Skocz do zawartości

Głośniki a podłączenie 1-3kabli a moc


Recommended Posts

Witam

Od kilku dni jestem na laptopie i posiadam głośniki logitech z906. Są to głośniki 5.1 o mocy 500w.

Jednakże wiadomo, że takie głośniki podpina się na 3 jack'i a na moim laptopie tylu wyjść nie mam. Ale głośniki posiadają panel na którym mogę ustawić, że normalnie grają 5.1 ale pytanie tyczy się czego innego.

Otóż czy grając na 1 kablu jest mniejsza moc?

Mam dylemat więc wolę zapytać by nie marnować kasy na przejściówki i nie uzyskać efektu.

Więc proszę o odpowiedź czy gdybym podłączył sprzęt na wszystkie 3 kable(do przejściówki) grałoby głośniej a może lepiej?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz pograć w pełnym 5.1 to jedynym sposobem na podłączenie tego do karty dźwiękowej laptopa i uzyskanie faktycznego 5.1 jest zewnętrzna karta dźwiękowa na USB.

Chodzi o to,że przez panel mogę ustawić 5.1 4.1 i 2.1 jednakże na 1 kablu mam podłączone a powinno byc chyba na 3.

Ale czy byłoby wtedy głośniej?

Link to post
Share on other sites

heh, glosniej nie bedzie. Moc maja glosniki+wzmacniacz a nie dostarczany sygnal;] Niezaleznie od trybu ich pracy glosnosc czy tez ich moc jest taka sama. Roznica polega tylko na ilosci faktycznych kanalow dzwieku. Jak podlaczysz jeden przewod to dostarczasz tylko sygnal stereofoniczny.Fakt iz mozesz wybrac 5.1 na glosnikach wynika jedynie z ich zdolnosci do sprzetowego rozdzielania sygnalu stereo na 5.1

Kiedy podlaczysz 3 przewody otrzymasz realny dzwiek 5.1 bez softwareowego rozdzielania na poszczegolne kanaly

Edytowane przez silentpa100r
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Technicznie rzecz biorąc to te głośniki mają około 200W z czego większość i tak jest kierowana na głośnik basowy.

 

Jeżeli chcesz podłączyć do pod laptopa i uzyskać dźwięk 5.1 z gier i filmów to potrzebujesz fizycznego wyjścia 5.1. Realizowane jest ono przez 3 gniazda stereo Jack lub optyczne albo coaxialne (elektryczne cyfrowe), z tym że do tych dwóch wymagany jest enkoder aby mieć dźwięk przestrzenny w grach.

 

Karty muzyczne na USB, posiadające wyjście 5.1:

http://www.ceneo.pl/15992986 <- Audiotrak MAYA U5 USB

http://www.ceneo.pl/9199911 <- CREATIVE SB X-Fi SURROUND 5.1 PRO (ta posiada dodatkowo enkoder Dolby Digital Live)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...