Skocz do zawartości

Fazy zasilania procesora


Recommended Posts

Witam.

 

Posiadam płytę główną w której znajduje się procesor Intel Pentium 4 3.0GHz płyta to G41M-VS3 R2.0.

Procesor wcale się nie grzeje, komputer może chodzić z 10min bez chłodzenia a procesor chłodny. Więc przyczyną są fazy zasilania na płycie głównej? Da rade kupić taką fazę w sklepie elektronicznym? Co sądzicie na ten temat?

 

Link do płyty:

 

http://www.asrock.com/mb/Intel/G41M-VS3%20R2.0/?cat=Manual

Edytowane przez pixelx
Link to post
Share on other sites

Ja tak twierdzę, że mam uszkodzoną sekcję, ale nie jestem pewien i chciałem się upewnić. Co sądzicie na ten temat i czy da rade takie coś kupić w np: elektronicznym sklepie? Jeżeli tak to na co zwrócić uwage przy zakupie czegoś takiego.

 

Teraz opisze sytuację z komputerem:

 

Skutek jaki zaobserwowałem to jest to, że po uruchomieniu komputera na monitorze jest czarny ekran, radiator wcale się nie grzeje, i postanowiłem sprawdzić jak wygląda sytuacja po zdjęciu chłodzenia. Po jego zdjęciu procesor cały czas zimny jest gdy komputer jest np włączony 10 min. Wszystko jasne?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Zacznij od podania pełnej specyfikacji Twojego sprzętu - nie zapomnij o zasilaczu.

 

A fazy zasilania nie dokupisz, one są fabrycznie wlutowywane w płytę główną bez możliwości dodania.

To stabilizatory napięcia czyli taki zestaw (ogólnie): kondensatory + mosfety + cewki.

Link to post
Share on other sites

-a wtyczka zasilania cpu podpięta? (ostatnio u siebie też zapomniałem podpiąć i dziwiłem się że nie można go uruchomić)

-może wina zasilacza? wentylator gpu startuje? jeśli nie to prawdopodobnie brak napięcia doprowazonego do płyty gł. 

Link to post
Share on other sites

To co napisaliście to już dawno sprawdziłem sam, znam się na rzeczy znam listę zasilaczy. Płyta dostaje napięcie sprawdziłem to na wyjściu HDD LED napięcia są. Karty graficznej zewnętrznej nie mam, jest zintegrowana.

 

Więc jak mogą to być fazy zasilania? (Takie czarne kosteczki na płycie).

 

Igorrodz napisałeś, że chcę dokupić fazy zasilania. Mi chodziło czy kupić taką fazę idzie? Bo wylutować da rade. (Tak mi się wydaje nigdy nie wylutowywalem fazy zasilania)

 

Edytowane przez pixelx
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

(Takie czarne kosteczki na płycie)

To nie są fazy zasilania ale cewki - generalnie przypada jedna na jedną fazę, natomiast mosfetów na fazę może być więcej, najlepiej jakby było ich przynajmniej trzy (ale z dwoma też da radę).

 

 

 

Mi chodziło czy kupić taką fazę idzie?

Nie idzie. Możesz kupić poszczególne elementy składowe ale jak je zamontujesz w płycie skoro w laminacie idą jeszcze ścieżki, których nie dasz rady dodać?

 

 

 

Ja tak twierdzę, że mam uszkodzoną sekcję, ale nie jestem pewien i chciałem się upewnić.

Najlepiej zrób kilka zdjęć sekcji zasilania procesora i wrzuć nam na forum - zobaczymy, co widać...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Przepraszam, że tak późno, ale nie miałem jak zrobić tego zdjęcia

 

Przedstawię jeszcze raz sytuację, procesor wygląda na to, że nie dostaje prądu, nie grzeje sie płyta nie wydaje dźwięków. North Bridge płyty nagrzewa się tak samo South Bridge.

 

Chyba, że są ułamane jakieś ścieżki na płycie? Może za mocno pociąłem podczas wyciągania wtyczki zasilającej ATX 24 pin? Ale jakoś nie wydaje mi się aby wygoił płytę główna...

 

http://i44.tinypic.com/i6dtag.jpg

Edytowane przez pixelx
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...