Skocz do zawartości

Thermaltake Smart SE Modular 630W czy warto???


Recommended Posts

witam chce wymieniec zasilacz, chcialem kupic deus m1 550w ale w poprzednim temacie zaproponowano mi ten zasilacz, czy ktos posiada taki model i czy warto??? głównie chodzi mi aby nie przekraczał w spoczynku 30dB bo mój buczy i daje w spoczynku powyżej 40dB i był w miarę stabilny.

Link to post
Share on other sites

Tak, posiadam. Testowałem osobiście oba zasilacze i jedyna przewaga DEUS'a to mało przydatny system e-plug i tego marnego chłodzenia podzespołów po wylaczeniu kompa...
Cała reszta na + dla thermaltake'a - jakość okablowania, kultura pracy, trzymanie napięć -> szczerze polecam!

Niedługo opublikuję swoje testy na moim blogu, ale przebudowuję go trochę jak na razie ;)

Link to post
Share on other sites

serio 30dB? :o 40dB to tak, jakbyś zaczął stukać palcem w drewniane biurko, obudowa to wygłuszy, a nawet wątpię, żeby z poziomu biura będzie to słychać. Z resztą podaj specyfikację, właśnie schowałem magiczną kulę i nie wiem, czy ten zasilacz będzie pracował na 99% możliwości, czy może na 5%.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

asus top 670 

asus p8p67 evo

i2500k

4x4 ddr 3

3dyski 3,5"sata + ssd

2 napędy sata

chłodzenie 2x120

czytnik kart pamięci 

regulator obrotów

5x 120 revoltec w obudowie

karta asus xodar + karta wifi

Link to post
Share on other sites

nasz SilentiumPC jest faktycznie gorszy? sam się nad nim zastanawiam, gdyż każdy ma jakieś wady, a jak już jest ok, to jest drogi... ktoś dłużej bawił się M1? Interesuje mnie model 650W, gdyż idzie do mnie gtx 660ti

Edytowane przez WielebnyRay_PL
Link to post
Share on other sites

Nie Deus nie jest gorszy.

 

Realnie właśnie Deus M1 jest lepszy od Thermaltake Smart SE pod względem technicznym, ale też jest droższy i ma o 1 rok krótszą gwarancję (ale jest Door To Door). Technicznie deus w iddle jest min. cichsze, a w typowym obciążeniu min. głośniejszy (pod pełnym obciążeniem jest już cichszy od TT bo ma dużo niższe maksymalne obroty), trzyma lepiej napięcia (zwłaszcza jak ktoś obciąża mocno kompa, przy małym i średnim , różnice są mniejsze i raczej nie ważne dla typowego użytkownika), ma zgodność z haswellem (teraz to nie jest ważne, ale kto wie co będzie za 2-3 lata jak wyjdą kolejne proce) i więcej wtyczek (PCI-E i 8 Pin). Realnie jednak większość tych zalet nie jest dla większości ludzi ważna, więc musisz sam wybrać czy chcesz za nie dopłacić. Oba zasilacze są dobrym wyborem.

 

Kolega Omar też ma rację, model 530W Smart SE, albo Deus M1 550W wystarczą Ci i to jeszcze z zapasem.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Tak, posiadam. Testowałem osobiście oba zasilacze i jedyna przewaga DEUS'a to mało przydatny system e-plug i tego marnego chłodzenia podzespołów po wylaczeniu kompa..

Człowieku przestań pisać bzdury...Akurat E-Plug to bardzo przydatna rzecz ułatwiająca praktycznie swobodne podłączenie okablowania. Co zaś się tyczy wychładzania zasilacza po wyłączaniu kompa, to niech każdy sam oceni czy to wada czy zaleta. Nie jesteś żadnym specjalistą w dziedzinie zasilaczy czy też żadnym autorytetem więc swoje wypowiedzi "widzi mi się" zachowaj dla siebie.

 

 

Cała reszta na + dla thermaltake'a - jakość okablowania, kultura pracy, trzymanie napięć

Mówisz o oszczędności Thermaltake na oplotach i długości okablowania czy też na oficjalnym certyfikacie? No faktycznie podkreśla to lepszość marki...

 

@ tomtag

Nie sugeruj się wypowiedziami użytkownika igorakowiec. To żaden autorytet w dziedzinie zasilaczy a osoby naprawdę znające się na testowaniu zasilaczy mają niezły ubaw czytając jego wypowiedzi. Naturalnie nie zmienia to faktu, że czy to Smart SE czy to Deus M1 to i tak będziesz zadowolony z zakupu :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ tomtag

Nie sugeruj się wypowiedziami użytkownika igorakowiec. To żaden autorytet w dziedzinie zasilaczy a osoby naprawdę znające się na testowaniu zasilaczy mają niezły ubaw czytając jego wypowiedzi. Naturalnie nie zmienia to faktu, że czy to Smart SE czy to Deus M1 to i tak będziesz zadowolony z zakupu :)

Pan Moderator ma jakieś dowody na to co pisze? Jeżeli pisałbym bzdury, to dostałbym bana. Sam mi go Pan nie daje, bo wie że żadnych bzdur w moich wypowiedziach nie uświadczy :)

