Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio pomyślałem, że fajnie było by unowocześnić trochę swój komputer.

Podzespoły warte wymienienia to-

Zasilacz-Chieftec gps-450AA-101-a

Płyta główna-Asus ph8h67-m

karta graficzna- asus radeon hd 6900 series

procesor- i5 3.3

Pamięć-4gb RAM

 

Dysk i obudowa raczej do wymiany

 

Sprzęt działa na oryginalnych ustawieniach i puki co nie miałem z nim żadnych problemów

 

Moje pytanie brzy- Co byście proponowali zmienić abym mógł się cieszyć jeszcze długi czas z tego sprzętu. Może podkręcić procesor? zmienić grafikę?

 

Może sprzedać wszystko i dołoćyć parę złotych (1000) na nowe pudło?

 

Pozdrawiam 

 

ps. Komputer do grania..Grma gram i jeszcze raz gram;) od najnowszych do połowy lat 90;]

Edytowane przez Klawiszowiec
Link to post
Share on other sites

Możliwe;) przepraszam, byłem po za domem. Zaraz sprawdzę i podam kompletne dane

 

A oto one:

dane z programu CPU-Z

Procesor:Intel core i5 2500 cpu 3.3 Ghz

MB: Asus p8h67-M

Pamięć- DDR3- 4gb

karta graficzna- AMD Radeon hd 6900 Series- 2GB

 Windows 7 home premium 

Edytowane przez Klawiszowiec
Link to post
Share on other sites

Sprzęt jest OK - na tą chwile nie opłaca się całości wymieniać. Procek masz jak najbardziej na czasie. Przyczepił bym się tylko do ilości pamięci ram, karty graficznej i braku dysku SSD.

Także sprzedaj na alledrogo GPU i dołóż do nowej karty:

 

Polecam :

- Gigabyte gtx760 (1050zł), lub wydajniejszego "brata" gtx770 (1650zł). 

- 4GB ddr3 (1333MHz Cl9 ?) (130-170zł) - sprawdź jaką masz tą pamięć - czy masz 1 moduł, czy dwa moduły, jakie jest taktowanie (MHz) i CL np.9-9-9-21

- dysk SSD 128GB Samsung 840PRO (500zł), lub coś z tańszych np.Plextor M5S (400zł), lub Crucial m4 (400zł)

Po dołożeniu pamięci i dysku SSD, zmianie GPU odczujesz znaczny wzrost wydajności w grach (GPU), oraz w samej pracy z komputerem (RAM, SSD).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam identyczny zasilacz w magicznej szufladzie  :D Skubany z 10latek już ma i nadal działa - mocy starczy mu, ale jak jest kaska to nowy śmiało można zakupić - XFX550W, lub Fortron HEXA 500W z niemodularnych. BQ L8 530W - 630W CM, lub TT Smart 80+ 550W z modularnych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

10 lat temu chyba nie było jeszcze tego zasilacza
Takie zaokrąglenie, ale w sumie o ile mnie pamięć nie myli on zasilał kiedyś AMD Bartona, więc troszkę wody upłynęło w Wiśle  ;)
Link to post
Share on other sites

Dzięuję bardzo za rady i zainteresowanie. 

Niestety/ na szczęście wczoraj wyniknęła jedna sprawa- a dokładnie wyjazd wakacyjny na szybko. Więc większosć pieniędzy "zniknęła'.

Z tego powodu pewnie najpierw kupie pamięć ram. A reszta będzie musiałą poczekać;(

No niestety tak wyszło ale wakacje są tylko jedne w roku;)

 

Dziękuje jeszcze raz i pzodrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...