Skocz do zawartości

Audacity - Jak pozbyć się cichych dźwięków/zakłuceń?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ElitarnyPL,

Recommended Posts

Witam mam pytanko.

Jak w programie Audacity mogę pozbyć się cichych dźwięków które z tła?

One są ciche ale gdy normalizuje swoje nagranie to wtedy się podgłaśniają i już trochę przeszkadzają.

 

Chciałem użyć obetnij cisze. I to też było by najlepsze. Tylko niestety obcina ciszę... A ja bym chciał to co on wycina zastąpić ciszą(taką cichą) :)

 

Da się to jakoś zrobić?

Link to post
Share on other sites

Nie znam osobiście Audacity, ale generalnie jest kilka metod na usuwanie zakłóceń z nagrań które można zastosować w edytorach audio. Pierwszy sposób to użycie bramki szumowej lub expandera dynamiki (jeżeli Audacity obługuje wtyczki drectX lub VST to możesz takowych użyć) i odpowiednio ustawić poziom tresholdu sygnału i obwiedni (o ile taką posiada dana wtyczka) aby nie obcinało cichych dźwięków a tylko same zakłócenia. Inna metoda to użycie redukcji szumów opartej na bazie samplingu i analizy FTT gdzie wyszukujemy w materiale charakterystyczne miejsce z samymi zakłóceniami a następnie program dokonuje na zasadzie porównania i różnicy sygnałów redukcji szumów, kolejna metoda to ręczna edycja zakłóceń na bazie analizy spektralnej (to już dla bardzo zaawansowanych) - obie te ostatnie metody są dostępne tylko w zaawansowanych edytorach audio, ale dają najlepsze rezultaty. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Audacity nie posiada profili które moga pomóc koledze, jedynie

Adobe Audition

DartPro

DiamondCutForensics (DFC)

Steinberg WaveLab/Clean

Sony Sound Forge

i apropos Adobe Audition

http://forum.hotfix.pl/programy-za-free/starsze-wersje-produktow-adobe-za-free-t23452.html

http://0db.pl/2013/01/07/adobe-rozdaje-audition-3-0/

Polecam post nr 8

czytaj

dodatkowe narzedzia za free mozna wykorzystać z linuksowego dystro Ubuntu Studio

klick

Edytowane przez Fix00ser
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...