Skocz do zawartości

Czy w Logitech Anywhere MX można zaprogramować rolkę?


Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem myszki Logitech Anywhere MX - ale ona jest pozbawiona standardowego przycisku w rolce (działa jedynie przełączanie w tryb szybki i dokładny). Chciałem się spytać, bo nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji a może ktoś ją posiada i wie, czy istnieje możliwość ustawienia akcji dla rolki w oprogramowaniu Setpoint? W modelu MX Revolution (model starszej generacji z tym że odmiany biurkowej nowej Performance MX [w której to znowu do przełączania trybu pracy rolki istnieje osobny przycisk tak samo jak w Marathon Mouse M705]) istnieje możliwość ustawienia akcji dla scrollera, a ten jest połączony z elektroniką, pomimo iż domyślnie po jego naciśnięciu nic się nie dzieje oprócz przełączenia trybu pracy rolki (to w oprgramowaniu Setpoint istnieje możliwość ustawienia dowolnej akcji dla tego przycisku, włącznie z udawaniem "tradycyjnej rolki jako trzeciego przycisku" - mniej wygodne bo przy okazji zmienia się tryb scrollingu, ale przynajmniej działa). Chodzi oczywiście nie o funkcje wychylne (lewo, prawo) tylko centralne naciśnięcie kółka. Sprawdzałem u znajomego na Revolution MX jak wcześniej wspomniałem i tam to działa, więc już zadowolony postanowiłem się upewnić czy z Anywhere będzie tak samo, ale jak pytałem ludzi na zagranicznych forach nt. Logitecha Anywhere MX uzyskiwałem odpowiedzi że w tym przypadku Setpoint nie umożliwia ustawienia żadnej akcji pod rolkę - co dyskwalifikuje tą mysz jeśli chodzi o mnie, gdyż środkowy przycisk jest bardzo przydatny chociażby przy przeglądaniu internetu w operze (zamykanie zakładek, otwieranie zakładek w tle, seryjne zapisywanie zdjęć, szybkie pobieranie plików w domyślnie wskazane miejsce) nie wspominając nic o edytorach audio i wideo w których przyszło mi siedzieć. Będę wdzięczny za odpowiedź, od niej zależy to czy kupię tą mysz, bo tania nie jest a brak środkowego przycisku to ogromna wada (zwłaszcza że w Performance MX jak wcześniej wspomniałem zrobili do tego oddzielny przycisk, a w Revolution MX przynajmniej daje się pod ten przycisk podpisać samemu funkcję 3 przycisku). Tak więc jeszcze raz proszę ewentualnych posiadaczy tej myszy czy też kogoś kto miał z nią bliższy kontakt o pomoc.

 

Przy okazji zapytam, opłaca się kupować MX AIR w tej cenie? (cena praktycznie taka sama co Anywhere a dochodzą "powietrzne" możliwości, wadą za to jest duży odbiornik, starsza technologia lasera i krótsza żywotność baterii/akumulatora):

http://www.allegro.pl/item946380971_logitech_mx_air_steruje_na_biurku_i_w_powietrzu.html

 

 

Myślałem jeszcze nad jakąś myszką Bluetooth, ale tyle złego co się o nich naczytałem (gubienie sygnału, szybsze zjadanie baterii, brak precyzji - milimetrowe przeskokoi kursora brak płynności) to chyba jednak wybiorę radiówkę...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...