Skocz do zawartości

Thermaltake Smart SE Modular 630W czy warto???


Recommended Posts

Deus m1 650W już zainstalowany, bardzo ładnie wykonany, elementy super spasowane, całość lepiej wygląda niż w moim nienajgorszym przecież enermaxie pro. Wszystko do siebie pasuje, nic nie lata, nic nie trzeszczy. Jestem bardzo zadowolony z tego jak ten produkt jest wykonany.  

Instalacja obyła  się bez problemów, komputer od razu się uruchomił, wszystko działa jak należy, pod obciążeniem samego zasilacza nawet nie słychać.

 

 

 

to  podłącz sibie zasilacz 350W do 660TI i sprawdź co się stanie  :D  mylisz niestety kompletnie pojęcia, pobór prądu nie jest równoznaczny z tym jaką mocą ma mieć zasilacz. To są zupełnie inne rzeczy i nie wiem po co Ty w ogóle to podajesz? To ma być dowód na Twoją niewiedzę?

nie wiem śmiać się czy płakać, jaki portal takie forum

Niewiedzę zaprezentowałeś sam pisząc herezje, że zasilacz 550W nie wystarczy. Już 3 użytkowników Ci to wytknęło, w tym T.luk-moderator, z którego to chcesz się śmiać lub płakać.

Człowieku twoja mizerna karta pod max obciążeniem, po OC wraz z pozostałymi podzespołami zeżre max 300W !!!!.

Dociera to do Ciebie ? Kupując zasilacz 550W masz ogromny zapas mocy. Ty jarasz się własnym wyborem i brniesz we własnej niewiedzy. Za takie herezje jakie tu prezentujesz powinieneś dostać z miejsca ostrzeżenie.

I na koniec napisz mi gdzie ja doradzałem zakup zasilacza 350W ?

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

moderator  a nawet nie zrozumiał mojego pytania, szukałem dokładnego opisu zasady działania tej technologii e-plug, a on mi odpisał to co mogę sobie w 10 sekund sprawdzić na internecie, podobnie wypowiadacie się w tematach w których wiedzę czerpiecie z jakiś tam testów, opieracie na dziwnych przesłankach, nijak ma się to do rzeczywistości. Bo jak napisałem enermax 425W mający 396W na lini 12V okazał się za słaby do mocno podkręconego 660TI z I5 750 2600Mhz. To raz,. a dwa producent karty wyraźnie podaje minimalną moc linii 38A więc Ty i 3 inne osoby kontra Asus :)  Obojętnie zresztą każdy postępuje według własnego doświadczenia, tyle, żę jedni opierają się ta tym co ktoś napisze na forum i potem płaczą.

Link to post
Share on other sites

 Bo jak napisałem enermax 425W mający 396W na lini 12V okazał się za słaby do mocno podkręconego 660TI z I5 750 2600Mhz.

 

 

Ten zasilacz nie jest za słaby dla tej konfiguracji Nie wprowadzaj ludzi w błąd za to będą bany!

Link to post
Share on other sites

Nie strasz banem bo się ośmieszasz.

A w  sumie to widzisz nie dziwię się że tak się upierasz przy swoim, bo i ja tak myślałem oglądając wykresy i teoretyczny pobór prądu. Niestety rzeczywistość jest inna niż wynikałoby to z wykresów i teorii

u mnie ten zasilacz okazał się za słaby. U ciebie też tak by było jakbyś taką konfigurację miał  :D różnica jest taka że ja to sprawdzałem, dokładnie to na fabrycznych wartościach zasilacz się resetował po zmniejszeniu boosta GPU o 100Mhz do około 1100 zasilacz dał owszem radę, ale jak widać było to już na granicy. To samo zresztą twierdzi producent. Na przyszlość myślę że więcej pokory by się przydało.

Edytowane przez kris750
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sorry mój błąd pomyliłem się z (Thermaltake Smart SE Modular 630W ) zobaczyłem tylko na temat a nie spojrzałem do końca na zasilacz tego enermaxo którym wspomniałeś w poście . Zwracam honor i przepraszam. Masz rację enermax nie wyrabiał  sama karta po oc to pułap mocy około (300w ) do tego procesor 120w po oc. Jak nie więcej no i mamy wszystko jasne. Ten enermax to też stara leciwa konstrukcja.


 

 

bo i ja tak myślałem oglądając wykresy i teoretyczny pobór prądu. Niestety rzeczywistość jest inna niż wynikałoby to z wykresów i teorii

 

Osobiście powiem ci nie sugeruje się tym (chodz nie powiem ze nie ) sam sprawdzam jak ma możliwość do danych podzespołów

Link to post
Share on other sites
Zwracam honor i przepraszam. Masz rację enermax nie wyrabiał  sama karta po oc to pułap mocy około (300w ) do tego procesor 120w po oc. Jak nie więcej no i mamy wszystko jasne. Ten enermax to też stara leciwa konstrukcja.

 

Jesteś pewien tego poboru ?????

