Skocz do zawartości

na co zmienić GeForce GTX275 ?


Recommended Posts

witam.

 

posiadam od 3 lat GTX275, generalnie działa, ale powoli czas na coś szybszego.

niestety ciężko mi coś wybrać, bo mojej karty już od dawna w rankingach nie ma.

 

staram się użyć porównywarki

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

 

wynika z niej, że musiałbym kupić co najmniej Radeona 7850 lub trochę droższego GF 650ti lub 660

dobrze rozumuję ?

 

procesor to i5-750 (@3.2GHz)

Link to post
Share on other sites

275 jest nie wiele mocniejszy od gtx 460 w wersji 768mb, więc słaba nie jest karta, jeśli byś mógł podać jaki masz budżet i zasilacz bo jest to bardzo ważne.
Karty procek nie będzie ograniczać, jeśli masz kasę na 660, to za 50zł więcej masz 660ti czyli sporo szybszą kartę to kup go, jeśli nie masz zbytnio kasy to kupuj 7850 to świetna karta, z bardzo dobrymi osiągami OC, po OC jest nawet szybsza niż GTX660 po OC.
Ja bym tutaj włożył 660ti i najwyżej jeszcze lekko OC zwiększył (mniejsze spadki np w BF3).

Link to post
Share on other sites

to jabyś miał sakwe bez dna i każda propozycja ujdzie, ale im tańsza tym lepsza


chociaż trochę za 700 zł kupisz 2x szybszą niż Twoja teraźniejsza


jeżeli używki wchodzą w gre


proponuje poszukać 7870


http://allegro.pl/asus-hd-7870-diablo-2gb-ddr5-i3443376141.html to wszystko czego Ci trzeba teraz


z 275 przesiadka to dostaniesz jobla na nobla :D

Link to post
Share on other sites

275 jest nie wiele mocniejszy od gtx 460 w wersji 768mb

 kupuj 7850 to świetna karta, z bardzo dobrymi osiągami OC, po OC jest nawet szybsza niż GTX660 po OC.

co za bzdury..

Edytowane przez MAŁY
Link to post
Share on other sites

@Up właśnie napisałem o tym 660ti, ale chyba jednak od Zotaca wziąć, tylko nie pamiętam w jakim sklepie są/były po 750zł.
Nie jedna z najlepszych tylko najlepsza pod względem cena/wydajność :D.

Link to post
Share on other sites

trochę zdziwiony jestem, tak jakby postęp w kartach graficznych przez ostatnie 3 lata, ledwo następował.

swoją kartę te prawie 4 lata temu kupiłem za ~700-800pln.

okazuje się, że żeby kupić szybszą kartę, muszę wydać podobną kwotę teraz....

Link to post
Share on other sites

@Up 

 

Dobrze prawi. Akurat karty graficzne zapierdzielają jeśli chodzi o rozwój. że po kilku latach możesz kupić w podobnej kwocie coś 2-3 razy wydajniejszego (choćby na podstawie punktacji 3dmark11. I ostatnio szczególnie był skok generacji z HD 6xxx-7xxx i gtx 5xx-6xx-7xx. Zazwyczaj skok tego samego segmentu ale nowszej generacji (np hd6950-hd7950 etc) to 2-3 k pkt w 3D mark 11. 

Link to post
Share on other sites

to jest tak, że jak wychodzi jakaś seria kart dajmy na to te GTX 5XX, najpierw wychodzi coś dla ludzi czyli 560 GTX, i w tym samym czasie wychodzi masakrator i popisówka na dane czasy typu 590 a potem robią modele pośrednie, u radeona też pierwszy był 7970 a potem wyszedł 7770 i 7870 itp, jak na teraz to wg mnie się nie opłaca brać np, 7770 skoro 6850 jest wydajniejszy i tańszy


i jest niby z poprzedniej generacji ale co to zmienia, skoro wszystko jest na jego korzyść, cena i wydajność i dlatego już nie produkują bo gdyby był na pułkach wraz z 7770 i tańszy do tego, to by w ogóle 7770 nie miał racji bytu

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość DANNY__79
procesor to i5-750 (@3.2GHz)

 

Do i5-750 (jeszcze jak będzie OC) możesz z powodzeniem wstawić dowolny GPU (włączając w to gtx780). Wszystko zależy od budżetu jaki masz ochotę na to przeznaczyć.

 

Zapoznaj się z tym tematem.

Link to post
Share on other sites

Ja pindole :)

GTX 460 slabszy od 275 ? Co ja czytam, chyba mi mozg wyparuje (albo musze zapuscic 3DMarka 2003)... Oczywiscie, ze w starszych produkcjach moznaby mowic, ze to karty porownywalne, ale w nowszych 460 ewidentnie bedzie szybsza.

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-zotac-geforce-cuda-gtx660-i3458340512.html

 

To bedzie lepsza karta, szczegolnie w dobie faila Radeonow i microstutteringu (no chyba, ze wolisz oszczedzic na Radeonie i instalowac sobie wieczne Bety softu).

 

http://www.anandtech.com/bench/product/778?vs=783

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...