Skocz do zawartości

nagrywarka dvd czyta połowę płyty dwuwarstwowej ??? POMOCY


Recommended Posts

Moja nagrywarka DVD to Samsung TSST corp SH-S203N

 

mam taki problem iż przy próbie skopiowania jakiejkowiek płyty dwuwarstwowej czyli dvd9 połowa płyty nie kopiuje sie ?

 

Zainstalowałem nowe fireware do niej czyli wersje SB02.

 

I dalej nic po włożeniu dwuwarstwowej płyty nagrywarka tak jakby piszczy chwilę potem odczytuje płytę i z tych 6gb kopiuje ponad 3 i staje prędkość spada .

 

Czasami kopiuje do końca ale z 15 mb predkość spada do 200 kb/s  co trwa i trwa.

 

Soczewkę przeczyściłem nie była zabrudzona.

 

Czy jest mozliwość że coś się może w jakimś sterowniku odłączyło i dlatego nie czyta 2drugiej warstwy ???

 

Proszę o pomoc bo nagrywarka jest dobra posiada funkcję LIGHTSCRIBE do wypalania etykiet , nowa to koszt około 300 zł.

Link to post
Share on other sites
mi nie chodzi o nagrywanie tylko o to ze nie czyta połowy płyty dwuwarstwowej

 

Jeżeli tak jest to jest uszkodzona nagrywarka.

 

 

 

nowa nagrywarka 60 zł ale ja mam z light scrible około 300 zł

 

Dałeś 300zł ta nagrywarkę DVD z light scrible? To ci powiem że nie źle przepłaciłeś ponieważ nowa nagrywarka z light scrible koszyuje około 60 zł

 

 

 

Zainstalowałem nowe fireware do niej czyli wersje SB02.

 

A mogę wiedzieć po co bawiłeś się firmware? Najprawdopodobniej sam uszkodziłeś nagrywarkę. Spróbuj wgrać ten firmware co był wcześniej

Edytowane przez Faflucy
Link to post
Share on other sites

nagrywarka juz przed fireware nie czytała 2warstwy 

 

wiec spróbowałem wgrac fireware ale dalej to samo

 

ja nie dałem za nią 300 zł  tylko tyle ona kosztowała  była juz wmontowana w kompie


a jak usunąć nowy sterownik i zainstalować stary bo jak od razu instaluje stary na nowy to nagrywarka nie odpowiada ??

 

w programie pokazuje ją jako boot


mi nie chodzi o nagrywanie tylko o to ze nie czyta połowy płyty dwuwarstwowej

 

czego to jest przyczyną , może jakiś mechanizm w nagrywarce nie przesuwa suwaka z laserem do tyłu ????

 

nowa nagrywarka 60 zł ale ja mam z light scrible około 300 zł

 

Jeżeli tak jest to jest uszkodzona nagrywarka.

 

 

 

 

Dałeś 300zł ta nagrywarkę DVD z light scrible? To ci powiem że nie źle przepłaciłeś ponieważ nowa nagrywarka z light scrible koszyuje około 60 zł

 

 

 

 

A mogę wiedzieć po co bawiłeś się firmware? Najprawdopodobniej sam uszkodziłeś nagrywarkę. Spróbuj wgrać ten firmware co był wcześniej

Możesz mi podać link do takiej nagrywarki z light scribe która kosztuje 60 zł  , bo nie widzę takich za 60 to bez light kupisz :)

Link to post
Share on other sites

Proszę tutaj masz za 80 zł Nagrywarek DVD z light scrible. A tak naprawdę ciężko dostać teraz taka nagrywarkę ponieważ technologia light scrible nie przyjęła się i mało kto z tego korzystał sam też posiadam taka nagrywarkę i powiem że wypaliłem tylko jeden obrazek żeby zobaczyć jak to wygląda i powiem szczerze że kiepsko

Link to post
Share on other sites

Ile wypalasz miesięcznie etykiet, że tak Ci na LightScribe zależy?

Na dzień dzisiejszy jest to już praktycznie martwy format i nagrywarki z nim są ciężkie do znalezienia.

W chwili obecnej można już tylko szukać starych modeli LG, bo nikt więcej takowych nagrywarek nie produkuje.

Obecnie jeszcze w niektórych sklepach można znaleźć GH22LS70, ale musisz się pośpieszyć, bo to już końcówka.

Wbrew opisom na stronach sklepów nagrywarki BlueRay nie mają obsługi LS, poza jednym czy dwoma modelami LG.

Skoro nie ma nagrywarek LS, to pewnie tylko kwestia czasu jak nie będzie też dostępu do płyt.

Poniżej masz cytat :)

Companies such as HP, Samsung, LaCie and LiteOn have discontinued or are fading out LightScribe drives as of June 2013 with only LG still manufacturing drives.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Proszę tutaj masz za 80 zł Nagrywarek DVD z light scrible. A tak naprawdę ciężko dostać teraz taka nagrywarkę ponieważ technologia light scrible nie przyjęła się i mało kto z tego korzystał sam też posiadam taka nagrywarkę i powiem że wypaliłem tylko jeden obrazek żeby zobaczyć jak to wygląda i powiem szczerze że kiepsko

z tą nagrywarką jest różnie na jednej stronie pisza że ma light a na 2 ze nie

 

chyba nie ma bo powinna miec logo light scribe na obudowie a ona nie posiada takiego

Edytowane przez boss7891
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...