Skocz do zawartości

Niewłączający się komputer.


Recommended Posts

Witam dzisiaj w czasie gry wyłączył mi się komputer i pojawił czarny ekran. Ponowne próby włączenia były nieudane, komputer włącza sie na ok 1 sek zaczynają się kręcić wentylatory i koniec dalej nie idzie. Bios resetowałem kilka razy i nic, zasilacz sprawny bo zwierałem piny i go uruchamiałem bez płyty. Te objawy wskazują na uwalona płytę? Wyswietlacz bledow na plycie nawet sie nie wlacza.

 

Sprzet: i5 2500k, macho, asrock p67 pro3, crucial ballistix sport 2x4gb, HD4850,haf 912+, corsair cx500m

Edytowane przez imiemichal
Link to post
Share on other sites

Witam tak jak napisałeś wygląda na na upaloną płyte główną a w szegułach o układ BGA podejrzewam, jak byś miał sprawdzić czy działa ci reszta twoich podzespołów na innej płycie było by gienialnie ale jak wspomniałem wygląda to na to że płyta jest uwalona pozostaje tylko gwarancja 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz to markowa konstrukcja corsiar jak by był jaki  provlem z zsialczem to z tyłu przy włączniku zaczeła by się palić czerwona lapka jak ona się nie pali zasilacz jest dobry jak naprawiałem komputery moim klientom to w systuacji takiej jak u ciebie zazwyczaj była płyta padnieta

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość usunięty

 

 

komputer włącza sie na ok 1 sek zaczynają się kręcić wentylatory i koniec dalej nie idzie.

Tak jak koledzy - prawdopodobnie płyta, skoro nawet wyświetlacz błędów się nie uruchamia. Oddaj sprzęt do serwisu.

Link to post
Share on other sites

Płyta oddałem w poprzednią środę do netpunktu morele. Pracownik zdjął zaślepkę od socketu a ja oczom nie wierze.. 5 pinow pogietych, nawet nie wiem kiedy sie to stalo, przez moja glupote jestem prawdopodobnie 300zl w plecy :/ Plyta zostala przyjeta na gwarancje warunkowa i to juz zalezy od asrocka jak to sie dalej potoczy.. Poczytalem troche opinii o reklamacji w morelach i chyba wiekszosc miala racje co do czasu realizacji, plyta lezy tam tydzien i caly czas status towar przyjeto.

Link to post
Share on other sites

Jak to mówią: człowiek uczy się na błędach. To jest pierwszy komputer który złożyłem sobie sam, przy montażu było wszystko dobrze a przy demontażu się zagapiłem i stało się. A co do moreli to jak zamawiałem to było bez zarzutu, zwykle na drugi dzień do odbioru w netpunkcie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...