Skocz do zawartości

Problem z nowym komputerem


Recommended Posts

Otóż kupiłem sobie nowy komputer. 

 

I pojawił mi sie pewien niepokojący problem, gry się notorycznie zawieszają, co nie odpale pogram moze 2 minuty i gra się zawiesza, w jednym przypadku z komunikatem że sterownik się wywalił po czy odzyskał sprawność. Windows jest świeżo zainstalowany, sterowniki do karty graficznej najnowsze. Temperatury nie przekraczają 40 stopni na GPU, w zasadzie nigdzie wyzej niz 50 stopni nie mam.

 

Sprzęt to:

Intel Core i5-3350 3,10 GHz
Pamieci Patriot 2x4 gb dual

Radeon 7850HD
Gigabyte GA+B75+D3V

Zasilacz Chieftec 500W

 

Wcześniej miałem Viste 32 bit, a teraz Win 7 64 bit.

Edytowane przez Debosy
Link to post
Share on other sites

Tzn tak, to jest różnie.

 

PAYDAY 2 Beta, wywala się po około 1 minucie.

GTA 4 po około 2-3 minutach.
Saint Row 3, raz sie wywalił do pulpitu z błędem (program wykonał nieprawidłową operacje... standard), a raz działał tylko słychać było sam dźwięk.

Mortal Kombat wywala się z błędem D3D Error.

 

 

Co do sterowników zainstalowałem najnowsze ale stabilne, nie te od bety.

 

 

 

Daj lekko taktowanie rdzenia i pamieci karty graficznej w dół w MSI Afterburner, o kilka cyferek i zobacz czy pomogło. I jak z temperaturami?

 

Temperatury są ok, a nic nie było podkręcane jeślo o to chodzi.

Edytowane przez Debosy
Link to post
Share on other sites

 

 

Temperatury są ok, a nic nie było podkręcane jeślo o to chodzi.
 

Nie musiało być podkręcane, czasem jest tak że producent da za małe napięcie lub za duże takty. Jak pisałem, spróbuj albo obniżyć taktowania albo dać delikatnie do góry napięcie.

 

 

 

 Tzn mam usunąć Catalyst czy downgradeować sterowniki. 
 

 

Tak, zainstaluj najnowsze ale nie bety, tylko najnowsze stabilne wersje

Link to post
Share on other sites

generalnie tak:

- zainstaluj starsze sterowniki

- zainstaluj tak jak radzi MSI Afterburner i podbij napięcie o jeden skok ewentualnie zmniejsz taktowanie np o 10mhz na rdzeniu i pamięciach

- uruchom jakiś test np prime95 który będzie sprawdzał tylko procesor, a następnie coś tylko na graficzną np furmark (być może to procesor się wykłada - jakie masz temp w stresie?)

Link to post
Share on other sites

Operacje ze sterownikami nie przyniosły rezultatu. 

 

MSI Afterburner zwyczajnie odłorze do jutra, bo wczesniej sprawdze na mocniejszym zasilaczu i z inną kartą bo może gpu mieć problemy z napięciem lub karta jest walnięta.


Na starej karcie graficznej 4850 HD, wentylatory pracują szybciej, komputer działa jakby żwawiej, mocniej wieje.

 

Na 7850 HD praktycznie go nie slychac jakby wogóle nie kręcił wentylatorami albo robił to bardzo wolno, nawet w trakcie grania, tak więc wstewpnie sproboje mocniejszy zasilacz bo mozliwe ze brakuje mu mocy.

Edytowane przez Debosy
Link to post
Share on other sites

Nie no aż tak głupi nie jestem.  :) Zasilanie jest podpięte. 

 

Afterburnerem napięc nie podkrece bo mie ma cyfrowego licznika tylko analogowy.

Radeon 4850 śmiga bardzo dobrze.z reszta podzespołów wiec albo Karta jest rypnieta albo zasilcz nie jest w stanie jej zapewnic odpowiedniej mocy.

 

Mimo tych 500 W zasilacz juz ze 3-4 lata ma więc (ze starym sprzętem dzialał bez zarzutu)...

 

Odpaliłem test grafiki w OCCT, i test zakończył się po 3 minutach blue screenem.

 

 

 

 

Zainstalowałem sterowniki 12.10, najnowsze i najnowsze w wersji beta. Bez skutku. 

 

Jeśli karta jest zepsuta to ich w tym sklepie pozabijam, zwlaszcza ze dopiero co mi wymieniali w tym zestawie rypniętą płytę główną.

Edytowane przez Debosy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...