Cała platforma pobiera max 300-330W - nie sama karta. To jest pobór po OC karty !

 

Pomiaru energii dokonaliśmy przy pomocy watomierza. Poniższe wartości dotyczą całej platformy testowej (oprócz monitora, głośników, drukarki, itd.).

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/zotac-geforce-gtx-660-ti-extreme-test/strona/18959.html

http://www.techspot.com/review/565-nvidia-geforce-gtx-660-ti/page11.html

http://www.anandtech.com/show/6159/the-geforce-gtx-660-ti-review/18

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien tego poboru ????? Cała platforma pobiera max 300-330W - nie sama karta. To jest pobór po OC karty !

Racja bylem po paru głębszych teraz ciężko będzie to sprostować %-)

 

Podsumowując  Eenermax( ale jaki model strzelem (naxn) 450W)   starczy do GTX600ti i Wykręconego i5 750 .

 

Zaraz napiszesz a mi zasilacz nie wyrabiał i sie resetował ? No na pewno ma swoje lata i jest już zajechany.

Link to post
Share on other sites

to nie jest nanx, napisalem przeciez ze to jest model pro 82+ 425W, jego następcą jest ta nowa seria triatlor. I nie nie jest zajechany, jest w pełni sprawny, jest wykonany z wysokiej jakosci kodensatorów producent gwarantuje pelna sprawnosc tego zasilacze podczas nieprzerwanej pracy przy temp. roboczej 50st C. U mnie nie był obciążony nawet w połowie, mialem niepodkreconego i5 750 i niepodkreconego radeona 5770, w dodatku nie grałem w nic na tej karcie, a mam go od nowości.

Poza tym skad te dane ze platforma z i5 750 i 660ti pobiera zaledwie 300W, zmierzyles to sam czy wyczytalas? na youtubie na kanale videotesty Daniel mierzy wielokrotnie pobór pradu takze z gtx 660ti i ze słabszym gt 660 i nigdy nie mial 300W, sredni pobór dochodził do 380, najwyższy zarejestrowany przez czujnik był jednak wyższy.

Edytowane przez kris750
Link to post
Share on other sites

Przestań wypisywać swoje herezje. Dalej kieruj się testami Daniela z YT a daleko zajedziesz.

Poczytaj normalne portale

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_660_ti_nastepca_gtx_560_ti_staje_do_walki?page=0%2C12

Procesor Corei7 960 pracował z częstotliwością 4,2 GHz (21x200), natomiast pamięci z taktowaniem 1600 MHz przy ustawieniach 8-8-8-24 1T

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/GeForce_GTX_660Ti/poboroc.png

 

Max jaki znalazłem w sieci właśnie Ci wkleiłem wyżej.

Dalej twierdzisz, że zasilacz 500-530-550W nie da rady ?

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

przynajmniej nie kłam, nigdzie nie napisałem że zasilacz 500-550Wz zależności jeszcze od linii 12v nie da rady tylko że będzie na styk zważywszy ze z tych 500W po roku odejdzie te 10%. Zacząłeś się kłócić i najpierw podawałeś że zużycie wynosi max 300W, ja odpisałem że około 380W w stresie - w tabelce  masz 363W i to jest zapewne wynik uśredniony a nie maksymalny chwilowy pomiar. Nie wiem jaki sens widzisz w ciągłym kompromitowaniu swojej osoby? Dla mnie to OT, kłamiesz, nie pamiętasz co piszesz, nie potrafisz sam niczego sprawdzić, mało tego podważasz wiarygodność testów video.

Link to post
Share on other sites

Żadnych testów rzetelnych nie podważam. Jedno co podają portale (uznane) to zużycie między 300W-360W. I co w związku z tym ?

W nosie mam testy Dawida, Daniela czy Tivolta. Bardziej ufam testom, do których wstawiłem Ci linki.

 

Tak więc 550 W jest na styk. Piszę to ponieważ ktoś pisał wcześniej że do 660ti 550W to aż nadto.

 

550W spokojnie starczy i przestań się pienić. Piszemy o markowych zasilaczach.

Spinaj się dalej a wyłapiesz to na co zasługujesz siejąc herezję na forum.

Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia fakty, że model 550W wystarczył by Ci i to z sporym zapasem ;)

Dobrze, że jesteś zadowolony - to jest najważniejsze!! :)

To jest najwłaściwsza odpowiedź na Twoje herezje.

 

Dalej szkoda czasu na bicie piany.

Myślę, że doczekasz się warna prędzej czy później za bzdury, które tu uskuteczniasz na tym forum.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

a w temacie  Deus m1 650W spisuje się rewelacyjnie, zmierzyłem napięcia miernikiem oto wyniki:

pomiar na PCI-E  idle12.34  stress 12.27

pomiar na Molex  idle 12.34 stress 12.35 5V idle 5.15 stress 5,16

Zasilanie płyty IDLE 3,43 stress  3,43

zapewne nie można liczyć na to aby omar nic nie odpisywał tudzież nie komentował wyników?

Edytowane przez kris750
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...