właśnie przez ten problem zmieniałem system kilkunastokrotnie...

Monitor podłączony jest kablem d-sub z przejściówką dvi.

 

Wygląda to po prostu tak, że monitor raz jest wykrywany dobrze i wtedy nie ma żadnego problemu, a raz wykrywa go samoczynnie po restarcie komputera jako Default VGA monitor [ Single ] Normalnie wykrywa jako Asus VW223 i właśnie przy błędnym wykryciu obraz jest albo ucięty (nie mieści się na ekranie monitora, muszę jeździć myszką aby obraz się przesunął) wygląda to tak http://img180.imageshack.us/img180/3360/p2703101330.jpg albo po prostu nie mogę ustawić rozdzielczości 1680x1050 a maksymalnie 1440x900, czy to jest usterka karty graficznej? Powiedzcie mi proszę jak to chociaż zatrzymać jak już raz wykryje prawidłowo, aby nie wykrywał ponownie inaczej.

 

NAKRĘCIŁEM FILM jak wygląda mój problem, niestety nie mam dobrej kamery, więc tak, na początku mam rozdzielczość 1440x900 zmieniam na 1680x1050 i właśnie wtedy występuje problem. Może to pokaże Wam o co mi dokładnie chodzi... Po prostu monitor jest błędnie wykrywany i tak to wygląda ;/

 

poczekajcie aż filmik się przetworzy http://www.youtube.com/watch?v=7DXX_wHFzvQ

Link to post
Share on other sites

widzalem podobny problem przy podlaczeniu lcd za pomoca d-sub, a po podlaczeniu przez dvi przeszlo... gorzej u Ciebie bo nie ma w tym monitorze DVI.

 

Prawidlowe zainstalowanie odpowiednich sterownikow pod ten monitor powinno pomoc... ale poza tym nie wiem co doradzic

Link to post
Share on other sites

możę się powtarzam, ale jest szansa, że przy braku uziemienia + posiadanie mocnego zasilacza tak jak twój ->pfc nie działa ->napięcia hulają-> przy większej rozdziałce większe zapotrzebowanie na prąd -> arty

 

ale to tylko takie moje gadanie

Link to post
Share on other sites

Nie tez a jedynie przez usb to całkiem inna bajka... DisplayLink nie obsługuje wielu rozdzielczości, nie w tym rzecz.

Prosiłbym o odpowiedź ze strony firmy Gigabyte, mianowicie dlaczego karta Waszej produkcji błędnie wykrywa monitory? Jakie uszkodzenie tej karty powoduje taką usterkę?

 

 

Naprawdę nikt nie wie dlaczego moja karta ciągle źle wykrywa monitory? ;/

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie jest to wina sterownika ani monitora (8 miesięcy temu było ok, a sterowniki, których wtedy używałem na dzień dzisiejszy również dają ten sam błąd), uszkodzenie karty graficznej na 99% tylko nie wiem jakie uszkodzenie powoduje błędne wykrywanie monitora... Próbowałem na win XP, win Vista, win 7 na każdym to samo, ale objawia się na różne sposoby, na XP tak jak na filmie obraz nie mieści się na ekranie, na Viscie rozdziałka 1680x1050 działa tylko na pulpicie kiedy to wymuszę, aby działało w grach muszę znów milion razy próbować aby karta dobrze wykryła monitor, na Windows 7 nawet na pulpicie jest ciężko wymusić, a żeby działało w grach nie ma mowy...

Link to post
Share on other sites

Powtarzam 10 raz, ten monitor działa na sterownikach systemowych nie posiada własnych i na innych kompach jest wykrywany jako Asus VW223 i wtedy nie ma żadnego problemu! Dlatego jestem pewny, że to grafika, ale nie wiem co dokładnie ;/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...