Skocz do zawartości

Wiedźmin 2 słaba optymalizacja czy morderca pc


Recommended Posts

Witam. Ostatnio zaopatrzyłem się w nowy komputer do gierek. Postanowiłem na nim przejść ponownie Wiedźmaka 2. Jako iż komputer niezły to włączyłem wszystko jak leci na maks. Włącznie z ubersamplingiem. Nie wiem czy to błędy gry czy co ale pomimo iż gra w 3/4 działa płynnie to zdarzają się irytujące spadki płynności (nieznaczne ale dosyć wkurzające), głównie zauważyłem to w akcie II na polach przy obozie Kaedwen. 

Komp:

*MSI GTX 780 SLI (podkręcone do 1066Mhz rdzeń i 1700Mhz pamięci)

*i7 4770k podkręcony do 4.6GhZ (chłodzony Corsair h80i temperatury nie są problemem)

*16GB DDR3 2200Mhz

*Zasilacz: Thermaltake EVO Blue 2.0 850W

 

reszta podzespołów chyba nie ma wpływu na wydajność. Proszę o odpowiedź ;)

Link to post
Share on other sites

Faktycznie dziwnie to wygląda. Mi spokojnie na 660ti da się z Ubersmpliniegm w HD grać...

Właśnie na ilu monitorach i w jakiej rozdzielczości? Na pewno dwie grafiki pracują?

 

Edit: 100 SETNY POST :)

Edytowane przez ElitarnyPL
Link to post
Share on other sites

Sądzę iż to chyba jednak błąd gry. Tylko w tym miejscu gra glitchuje w ten sposób. Wszędzie indziej dosłownie wszędzie gra nie spada nawet na sekundę poniżej 60 klatek.


W akcie III w lesie (zadanie z odprowadzaniem jakiejś Brygidy do rzeki), gra potrafi porządnie zwolnić. Sam już nie wiem co to.


Co uważacie?

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam i co pisali ludzie na forach to W2 niezbyt dobrze sobie radzi z multi GPU. Nie mniej jednak na jednej 780-tce powinien śmigać z uberem. Sama gra mimo iż otrzymała już multum łatek posiada jeszcze sporo błędów. Gram bez ubera bo z nim się nie da i tak jak piszesz w pewnych miejscach fps potrafi ostro zjechać w dół, mimo iż przez większość gry trzyma praktycznie stałe 60 klatek. Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje, pewnie jakiś bug. Jedyne co pozostaje to czekać na łatke. Bo na pewno jeszcze wyjedzie nie jedna ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Ciekawe, faktycznie taki problem występuje w tej lokalizacji. Też mam gtx'a 780 i4770k , gra chodzi super pieknie non stop 60fps, a tu spadki do 45.? Bez ubersamplingu. Dziwne, wydaje sie mi jednak że to przez rozmiar lokacji. Gra nie powinna renderować w tej lokacji tak odległych obiektów.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...