Skocz do zawartości

Zerowa wydajność karty Nvidia GeForce GTX275


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez yberhaxer,

Recommended Posts

Witam!

Ostatnio kupiłem kartę graficzną Nvidia GeForce GTX275. Zaraz po tym jak listonosz ją przyniósł, zamontowałem ją do komputera i rozpocząłem instalację sterowników. Tutaj nastąpił pierwszy problem, a mianowicie po naciśnięciu "Install Driver" pierwsze co się instaluje to DirectX 9. Po zainstalowaniu DirectaX wywala okno z błędem "nvsetup run time error 53 file not found" i w związku z tym sterownik graficzny się nie zainstalował. Sterownik pobrałem ze strony nvidii i zainstalowałem, ale to mało pomogło bo karta ma praktycznie zerową wydajność w grach(sprawdzałem w grze GRID 2). Moja poprzednia grafika geforce 8800gt lepiej "śmigała", a przecież gtx275 jest o wiele lepsza. Więc nie wiem czy źle coś podłączyłem czy karta jest wadliwa. Także w związku z tym PROSZĘ o pomoc. Mój sprzęt to:

procesor:c2d e4300 1,8GHz

ram:1GB DDR2 Goodram

płyta główna: asus P5KPL-AM SE

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Według mnie e4300 taktowany zegarem 1,8GHz lekko ogranicza 8800 gt, a co dopiero gtxa 275.

 

 

praktycznie zerową wydajność w grach

A po tym cytacie domyślam się, że chodzi o zerowy przyrost wydajności, tylko autor napisał to tak nieskładnie  :P

Link to post
Share on other sites

Podrzuć wyniki z jakiegoś benchmarka i sprawdź w GPU-Z jakie zegary ma karta podczas obciążenia.

ściągałem 3DMark, ale jakieś errory wywala

Możesz sprecyzować ? 

mam na myśli, to że gry które powinny śmigać w 30fps gram w 5-10fps

A ja po tym fragmencie domyślam się, że jest inaczej.

wydaję mi się, że gtx jest o niebo lepszy wiec chyba tu autor komenta nie zabłysnął

Link to post
Share on other sites

Być może tutaj.

 

Druga możliwość, to, że PCI-Express chodzi na x2, x4... Wejdź w BIOS i coś tam sprawdź. Podaj zasilacz. Zobacz, czy dobrze podpiąłeś...

zasilacz Fortron 400W, wydaję mi się że wszystko jest podłączone jak trzeba czyli podwójne dodatkowe zasilanie, w BIOSIE nie wiem co mam sprawdzać, a w teście wydajności na pulpicie i w grach na win 7 karta ma 7.2p. na 7.9 możliwych. mam jeszcze dwa kable, ale nie mam pojęcia do czego one służą.

Edytowane przez yberhaxer
Link to post
Share on other sites

-skoro bugi sadziło przy driverach, to nie można mówić o niczym póki się sterowniki prawidłowo nie zainstalują, jeżeli wgrało standardowe VGA, i tyle to nie dziwne że tak słabo, musisz sobie poradzić z driverami, dla spokoju zainstaluj windowsa na innej partycji i tam zainstaluj stery do GTX-a i odpal gre jakąś, i wtedy obczaj


poza tym niech nikt nie zwala na proc, bo miałem okazje się pobawić taką opcją, że włożyłem mojego 7870 do e2160, i ogólnie sam padłem ze zdziwienia, że większość gierek szła płynnie, nie to co na 250gts, także raczej winy bym w driverach szukał

Link to post
Share on other sites

-skoro bugi sadziło przy driverach, to nie można mówić o niczym póki się sterowniki prawidłowo nie zainstalują

ja mam sterowniki zainstalowane ze strony nvidii tyle, że to nic nie daje że one są. A tak a propos to porc kręcony na 2.3GHz. I nie rozumiem po co mam drugiego windowsa na inną partycję instalować

 
Link to post
Share on other sites

ale mówiłeś że Ci jakieś bugi waliło przy sterach na początku


uważam że na czystym systemie lepiej się zorientować co jest grane, potem wrócić do swojego windowsa i naprawić, więc tylko dlatego proponuje postawić windowsa czystego, żeby sprawdzić czy będzie działać jak powinno, jeżeli tak, to wracasz do swojej starej instalki i tam się grzebać będziesz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...