Skocz do zawartości

Składanie komputera FIRST TIME


Recommended Posts

Witam, otóż części do mojego komputera już zawitały w moim domu i postanowiłem złożyć go samemu i jako, że robię to pierwszy raz, będę miał zapewne pełno kłopotów z tym i mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Moje pierwsze pytanie brzmi jaką pastę termoprzewodzącą zakupić do procesora - Procesor Intel CORE i5-3470 i czy może być Zalman ZM-STG2?


Dobra wyczytałem,że będzie dobra, ja jadę do sklepu, to może ktoś odpowie mi na pytanie, czy jak kupiłem chłodzenie FORTIS HE1225 to od razu je zamontować, czy najpierw wsiąść to co dają z procesorem i czy procesor, RAM montować w płycie w obudowie, czy wyjąć płytę i zamontować na zewnątrz, a potem włożyć do środka i czy to jest w ogóle jakaś różnica?

Link to post
Share on other sites

moze rezerwuar mnie poprawi bo sie pewnie lepiej zna ale z tego co czytalem ostatnio to bez znaczenia jakiej pasy uzyjesz, ostatnio nawet widzialem ze majonez lepiej przewodzi niz pasty termo super pro z miedzia :) jak znajde linka do wrzuce, smiech na sali, to jaka pasta nie ma wiekszego znaczenia. Wazniejsze jest to w jaki sposob zostanie nalozona.

 

NIEKOMPETENCJA

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Co jak co, ale jak się kiepsko pastę nałoży to może to być najlepsza pasta świata, a rezultaty będą gówniane. Sam montaż fortisa czy każdego innego większego niż standardowe chłodzenia to jest kwestia tego ile ma się miejsca w obudowie, ja np dla większej wygody montowałem chłodzenie procesora z wyciągniętą płytą. Swoją drogą do fortisa jest tam jakaś pasta dołączona i nie jest tragiczna (sam jej używam i procesor się niezbyt grzeje).

Link to post
Share on other sites

Trochę mi się zeszło, ale cieszę się, że ktoś odpowiedział.

Byłem w Komputroniku nie mają, ani MX-2, ani Zalmana, wziąłem E1 ESSENTIAL cooler master, z pędzelkiem, myślę, że wezmę ją nałożę teraz, a najwyżej po tygodniu zamówię, którąś z tych wyżej i zmienię. Biorę się za wsadzenie procesora, później przygotuje wszystko do zamontowania Fortis'a.

 

Podobno dobrze jest przed nałożeniem pasty termoprzewodzącej, zdezynfekować procesor np. nakładając zmywacz do paznokci na ręcznik papierowy i przetarcie procesor, dobry pomysł?

Obudowę mam Gladius M40.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, gdyż w Fortise HE1225 jest backplate, na którym jest z jednej strony folia naklejona, a na instrukcji pisze, żeby nie usuwać jej, gdyż ta powierzchnia styka się bezpośrednio z płyta główna. Problem w ty, że ta folia jest źle naklejona i nie mogę przełożyć tych śrub przez otwory, gdyż są w pewnych miejscach pozasłaniane przez folię. CZY zerwać tą folię i od nowa nakleić dokładnie? Dodaje, że jest dość mocno przylepiona do backplate.

Znalazłem na internecie filmik montażowy do tego chłodzenia, ale u tego gościa nie ma chyba w ogóle tej foli:
http://www.youtube.com/watch?v=vz-TeV2D2nE

Link to post
Share on other sites

Trzeba było powiedzieć ,to bym po musztarde pojechał do spożywczego :)

 

polecam paste do zembow, jak masz emergency i brak temopaste i ogramna potrzebe zagrania w gierke, daje rade i o wiele latwiej schodzi jak chcesz nalozyc pozniej normalna paste.

 

Prawda jest taka ze roznica (temp) miedzy pastami jest znikoma, badziej rozchodzi sie tutaj o to jak szybko (po ilu godzinach) sie ona wypali i bedziesz musial nakladac again.

 

Następnym razem najpierw pomyśl, potem napisz. Biafra

Link to post
Share on other sites

Walnij się człowieku czymś ciężkim w głowę, dawno nie czytałem większych głupot. Udzielanie porad wiąże się z braniem odpowiedzialności za własne słowa, a przez takie "mądrości" ktoś może sobie uwalić kompa.

Link to post
Share on other sites

Dobra cooler gotowy do montażu, dylemat mojego życia, zerwać folie i nałożyć z powrotem czy wyciąć dziurki, nad którym zastanawiałem się pół godziny :).