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

@ UP

Wybacz ale dla ludzi bardziej wiarygodne są testy prawdziwych specjalistów a nie kogoś kto jedynie "podburza" i to zapewne na podstawie prostych pomiarów miernikiem...Skończ więc ten offtop.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Wybacz ale żaden z Ciebie spec od zasilaczy, skoro próbujesz naginać nawet proste fakty i próbujesz wmówić, że

 

- zasilacz bez oplotów (tańszy) ma być lepszy

- zasilacz bez oficjalnego certyfikatu (tańszy) ma być lepszy

- zasilacz z gorszym okablowaniem (mniej wtyczek PCI-E) ma być lepszy

 

Wybacz ale naprawdę daruj sobie "testy" gdzie promujesz wyłącznie taniość...No ale fakt, przyzwyczajony jesteś do kiepskich zasilaczy Tacensa więc mnie to nie dziwi...Naprawdę współczuję osobom, które uwierzą w Twoje "testy"...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A głośniejszy, z krótszą gwarancją, rozłażącymi się oplotami Deus jest lepszy, tak? Masz bardzo słabe argumenty i bardzo dobrze o tym wiesz. SPC/Cooling lepiej niech sobie znajdzie lepszego promotora marki w internecie, bo dobrej opinii im nie wyrabiasz swoimi pseudo-specjalistycznymi wypowiedziami Panie Moderatorze t.luk.

Link to post
Share on other sites

Tytuł: 

 

"SilentiumPC po (nie)sławnej serii zasilaczy Deus G1 wypuszcza na rynek ich ulepszonych braci z modularnym okablowaniem i ponoć wniesionymi licznymi poprawkami. "

 

Dlaczego niesławnej? Do niedawna (premiera Deusów M1) Deus-y G1 były w 80% zestawów komputerowych w cenie 1500zł-4000zł

 

" Już teraz zastanawiający jest fakt jedynie 51A na linii +12 w wersji 650W, przywodzi to na myśl starsze konstrukcje zasilaczy."

51 x 12 = 612W, co Ci w tym nie pasuje?

 

 

http://ithardware.pl/nowosci-sprzetowe/item/500-silentiumpc-deus-m1-modularne-zasilacze-o-mocy-550w-i-650w

 

Zrobiłeś też test http://ithardware.pl/nowosci-sprzetowe/item/510-test-recenzja-obudowy-lc-power-gaming-973w-fortress_x'>obudowy, i najwyraźniej ją poleciłeś, a zapomniałeś zrobić testów temperatur.

 

Nie mówiąc o Twoich polecanych zestawach komputerowych, do których dajesz mniej znane obudowy i zasilacze LC Power. I kto tu jest "pseudo-specjalistą"?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam tylko jedno pytanie

Ten Pan na tym filmiku co reklamuje zasilacz wiecznie przeciąga literę RRRRRRRRRRRR

http://www.youtube.com/watch?v=fECWJWGzgOI#at=176

"oficjalny certyfikat 80+ brrrrrrrrrrrrrrrrronz"

"Drrrrrrrrrrrrugi to wysoka moc na liniach............"

Nie stać SPC na normalnych prezenterów, którzy nie mają wad wymowy ?

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

@OT: Tusk jest premierem (kiepskim bo kiepskim delikatnie mówiąc) ale ma wadę wymowy i nie przeszkadza to w niczym, więc nie wiem po co takie głupie komentarze dyskredytujące inne osoby z wadami, których sobie nie wybierały...

Ciekawe jak byście się zachowali na widok Afroamerykanina prezentującego ten produkt, rasistowskie komentarze?

 

Trochę kultury i szacunku Panowie, w domu Was nie uczyli?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uczyli nas także właściwie wypowiadać się człowieku. Jeśli ktoś sepleni, bądź notorycznie mówi rrrrrrrrower, 80+ brrrrronza itp to nie pcha się do reklamowania produktów. Mnie to drażni i zwracam na to uwagę. Już kiedyś tutaj to napisałem. Zamiast pseudo prezenterów produktów SPC (ten Pan z linku bądź Tivolt z YT) zostawcie to lepiej T.lukowi. Mówi przynajmniej wyraźnie i bez emocji tzn jarania się czymś niezdrowo. 

Co innego zresztą mieć kanał na YT i robić tam z siebie idiotę bądź nie, a co innego reklama producenta, w której prezenter ma wady wymowy.

 

Nie tylko ja tutaj na jakość tej prezentacji zwróciłem uwagę. Poczytaj komentarze pod tym artykułem

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/silentiumpc-deus-m1-zasilacz-550-650-modularny-cena-specyfikacja.html

 

O moją kulturę bądź spokojny :D

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites
Pan Moderator wszechwiedzący? Pomiary były dokonywane za pomocą profesjonalnego urządzenia do testowania zasilaczy "PSUkill2".

