Skocz do zawartości

Zerowa wydajność karty Nvidia GeForce GTX275


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez yberhaxer,

Recommended Posts

Jeżeli nie masz możliwości sprawdzenia go na innym komputerze z lepszą zasiłka rozważyłbym odesłanie.

@up

Masz po prostu dobre chłodzenie w obudowie. Widziałem GTX'a 260, który miał stopiony plastik przy zasilaniu.

Edytowane przez WaxYL
Link to post
Share on other sites

Autorze jak ty chcesz odpalić 3Dmarka11 jak ty nie posiadasz karty graficznej obsługujące DX11? Na tej karcie możesz odpalić 3Dmark Vantage to pierwsza sprawa a druga sprawa odpal GPU Z i zrób screna z zakładki Graphics Cards a nie sensor jak zobaczę tego screna to będziemy myśleć dalej bo jak już ktoś wyżej napisał wydaje mi się że twoja grafika nie pracuje w PCI-E 16x tylko wolniej.

Link to post
Share on other sites

Więc sprawdziłem kartę u kolegi no i działa... wszystko gry odpalają się bez lagów FPS w porządku... tylko gdy włączyliśmy 3Dmarka w trybie performance to na drugim teście graficznym komputer się wyłączył. Z karty waliło żelazkiem, nie można było dotknąć radiatora. Nie wiem dlaczego nie uruchomiło się chłodzenie np. do 60% mocy wiatraka. Później przeprowadziliśmy test w 3DMarku z wentylatorem na 100% no i wynik również nie najlepszy... Komputer się nie wyłączył, ale temperatura po testach osiągneła 69 stopni.

http://i43.tinypic.com/35bd111.png

Wynik z 3Dmarka:
http://i40.tinypic.com/o6i6jd.png

Edytowane przez yberhaxer
Link to post
Share on other sites

Nie używasz jakiegoś programu np Evga Precision?

Jeżeli tak to najbezpieczniej jest ustawić prędkość wentylatorów na auto, bo nie rozumiem dlaczego wentylatory nie przyśpieszyły wraz ze wzrostem temperatury?

Wynik GPU Score raczej w normie

Link to post
Share on other sites

Tylko ze to są wyniki na komputerze kolegi. I ciągle gnębi mnie ten wentylator... na AUTO się wyłączył właśnie i wcale wentylatory nie przyśpieszają przy wzroście temperatury. Tylko pytanie dlaczego u mnie ten GTX275 nie działa :/?
 

 

 

a jak w grach ? testowałeś znów ? w 3dmarku wygląda ok ale to nie wszystko 

 

Testowałem GTA IV na bardzo wysokich działa w 30 FPS oraz GRID na ULTRA ale fpsów nie patrzyliśmy, ale wszystko chodziło jak marzenie. Oczywiście w rozdzielczości 1920x1080

Edytowane przez yberhaxer
Link to post
Share on other sites

kolega ma zasilacz MODECOM LOGIC 500W i grafikę GAINWARD HD4870 512MB. Zanim swoje mądrości na temat firmy LOGIC zaczniecie wygłaszać, wiedzcie że ten zasilacz pracuje u niego od 5 lat i nie ma z nim żadnych problemów. Format zrobię już jutro i powiem jak wszystko śmiga :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jaki pobor pradu mial 4870?

4870 ma mniejszy pobor mocy oraz twoj kolega posiada lepszy zasilacz. Pod obciazeniem 275 potrafi osiagnac ponad 300w.

 

No z tym poborem to troche przesadziles bo ta karta nie wezmie w zyciu wiecej niz 250W.

Jej pobor przy benchach to max troche ponad 200W

Ba nawet na stronie producenta masz podane 219W a ty tu z ponad 300 wyskakujesz

Edytowane przez silentpa100r
Link to post
Share on other sites

:wariat: A jaki pobor pradu mial 4870?

4870 ma mniejszy pobor mocy oraz twoj kolega posiada lepszy zasilacz. Pod obciazeniem 275 potrafi osiagnac ponad 300w.

Masz 275?

Karta ma TDP na poziomie 219W więc nie popadajmy w paranoję, bo za chwilę się okaże, że żre więcej od gtx-a 295

Edytowane przez gtr76
Link to post
Share on other sites

jakich błędów... nie wiem nawet jak ewentualnie sprawdzić te błędy, a ten 3DMark to wersja darmowa więc nie mam nawet możliwości zmienić tam opcji. W menedżerze urządzeń w Stanie urządzenia jest, że "urządzenie działa poprawnie"

Edytowane przez yberhaxer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...