 

Teraz się zacznie zabawa z kablami od wentylatora hehe

 

Nowaj spokojnie, nie nałożę musztardy na procesor hehe.
Cooler Master E1 Essential Thermal Compund, kropla wielkości ziarenka ryzu i docisne cooler równomiernie.

Link to post
Share on other sites

http://forum.pcforma...Fortis-HE1225-t
 

Znalazłem tutaj temat gościu się pyta o inną folię, jednak nie o to chodzi, gościu pisze, że ten cooler wymaga większej ilości pasty, 

Napisal:
"W dodatku ten cooler jest w technologii HE, która wymaga większej ilości pasty, do wypełnienia szpar pomiędzy heatpipe'ami."

A ten gościu w tym filmiku też sporo tego nawalił, tylko wziął krzyż z tej pasty utworzył i gościu napisał w komentarzach "
Ależ pasty na*******ił!"

http://www.youtube.c...h?v=vz-TeV2D2nE
 

8:49 może rzuci ktoś okiem?


Biafra1987, sory postażałem Cię o 2 lata :)


Więcej nałożyć tej pasty czy nie?

Link to post
Share on other sites

1) Grzeczniej

2) "Zębów" a nie zembów. Zdanie zaczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką. 

3) Różnica pomiędzy różnymi pastami wynosi AŻ kilka stopni. Gdy, nie tylko w przypadku OC, walczymy o każdy stopień szastanie 5 stopniami urwanymi samą pastą termoprzewodzącą jest głupotą. Ludzie zmieniają chłodzenia aby uciąć taką wartość.

4) Te kilka stopni potrafi być krytyczne dla stabilności komputera. Może też dać większy margines OC.

5) Jak chcesz doradzać innym to warto przez chwilę ruszyć makówką. Doradzasz przesmarowanie procesora pastą do zębów bo zobaczyłeś ten wykres. Brawo. Pomyślałeś że pasta do zębów przewodzi prąd i należałoby jej użyć ze zwiększoną ostrożnością? Pomyślałeś o tym że doradzasz nowicjuszowi który może taką "poradę" potraktować serio? Jak już zaczniesz sam zarabiać na swój sprzęt może zaczniesz szanować czyjeś ciężko zarobione pieniądze. Do tego czasu nie wypowiadaj się w tematach z prośbą o pomoc na forum. 

6) Rewelacje o tym że majonez czy keczup może działać jako pasta termoprzewodząca są zaskakujące tylko dla tych którzy przespali każdą lekcję fizyki w swoim życiu. To że coś jest przewodnikiem ciepła, nie znaczy że nadaje się na pastę termoprzewodzącą do zastosowań komputerowych. Twoja analiza problemu była tak głęboka że aż bałem się w niej utopić. 

7) Tu jest przykładowy test różnych past:

 

http://aab.home.pl/test_past/test_past_wykres_1.jpg

 

 

Tu dla porównania zestawienie wydajności różnych chłodzeń (czasem znacznie różniących się ceną). Warto oszczędzać na paście za 20 złotych? 

 

http://chlodzenie.net/wp-content/uploads/2013/05/Zalman-CNPS2X-@-36-GHz-576x540.jpg

 

 

Różnica temperatur między tanią pastą za 10 złotych a MX-2 które kosztuje 20 złotych jest taka sama jak pomiędzy BQ Dark Rock pro2 a SPC Fera. Tylko idiota poskąpiłby w takiej sytuacji 10 złotych. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie zajmuje sie wrozeniem z fusow, procek to i5-3470 (widzisz tu jakies mozliwosci OC? zwlaszcza ze w temacie jest first-time skladanie kompa). Gdybys dokladnie ze zrozumieniem przeczytal to co napisalem to wiedzialbys ze:

-nie ma to znaczenia jaka paste zastostuje, ta ktora dodaja do box'a czy zelmana, artic etc. roznica to kilka stopni i w momnecie skladania 1szego kompa najwazniejsze jest w jaki sposob nalozy ta paste, nie jaka.

 

BTW.

 

Wysylalem autorowi info jak nalozyc paste na pm, z bardzo fajnym linkiem do yt.

 

Aluzji do pasty do "zembow" czy musztarty jako jedyny chyba tylko ty nie zalapales, autor jakos nie mial z tym problemu :)

Link to post
Share on other sites

ah... to swiadczy o wiedzy autora jesli prosi o porade jak zlozyc komputer 1st time, to przyda mu sie ta paste zmienic i 20 razy.

Jesli nie wie w jaki sposob zlozyc komputer = zbiera wiedze to jeszcze mu sie troche zejdzie zanim bedzie sie bawil w krecenie szyna.

 

To tak jak byscie chcieli wciskac osobie ktora chce zrobic prawko kursy jazdy w formule 1.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...