 

Proszę o specyfikacje tego PSUkill2 - bo szczerze pytałem się osób które naprawdę znają się na zasilaczach (m.in. Michała z Angeli, który jest dla mnie naprawdę specjalista w dziecinie zasilaczy w Polsce) i nikt nie wiedział co to jest ten twój sławetny PSUkill2. Pochwal się dokładnie co to jest, bo według tego co piszesz, to niby M1 trzyma gorzej napięcia od SE - co jest fizycznie nie możliwe patrząc na konstrukcję techniczną (każdy Ci to powie kto chociaż trochę ogarnia zasilacze). Więc jestem bardzo ciekawy co to za urządzenie...

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

A głośniejszy, z krótszą gwarancją, rozłażącymi się oplotami Deus jest lepszy, tak? Masz bardzo słabe argumenty i bardzo dobrze o tym wiesz. SPC/Cooling lepiej niech sobie znajdzie lepszego promotora marki w internecie, bo dobrej opinii im nie wyrabiasz swoimi pseudo-specjalistycznymi wypowiedziami Panie Moderatorze t.luk.

Gwarancja Door-To-Door nie naraża z kolei użytkownika na dodatkowe koszta przy ewentualnej wysyłce zasilacza na serwis. Czyżby Pan "specjalista" nie liczył się z tymi kosztami? I jakie "rozłażące się" okablowanie?  :roll:  Deusy mają dłuższe i bogatsze okablowanie i to jest fakt...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

ja dzisiaj odbieram deusa m1 650w. stary zasilacz enermax pro 82 425W nie ma wystczająco silnej linii 12v do mojego asusa 660ti Top. karta wymaga według specyfikacji asusa az 36A. Tak więc 550 W jest na styk. Piszę to ponieważ ktoś pisał wcześniej że do 660ti 550W to aż nadto. Do wersji referencyjnej zasilacz z 500W linia 12v starczy, ale nadwyżkę mocy będzie wcale nie tak duźą i to już na starcie. Wyższe modele np. 670 cy 760 wymagają jeszcze silniejszych linii, a w większości karty są i tak fabrycznie podkręcone. Należy takze pamietać, że z czasem zasilacz traci na mocy i należe przyjąć te 10% na zapas. No i pozostJe kwestia uzysku energii, najlepsze warunki to dla modelu 550W okolo 350W, dla 660W byłoby zatem około 450W. Osobiście długo analizowałem jaki zasilacz wybrać i w cenie 260 zł deus m1 660w nie absolutnie żadnego rywala.

Aha i szukałem dokładnego opisu zasady działania tej technologii e-plug, bo mnie to ciekawi nie powiem. Jeśli ktoś bylby w stanie udzielić informacji w jaki sposób zasilac jest w stanie rozponać z jakim napięciem pracuje urzadzenie to bylbym wdzięczny.

Edytowane przez kris750
Link to post
Share on other sites

Osobiście długo analizowałem jaki zasilacz wybrać i w cenie 260 zł deus m1 660w nie absolutnie żadnego rywala.

 

Osobiście uważam, że błądzisz we mgle i pocieszasz się sam swoim wyborem. Są inne (dla mnie) znacznie ciekawsze zasilacze w tej cenie zasilacze.

Ktoś bardzo dobrze wcześniej Ci napisał, że 550W w zupełności wystarczy.

Tutaj cała platforma z podkręconym GTX-em 660Ti pobiera max w obciążeniu 290-310W !

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/zotac-geforce-gtx-660-ti-extreme-test/strona/18959.html

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Deus m1 650W już zainstalowany, bardzo ładnie wykonany, elementy super spasowane, całość lepiej wygląda niż w moim nienajgorszym przecież enermaxie pro. Wszystko do siebie pasuje, nic nie lata, nic nie trzeszczy. Jestem bardzo zadowolony z tego jak ten produkt jest wykonany.  

Instalacja obyła  się bez problemów, komputer od razu się uruchomił, wszystko działa jak należy, pod obciążeniem samego zasilacza nawet nie słychać.

 

Osobiście uważam, że błądzisz we mgle i pocieszasz się sam swoim wyborem. Są inne (dla mnie) znacznie ciekawsze zasilacze w tej cenie zasilacze.

Ktoś bardzo dobrze wcześniej Ci napisał, że 550W w zupełności wystarczy.

Tutaj cała platforma z podkręconym GTX-em 660Ti pobiera max w obciążeniu 290-310W !

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/zotac-geforce-gtx-660-ti-extreme-test/strona/18959.html

 

 

to  podłącz sibie zasilacz 350W do 660TI i sprawdź co się stanie  :D  mylisz niestety kompletnie pojęcia, pobór prądu nie jest równoznaczny z tym jaką mocą ma mieć zasilacz. To są zupełnie inne rzeczy i nie wiem po co Ty w ogóle to podajesz? To ma być dowód na Twoją niewiedzę?


Dzięki E-Plug możesz podłączyć dowolną wtyczkę zasilacza w dowolne miejsce i będzie to poprawnie działać :) A co do tego, że do 660 Ti zasilacz 550W jest na styk to się kompletnie nie zgodzę. Nawet z GTX 680 komp nie pobiera z gniazdka więcej jak 350W ;)

nie wiem śmiać się czy płakać, jaki portal takie forum

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...